Red (2010)

Mohlo by se zdát, že film o partě vysloužilých agentů CIA s Willisem v hlavní roli nemůže dopadnout špatně, ale je to tak. Red je oldschoolová záležitost, která postrádá spád, zápletka je nezajímavá a celou dobu mi bylo víceméně jedno, jak to dopadne. Všichni herci tu odehrávají svůj standard, ale paradoxně mě skoro víc bavil Karl Urban (který má od Bournea konečně dobrou akční roli) než Bruce Willis. Tomu totiž chybí hlášky a pořádná akce, výborná je pouze úvodní přestřelka a bitka s Urbanem. Ostatní akce, která je brána s nadsázkou, je taková... sterilní. Ani vtipy to nezachraňují, většina z nich jen tak vyšumí. Slabší tři hvězdičky a to jen díky Bruceovi.

Red Rock West (1993)

Rychle odsýpající nenáročná krimi s předvídatelnými zvraty a s hrajícím Cagem (i když pár výbuchů tu taky má). Jen to chce moc nepřemýšlet a ignorovat ne zrovna dokonalou logiku a sem tam zvláštní jednání postav. Na zabití jednoho večera ideální.

Resident Evil: Afterlife (2010)

RE: Afterlife v některých scénách totálně vykrádá Matrix, je plný zpomalovaček, bullet-timů a 3D efektů. Nic tu nedává pořádně smysl, zombie tu nehrajou hlavní roli a místo toho radši do akce z ničeho nic napochoduje velký hovado s kladivem. Hlavní záporák zase neumí pořádně mluvit a hraje si na agenta Smithe. Všechno se to snaží být strašně cool, ale je z toho jen nehorázná hovadina. Svou demencí ale hlavně při akci celkem baví. Celkově však mnohem lepší než dvojka. 40%

Rolling Stones (2008) (koncert)

Scorsese má asi rád Rolling Stones, a tak jim pěkně natočil koncert. Nic jiného v tom nehledejte, protože dokumentární záběry tvoří celkem cca 10 minut. Pro fandy asi super, pro mě průměr.

Rváčův deník (1995)

Tradičně skvělý DiCaprio společně s jeho parťákem Wahlbergem (taky velmi dobrý, obzvlášť oproti několika jeho posledním filmům), kteří hrají kamarády z basketu a později feťáky, vyzdvihují tuhle poměrně průměrnou story o něco výše. Ta je místy hůře uvěřitelná - hlavně v závěru, který je vcelku urychlený, a tak mu chybí hlubší dopad. Na psycho typu Requiem za sen nebo originální Trainspotting samozřejmě Rváčův deník nemá, ale i tak je to jeden z lepších filmů o drogách.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nářez. Ze závodů vytuněných aut se stal regulérní heist akčňák, a vznikl tak asi nejlepší díl série. Scénář není sice žádná sláva, hlavně u dialogů se musí vypnout mozek, ale naštěstí to vždycky vzápětí vynahradí pořádně našlapaná akce. Je jí hodně a navíc díky neokoukanému prostředí Ria působí všechny ty honičky, přestřelky a bitky skvěle. Hereckou sestavu tentokrát doplnil The Rock a je boží. Jen scéna, kdy si s Dieselem koukají z očí do očí, překonává celý Faster. Letní popcornová jízda, jak má být. 90%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Chybí tomu vyvážený tempo a překvapivost svěží našlapaný pětky, pořád je to ale poctivej letní blockbuster. Akce ubrala na údernosti a napětí, to ale zdatně vynahrazuje měřítkem a množstvím osobních soubojů. Hloupější scénář zase vyvažuje větší kadence hlášek. Výsledek zkrátka nelze nemít rád, obzvlášť když je tu bitka Michelle Rodriguez s Ginou Carano (dvakrát!), scéna s tankem a přepálené finále na nejdelší runwayi ever. A jako bonus mezititulková scéna jako perfektní teaser na sedmičku. Sem s ní.

Rychlejší (2010)

Rockova promarněná šance na dobrý akční film. Faster nemá drajv, nemá šťávu, nemá styl, nemá ani tu akci! Rock jen s kamennou tváří přijde, zamíří a vystřelí - žádná hláška, žádná bitka, nic. Faster se bere strašně vážně a postrádá tak jakoukoliv zábavnost. Vůbec celý scénář je tragédie. Je plný dialogů o ničem mezi nezajímavými postavami (naprosto zbytečná a pitomá linie se zabijákem) a nelogičností. K tomu se přidá rádoby překvapující pointa, kterou nejspíš odhalíte brzy po začátku. Vytknout se nedá nic akorát soundtracku od Clinta Mansella a to je dost málo...

Říkali mi Džigu (2015)

Bavil jsem se víc než u většiny posledních marvelovek. Přestože k tomu mám výhrady (nic moc originalita, otravná vedlejší ženská postava, předvídatelný závěr), klady převažují (hlavně Luca Marinelli a jeho variace na Jokera). Mezi 3-4 *.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Pořádná nálož nápadů, rychlý střih a zábavné a efektní souboje, to všechno je hodně fajn. Bohužel film sráží k zemi chybějící solidní příběh, který by to podpořil. Souboje negradují, romantická linie mezi Scottem a Ramonou nefunguje, a tak ke konci začne film nudit. Jinak Scott Pilgrim vypadá přesně jako stará videohra (powerupy, status-bary, souboje, 8bitová hudba atd.), kterou ale jaksi nemůžete ovládat... PS: Brandon Routh jako supervegan rulez