Nespoutaní vlci (2011)

Jednou větou neskutečná pecka, kterou musí povinně vidět každý milovník tohoto majestátního zvířete.

Café de Flore (2011)

Musím to napsat, aby bylo vidět proč nedávám plných hvězd. Ještě před dětmi bych dala, ale od doby co jsem mámou nedokážu koukat na filmy s dětmi které jsou jakkoliv nemocné, postižené nebo nedej bože ztrápené. Strasně to bolí v mým mateřským srdci, nemůžu to vidět a přiznám se, že i tady jsem přivírala oči a sem tam film přetočila. Každopádně děj, herci a téma úžasné, nemám co vytknout, včetně nádherného Kevina a téměř uměleckých postelových scén s Evelyn. Rozhodně doporučuji zkouknout, já na to znova prostě nemám koule.

Základní instinkt (1992)

Možná je fakt chyba v čase sledování filmu, ale v dnešní době boomu erotických románů, odstínů šedi (a parodií na BDSM), mě tenhle snímek vůbec nebavil, smála jsem se věcem kdy máte překvapení zírat a čekat co se ze zápletky vyvrbí. Hlavní pointu filmu dost narušovaly sexuální scény, že bych byla radši ať se tam pozabíjí všichni. Prostě je to neohrabané, sex předvídatelný, role směšné a ačkoli je tady Sharon neskutečně krásná, to že se chová jak nulová rajda mě absolutně odradilo se dodívat.

Zkáza krásou (2016)

SPOILER Zhlédnuto v kině a pro mě neskutečný zážitek. Myslím, že když teď někdo řekne přede mnou Lída Baarová uvidím tu stařičkou dámu s cigárem v ruce, jak po odvyprávění všech krásných, bolavých a dramatických vzpomínkách hlesne a s očima plných slz řekne : "Proč mě teď tím vším trápíte?" Lída byla nádherná a byla nádhernou hereckou duší a beru to z pohledu milovníka umění, divadla a všeho hraného. Možná mi pomohlo ji více pochopit díky mojí práci maskérky v divadle, kde jste hercům hodně blízko a já prostě tyhle herecké vyhaslé hvězdy mám ze všeho nejraděj. No a, že milovala Goebbelse, že byla pyšná talentovaná a především o tom věděla, no a, že na sklonku života pila jak duha, protože kdo by po tak bouřlivém životě nepil? Já rozhodně ano a pro mě je Lída dáma a byla i ve chvíli kdy si zapálila cígo obráceně. Takže kdo chce ať hodí kamenem. Lído, nesmírně mě mrzí tvá samota na konci tvé cesty životem, ať je ti lehká zem, a natři to v nebi všem přiškrceným bezduchým volům.

Druhá míza (2015)

No jo zase se přiznám Pacina miluju od dob Corleonů a proč? Taky proto, že Corleone má Al skutečně v krvi :). Tady byl tak krásně uvolněný, prostě si tu roli užíval a já oceňuji každý příběh, který je točený dle skutečné události, dává to tomu mnohem vyšší poctu no ne? Děj byl vložený do dnešní pro mě ignorantské doby takže odpouštím to klišé, záběry kdy jsem raději zavřela oči tudíž za Ala, za skutečného Steva a užasný dopis dávám tři hvězdy. A zkoukněte video Steva Tilstona Madam Muse je úžasné.

Dobrou, mámo (2014)

Horror.. Fakt horror, na které já nekoukám, jenže tady jsem ujela a přiznám se určité části jsem musela přeskákat, nemám to ráda a pořád mi v hlavě vrtá myšlenka zda ti kluci po tomhle psycho natáčení nebudou mít následky. Je to totiž dost na mozek, dost to děsí a rozhodně to bude i tím, že mám doma dvojčata :) :).

My děti ze stanice Zoo (1981)

Nečetla jsem knihu a film jsem poprvé viděla v 18ti letech.Tenkrát mi to přišlo tak dobře rebelský, neviděla jsem v tom ten hnus a odpor jako dnes když jsem nejen starší (chápejte i rozumnější) ale především jsem matkou. A tohle je hodně ostrý příklad jak nežít a jak se nechovat. Zkusit se má všechno, něco jen okrajově něco na plno a něco stačí jen vidět a člověk už zakusí víc než by čekal. Závislost je otřesná v jakékoliv podobě a je fajn aby to mladší svět viděl i takhle zfilmované. Dávám střední cestu a modlím se za svoje děti.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nechávám ten film ve mě dozrát to se přiznám, možná to ohodnotím časem jinak možná to tak zůstane. Každopádně Leo je borec, od dob romantické role v Titanicu se stvořil dle mého tak trochu herecký bůh, a vůbec mě nezajímají ty peripetie s oscarem, buď přijde nebo ne, pro mě je hlavní že hraje výborně. Nemám ráda většinu žánrů kde Leo hraje, každopádně pár dobrých jich je a Revenantem nevyjímaje. Leo si opravdu sáhl na dno, miluju ten pocit kdy máte dojem že jste v místě dění, celý film mi byla zima a věřila jsem každému záběru tam. Chválím to přešvihnutí rozpočtu protože dělat tohle někde v budově a počítačem dokreslit místo dění nemá absolutně tu váhu. Co se týče děje, ještě před filmem jsem četla skutečný příběh Glasse a ano kdyby se jelo podle absolutní pravdy není to ono, díky určité fiktivnosti se tu dosáhlo slušného dramatu a to já mám moc ráda! Samozřejmě mi ke konci už přišlo ujeté kolik toho jeden člověk dokáže vydržet, ale pro pomstu jde člověk i přes svoje vlastní hranice, typické pro zmrtvýchvstání že. Obstojný snímek, na který musíte do kina, protože to plátno vás rozbije a vy bude tam.. s Glassem v kose jak blázen a vysílenost a krev budete cítit na zátylku.

Neviditelná (2011)

Němci umí když chtějí. Miluju divadlo, mám ráda ty scény kdy herec má hrát že prehrává, mám ráda herce co dokáží fiktivní postavu probudit a hlavně - i nechat spát, a po dnešku miluju tu bloncku Fine. Tenhle příběh nemůžete mít rádi, jím prostě 113 minut žijete.

13. komnata - 13. komnata Hany Andronikové (2011) (epizoda)

Mám Hanu Adronikovou moc ráda, mám k jejím slovům určitý vztah, protože umí příběhy obalit poetickým smyslem natolik, že je nutné abyste četli mimo řádky. Znám její knihy a tak trochu i jeji životní příběh a rozhodně byla neobyčejná a vyjímečná. Přesto je tento dokument jen o tom jaké to bylo pří její cestě do Peru, o jejích vidinách a uzdravení, v podstatě máte pocit že koukáte na dva lidi (ano Duškem nevyjímaje) kteří si dle řečí v dokumentu šlehli hodně dobrou dávku. Jsem zklamaná, protože ona měla dost vyjímečný příběh. Jenže Hana už teď ví jestli má nebe dno (název její poslední knihy) a mrzí mě že je to tak jak tehdy napsala a ja už se víc o ní nedozvím.. - „a co s tím, když je v pánu, z popela ho nevyštracháš, ze slz nesložíš,“