• Pohádka

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Já jsem si tenhle Burtonův hororový muzikál opravdu užila. Hudba se mi moc líbila, broukala jsem si to pak celý den, a ponurá atmosféra s vraždícím Deppem a šílenou Carterovou byla dokonalá.

Láska nebeská (2003)

Tuhle romantickou komedii můžu vidět klidně tisíckrát a pořád ji budu zbožňovat. Ta vánoční atmosféra je tam skoro hmatatelná, skvělé písničky a výborní herci zasazení do milých zamilovaných příběhů. Nevěřím, že je někdo, kdo tento film nemá rád, protože to snad ani nejde.

Matrix (1999)

Očekávala jsem od tohoto filmu fakt hodně, když jsem slyšela tak pozitivní ohlasy všech známých. Pravdou ale je, že Matrix je mnohem lepší než jsem si myslela, že by vůbec mohl být. Úžasný a originální námět, dokonalé triky, hltala jsem to od začátku až do konce. Pro mě jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec.

Vlk z Wall Street (2013)

Nikdy jsem s nemyslela, že mě tento film, kde rozežraný DiCaprio jen vyhazuje peníze z oken, nadává, fetuje a souloží, uchvátí natolik, že hned po jeho shlédnutí ho budu chtít vidět znovu. Ale stalo se. Ani minutu jsem se nenudila, mělo to drive a šťávu, bylo to vtipné a Leonardo se zase vyznamenal. Skvělý příběh o tom, jak je možné se vypracovat až na vrchol, pokud si věříte. A čím výš jste, tím těžší je udržet balanc, a tím lehčí je spadnout.

Magnolia (1999)

Přeceňovaný film, námět sice není špatný, ale připadal mi nudně zpracovaný. Měla jsem co dělat, abych u televize celých 188 minut udržela pozornost.