Doom (2005)

Ze začátku to vypadá na příjemně pitomou akční jízdu, ale po půl hodině úvodu, kdy by měla začít akce, se ještě další půl hodiny pořádně nic neděje. Příběh je oproti hře úplně jiný - kdyby teda aspoň byl chytřejší, ale gen, který z vás buď udělá borce nebo monstrum? Ještě že to poslední třetina naštěstí zachraňuje, akce z vlastního pohledu je super a finální souboj film stylově zakončí. Nebýt The Rocka s Urbanem zůstane jen průměrné béčko, jako herní adaptace ale Doom ujde a dostal jsem docela chuť ho znovu nainstalovat... Mezi 2-3*

Dostaň ho tam (2010)

No, teda mohlo to být mnohem lepší... Dostaň ho tam je směs zoufale trapných a nevtipných scén (to se jako mám smát, když Hill hodí posedmý šavli?) a několika nefungujících vážných momentů ve stokrát viděném příběhu. Mezi nejvtipnější části patří samotný začátek filmu, pak konec scény ve Vegas s chlupatou zdí a všechny písničky. Protože to ale tvoří jen zlomek stopáže, musím dát slabé tři hvězdy.

Dunkerk (2017)

Těšil jsem se, až sem naběhnu z IMAXu, napíšu, že Nolan je bůh a dám jeho filmu zase pět hvězd. Možná se to změní po dalším zhlédnutí, ale zatím to tam bohužel necítím. Jako je to pořád super, IMAX formát využitej na maximum, měřítko obří a herecky i technicky vysoustružený téměř k dokonalosti. Zimmer do toho tepe hned od začátku, intenzita jako prase, ale přesto jsem se ani při závěrečném propojování všech tří linií neposadil na zadek. A to Nolan zatím vždycky zvládal.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Zatímco jednička byl ještě celkem normální akčňák, dvojka už je stylem spíš někde mezi poctou a parodií osmdesátkovejch béček. Je tu spousta hlášek, téměř nesmrtelní hrdinové a záporáci padaj po desítkách. Škoda jen, že příběh je ještě slabší než minule (a to je co říct), a vizuál vypadá dost lacině. Nicméně pořád je to zábava, a to je podstatný. 7/10

Funny Games USA (2007)

Samoúčelná hra na efekt, která je znepokojující a nepříjemná, dokud jede psychický a fyzický teror rodiny. V posledních 20-30 minutách ale ztrácí tempo a napětí a celé hraní s divákem je vlastně spíš k smíchu a shazuje předchozí dění. A pointa víceméně nikde. I když ostatní hodnocení celkem chápu, za mě maximálně průměr.

Futurologický kongres (2013)

První téměř hodinová hraná část, kterou tvoří víceméně jen několik dlouhých dialogů a monologů, mě bavila hodně. Je výborně napsaná a hlavně výborně zahraná, satiricky se tu rýpe do fungování Hollywoodu a perfektně graduje závěrečnou scénou. Poté děj poskočí o 20 let dopředu a film se přepne do animace, která už není tak emočně strhující, ale vizuálních nápadů je tu tolik, že v hrané podobě by rozpočet musel být několik desítek milionů dolarů. Bohužel tato část sci-fi na tripu působí místy zmatečně a trochu zdlouhavě, naštěstí ale vyústí v působivý konec. Rozhodně jeden z nejoriginálnějších filmů poslední doby.

Ghost Rider (2007)

Všechno je tu špatně, ale svým zvrhlým způsobem je to zábava. Scénář nedává většinu času smysl, Cage si tu jezdí na motorce po vodě a po mrakodrapu a naprosto trapné záporáky propaluje očima nebo hořícím řetězem. Zkrátka dobrá komedie. Kdo se ale nedokáže zasmát špatnému filmu nebo nesnáší Cage, ať si jednu hvězdu ubere.

Green Lantern (2011)

Kardinální blbost. Film, ve kterém má Reynolds problémy při létání jako Cruise v Top Gun, padající helikoptéry zachraňuje pomocí autodráhy a bojuje proti naštvanému mraku a chlápkovi s přerostlou hlavou. Chvílemi se snad snaží působit jako parodie na Supermana, jindy se bere smrtelně vážně. Plusové body si Green Lantern může připsat jen za dobrou hudbu a za výcvik s Markem Strongem. Nejslabší komiksovka za dlouhou dobu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Planeta Teror je možná pěkně natočená pocta/parodie béčkových filmů, jenže je to větší nuda než normální béčka. Místy se sice naskytne zajímavá akce nebo fajn hláška, ale zbytek rozhodně zábavný není. Ten je vyplněn rádobyvtipnými scénami nebo občas až zbytečně nechutnými gore efekty. A Bruce Willis si bohužel zahrál příliš málo na to, aby tenhle film vytáhl ze slabšího průměru. Škoda. Tarantinovo Auto zabiják je i přes svou ukecanost o třídu výš.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Epic darkness. Yates potencionálně epické scény (banka, bitva o Bradavice) topí ve tmě a během dialogů zkouší navodit temnou atmosféru dlouhými záběry a pauzami mezi větami. Zatímco v první části díky tomu pak vynikly akčnější momenty, tady to nefunguje. Nečtenáři budou mít asi zase problém vše pochopit, i když to není tak hrozné jako v předchozích dvou filmech. Bez napětí a emocí se odškrtávají jednotlivé scény (světlou výjimkou je akorát princův příběh) a samotný motiv relikvií je zabit ještě víc než v předloze. Epilog je naopak stejný - stejně doslovný, zbytečný a pitomý. Promarněné finále. Nejlepším filmem tak pořád zůstává trojka.