Ninja Assassin (2009)

Hrozná zívačka. Chabá story vyplněná průměrnými souboji, ve kterých sice létají hektolitry digitální krve, ale v neustálé tmě není pořádně vidět nic jiného. Kdejaký souboj ze seriálového Spartaka je mnohem lepší. Lame.

Noční jízda (2013)

Fajnová jednohubka bez velkých zvratů nebo šokující pointy, ale s o to reálnějším a uvěřitelnějším příběhem. I když se kamera nehne z auta, díky scénáři a Tomu Hardymu uteče ta necelá hodina a půl jako nic.

Nokas (2010)

Průměrná rekonstrukce bankovního přepadení, která zaujme spíše chybami v provedení loupeže než sofistikovaností plánu (který je vlastně celkem prostý). Ve filmu je zobrazen celý průběh akce, ale o postavách se nedozvíte téměř nic, a o tom, jak to s nimi dopadlo, se dočtete až v závěrečných titulcích.

Nová holka (2011) (seriál)

Několik úvodních dílů bylo skoro až trapných, pak se to zlepšilo a na zvláštní postavy jsem si zvykl. Kvalita epizod je i tak kolísavá, ale v poslední době se bavím víc než u aktuální páté řady TBBT. První série za 6-7/10.

Ocelová pěst (2011)

Znáte ten typ filmů, při kterých máte většinu času na tváři přiblblý úsměv? Tak Ocelová pěst je jedním z nich. Příjemná oddechovka, která si na nic nehraje a nestydí se za to, že si bere to nejlepší ze Stalloneho Rockyho a Do útoku. Ano, je to plné klišé, ale koho to zajímá, když je to vtipné, Jackman je cool, děcko neotravuje, souboje jsou povedené a hraje k tomu dobrý soundtrack.

Oddělené světy (2008)

Čtvrtá hvězda je spíš za zajímavé a neobvyklé téma. Jinak vcelku obyčejný příběh, ve kterém jsou zapracována většině lidí známá fakta o jehovistech. Dalo se z toho vymáčknout víc. 70%

O koních a lidech (2013)

Typicky severskej humor. Málo se tu mluví, hodně chlastá a kromě lidí umírají i koně. Škoda chybějícího děje, který by jednotlivé osudy postav nějak propojil. Takhle v hlavě zůstanou jen jednotlivé epizodky, přičemž ta nejlepší (jízda na islandském koni) přijde hned ze začátku. 7/10

Okresní přebor (2010) (seriál)

Nepamatuju si, kdy jsem naposledy koukal dobrovolně na český seriál od začátku do konce. Sice to trvalo pár dílů, než jsem se chytil, ale pak už mě to nepustilo. Některé díly jsou sice slabší a zpočátku trochu trapnější, jiné na druhou stranu super (hlavně Na váhu). Herecké obsazení je velmi dobré, ovšem seriálu jednoznačně kraluje Ondřej Vetchý. Jen (a nejen) díky němu si Okresní přebor zaslouží 4 hvězdičky.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Lepší než překombinovaná trojka. Keira ani Orlando nechybí, ale nové postavy zrovna moc povedené nejsou, hlavně Černovous je hodně nevýrazný. Akce je tu dostatek, místy mi to přišlo jako slabší a ne tak zábavná kopie jedničky (útěk, souboj s Angelicou, finále). Oceňuju návrat k dobrodružnosti od snahy o epičnost a rozmáchlou mytologii trojky, naopak se mi nelíbilo, že asi 80 % filmu se odehrává v noci (nechtěl bych to vidět ve 3D). Slušné 3*.

Podfukáři (2013)

Efektní, leč tupá, kouzelnická podívaná, která chce vršením atrakcí zakrýt fakt, že hraje hru především na diváky. Ač se herci snaží sebevíc, pořád chybí napětí, překvapení a sevřenější děj, bez něhož Podfukáři působí jen jako trojice velkých scén. Pokud vám stačí být dvě hodiny klamáni, tak budiž. Kdo ale očekává něco chytrého, kde logika nebude váznout u každého vystoupení, pak bude jako já zklamán.