Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Pro neznalé jako jsem byl já : tohle opravdu není divadelní představení, to je monolog jednoho člověka. Hudba příšerná. Něco na tom je, občas jsem se zasmál, je to možná k zamyšlení ale spoustu věcí člověk změnit nedokáže nebo to neumí. Ale když se každý pokusí, možná budeme mít o kousek lepší náladu.

Osmy (2014) (TV film)

Nic zvláštního, čekal jsem víc. Jako komedie také slabší pro mě. Příliš jednoduchý děj, celé takové zbytečné.

Kancl (2014) (seriál) odpad!

Trapný šíleně, možná účel. Práce s kamerou hrůza - možná taky účel a kopie originálu, nemohu posoudit. Herec si povídá s diváky - děs. Nenašel jsem jediný důvod po třech nebo čtyřech dílech proč to dál sledovat. Ale slovo trapnost tady rozhodně dostává nadpozemský rozměr. Třeba mi to jen nesedí a nejsem cílová skupina, ale s hodnocením nemůžu jinak. Všechny jednohvězdičkové hodnocení co jsem kdy dal byly nesrovnatelně lepší než tohle. Bohužel.

Happy End (1967)

Vynikající a neobvyklé. Dávající smysl na obě strany, dialogy mistrně zpracovány, často dvojsmyslně, tohle je klenot. Ale na 5* to zase není, 4,5 bych ale dal, pro ten nápad a jedinečné a nevšední provedení.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Občas jsem se zasmál, občas se za něj styděl, občas pousmál a držel mu palce. Myslím, že 36% je trochu málo, šak ono je to trapné jako ta jednička tož 3 hvězdy, to dám. Pobavilo, zrelaxoval jsem, viděl jsem mnohem pro mě horší věci a mnohem lépe hodnocené.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Tak tohle opravdu není pro mě. Před koncem jsem usínal, asi dvakrát jsem se zasmál, za to jedna hvězda. Nechápu tak vysoké hodnocení, každého bych od toho odradil. O ničem.

Joe (2013)

Dost nuda, dlouhá stopáž na jednoduchý děj. Film neudrží pozornost diváka, s bídou udrží jakouz takouz dějovou linii. Dvě * jsou skoro málo ale tři jsou moc. 50%

Zmizení (2013)

Co se musí nechat, že držet diváka takhle dlouhou dobu napnutého a přikovaného k obrazovce, to je fakt slušný. Dlouho mě odrazovala dlouhá stopáž, ale zbytečně. Místy je to hnusný ale natočený a zahraný mistrovsky.

Cesta za snem (2013)

60% a žádné komentáře? To je málo a škoda, proto hodnotím výš. Není to sice nic extra výjimečného dějem, ale natočené je to dobře, dobře se na to kouká, napínavé, pár nečekaných chvilek se najde, rozhodně jsem se u toho nenudil jako u jiných. Hezká oddychovka, doporučuji. Nezařadil bych to jako drama, možná jen opravdu malinko.

Cesta (2009)

Špičkový film, často jsem na něj myslel a tak jsem se podíval po letech znovu. Všechno je skvělé a funguje to. Mortensen překvapil, hodně se dokáže vcítit do role a žít jí. Kodi Smit-McPhee úžasný, ve filmu Ať vejde ten pravý byl takový normální, zde měl mnohem více možností ukázat co v něm je.