Poslední kvartet (2012)

Philip Seymour Hoffman konečne dostal priestor, aký si zaslúžil. A využil ho veľkolepo. Veľmi ma mrzí, že jeho kvalitu doceňujem až teraz... No teším sa na ďalšie počiny Imogen Poots, ktorá ma očarila. Film ticho, nenútene vykresľuje vzťahy medzi postavami a nakoniec vybuchne. Vážnu hudbu nijak neobľubujem, ale to vôbec nebola prekážka. Niekomu možno prekáža zakríknuté vysvetlenie, no pre mňa je to veľmi príjemná záhada.

Řidič slečny Daisy (1989)

Krehký, ľahký (možno až príliš ľahký na 5*), no naozaj najmilší film aký som kedy videla. M. Freeman úžasný. Jednoducho sa nemôžete neusmievať :)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Stretla sa štvorka skvelých hercov a ponúkli mi nadpriemernú komédiu (drámu nenápadne vynechám) a veľmi príjemnú, nenútenú romantiku. Steve Carell naozaj dobrý a Gosling...ten je kapitola (hlavne bez trička) sama o sebe :) Obom párom to veľmi pristane a film radia o triedu vyššie. Len voľba Tipton nebola najšťastnejšia.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jackson sa na svojom poslednom filme podľa J.R.R. Tolkiena vybláznil. Úžasným efektom, trikom, akcii, dynamickej kamere nie je konca. Niekedy bolo všetko, po pomalšom rozbehu, také rýchle, že som sa stratila. Ale iba na chvíľku, takže to nemôžem vyčítať :) No film vo svojom očakávaní(a zároveň aj tlaku) veľkolepého ukončenia príbehu Stredozeme utopil hĺbku postáv, až na samotného Bilba, Thorina a Tauriel. Druhá časť v tomto nasadila laťku vysoko a tretia na ňu nesiaha. Ale dosť kritiky. Prostredie, hudba a celá bitka nesklamala. Veľmi oceňujem vtipné poznámky na odľahčenie :) LOTR aj Hobbit si udržali vysokú úroveň a ja sa pred Tolkienom a Jacksonom iba skláňam :)

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Súhlasím s takmer všetkou kritikou ktorá tu bola povedaná, ale na rozdiel od iných som nečakala od Woodyho majstrovské dielo, bez urážky...a možno práve preto ma tento sladký kúsok dostal :) Príjemný humor, skvelé dialógy, očarujúci Firth so Stone a trochu okaté vyhýbanie sa klišé sa mi náhodou páčilo. Hudba držala atmosféru a keby sa film bral trochu menej vážne, ja by som vážne uvažovala nad piatimi hviezdičkami.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Drozdajka sa snaží o srdcervúcu drámu, no na to jej chýba trošku zmysluplnejší dej. Akcia skvelá, tak ako Woody Harrelson, no ani jednému nebolo dané dostatok priestoru. Vystrieda ich sonda do pocitov samotnej Katniss, ktorá to spolu s Hoffmanom a Hemsworthom ťahá vyššie. No dalo sa z toho vytiahnuť aj viac. Catching Fire pre mňa naďalej zostáva najlepším dielom.

Lepší teď než nikdy (2014)

Ako môže niekto, kto napísal As Good as It Gets, vymyslieť...toto? A ako môže niekto, kto režíroval The Bucket List a When Harry Met Sally režírovať toto? A hlavne...ako sa na tento film dali nahovoriť také esá ako M. Douglas a Diane Keaton? Áno, boli už aj horšie filmy. Ale takéto sklamanie som nezažila už dlho. Douglas a Keaton zachraňovali čo sa dalo, a že toho veľa nebolo.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Bale a Crowe...mohlo to dopadnúť zle? Obaja podali jedny z najlepších výkonov. Crowe rozdáva charizmatické pohľady kde sa len dá, Bale nie je pozadu. Napätá dejová línia ku koncu stráca dych a vystrieda ju možno trochu nepotrebná sentimentalita, ale kvôli hercom, hudbe a perfektnému zvyšku odpustiteľná :) A nesmiem zabudnúť milé prekvapenie, Logana Lermana(Charlieho z Perks of Being a Wallflower) ktorý už tu ukazuje svoj potenciál.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

...dajte mi chvíľku na nadýchnutie. Obsah som nečítala, takže som vôbec nevedela čo ma čaká. A to, čo prišlo, ma maximálne pohltilo. Herci, hudba, dialógy, strih, komentár...jednoducho všetko. A najviac Charlie. Keď už som si myslela, že mu do konca filmu neporozumiem, ponoril ma do toho celého. Môj prvý film s Lermanom a Millerom a neviem sa dočkať ďalších ich filmov. Emma ma presvedčila, že vie zahrať oveľa viac ako malú čarodejníčku :)

Casino Royale (2006)

Craig v ďalšej pecke. Ako je možné, že som ho "objavila" až teraz? :) Skvelá úvodná pieseň, svižný strih s dobre zasadenými romantickými a vtipnými scénami. A ten zvrat...Po Skyfall som si myslela, že viem čo bola najlepšia Bondovka...ale po tomto nejako váham :)