Cizinec (2005)

Poslednú hviezdičku zobral pomerne chaotický, nedomyslený a narýchlo zbúchaný koniec. Ale irónia je, že som sa do toho filmu vôbec nechcel pustiť, ale už len tá počiatočná iskra medzi Harlenom a Tobe má donútila vypnúť seriál a pohodlne sa usadiť k TV :)

Let číslo 93 (2006)

Mám o jedenástom septembri vlastný názor. Či na útoky, či na vojnu proti terorizmu, ktorá nasledovala. Keď som si pustil United 93, išiel som do toho s čistou mysľou. Žiadne predsudky, žiadne unáhlené závery ani nič podobné. A musím povedať....dostalo ma to. Bez varovania a úplne mi to vyzeralo dych. Už len keď na začiatku filmu dostávajú letecké centrá správy o únosoch, prebehujú mi celým telom zimomriavky. Neviem ako to tam prebiehalo, neviem koľko informácii si Greengrass o letu 93 pozisťoval, ale jedno viem určite-toto nieje obyčajný film. Človek sa vracia o necelých jedenásť rokov dozadu, aby opäť prežil jednu z najväčších tragédii. Najhoršie je, že viete ako to dopadne, ale prežívate to s pasažiermi. Chcete, aby znova získali lietadlo do svojej moci aj keď ste uzrozumení s tým, že to nepôjde. Silný zážitok, ktorý mi po rozume ešte bude nejakú tu dobu behať.

Šestý zápas (2005)

Mňa teda tento film nejak extra nechytil a čudujem sa, že tu vôbec vidím štyri a dokonca päť hviezdičiek. Ja som už na konci prakticky zabudol o čom ten film bol. Kamera tomu veľmi neprilepšila, komorná atmosféra. Aspoň ten Keaton, Downey a Frasierová Lilith Bebe :)

Divoký grizly (2000) (TV film)

Hviezdičky len zato, lebo mi ten film pripomína detstvo :)

Nula od nuly pojde (2006)

Mám slabosť pre filmy s nádychom komédie, kde sa všetko naplánuje do posledného detailu a potom sa poserie všetko, čo sa len posrať môže. :)

Stáhni mě do pekla (2009)

Keď to človek vidí cca sedem krát, tak to už aj omrzí, ale pri prvom pozretí som sa bavil veľmi dobre. Pôvodne som dal tri hviezdičky, ale keď si vybavím ako som sa prvýkrát smial na bitke v aute a na tom, ako Christine dostáva rany od babky(ruku do huby, oči do ksichtu), tak tu jednu hviezdičku musím pridať...

Dokažte mi vinu (2006)

Snímky so súdnej siene síce majú svoje čaro, ale človek sa často musí sústreďovať na veľa detailov, zároveň čo si v hlave premieta, ako to asi môže skončiť. Tento film je jedna pohodlná jazda, okorenená vtipom a vynikajúcom Vinom Dieselom. Presne takýto film mi podvedome chýbal. Už v Kráčajúcej skale zobral The Rock na súde všetko do svojich rúk a ako to preňho priaznivo dopadlo :D Tu som dostal ako na podnose celý film, keď Vin na súde sa obhajuje rukami, nohami no hlavne k veci, na city porotcov a svojim šarmom si všetkých získava. A čo sa týka mňa, tak štyri hviezdičky by boli málo :)

Riskni milión! (2012) (pořad)

Program, ktorý ma obrovský potenciál. Aj keď skôr sa hodí napísať-ktorý by mal obrovský potenciál. Program ma trvať 30 minút, ale vďaka reklamám a Voštinárovom odbavovaní (keď si oproti nemu sadne mladá slečna) trvá program tak 15 minút. Témy sú buď strašne ľahké alebo dostanete blbú tému, ktorá môže narážať na hocičo (napríklad téma ,,Včely" a otázka bude ,,Kam letela včielka Mája v jedenástej časti spolu s Vilkom" ). Ďalšou kapitolou samou o sebe sú súťažiaci, ktorí sú po väčšine posratí až za ušami a celý čas sú si istý odpoveďou, aby to nakoniec aj tak rozložili. Najmä ma doráža, keď hneď v prvej otázke rozložia peniaze rovnomerne miesto toho, aby tu otázku jednoducho posunuli. Ostalo by im 500 000 miesto 333 333(4), ale nieeeee načo? Podľa mňa to dlhú životnosť mať nebude, čo je na jednej strane škoda, ale na druhej JOJka vďaka tomu, čo tu zhrnul, ani nemohla čakať nič iné...