Dokonalý šéf (2015)

Jako člověku, který má velkou oblibu v gastronomii, mi tahle kuchařská novinka náramně sedla. Skvělý tempo, uvěřitelnej Cooper a množství koláží s vařením jsou pro mě zárukou parádní oddychovky. A vlastně ani zvrat jsem nečekal, takže fakt palec hore.

Spotlight (2015)

90%. Vynikající záležitost. McCarthy má obrovskou pochvalu, protože jeho režie je na podobný žánr strhující. Bezchybní herci a jeden z kandidátů do TOP 5 letošního roku.

Sázka na nejistotu (2015)

Nebylo se čeho chytnout. Nesmál jsem se a pouze se ztrácel v shortování a swapování při hledání dramatického oblouku. Herecké výkony Sázku na nejistotu táhnou nahoru, pětihvězdám kolem sebe se ale divím. Mimochodem, srovnávat tenhle film s Vlkem z Wall Stret je naprosto k smíchu. Kromě toho, že se odehrávají na této slavné ulici, spolu nemají nic společného. 5/10

Rudá mašina (2014)

Jeden z mála dokumentů s emocionálním přesahem.

Tah pěšcem (2014)

Tobey Maguire je tu sympatický a herecky schopný zhruba stejně jako ve Spider-Manovi 3, takže žádná sláva. Nový Zwick není ničím přelomový, nicméně zaslouží pochvalu minimálně za to, že z tak uspávacího sportu, jakým šachy jsou, dokázal vymáčknout poutavé drama, které během své stopáže nestihne nudit.

Interstellar (2014)

Nadpozemská podívaná, která není možná ve všech detailech dokonalá, ale její opulentnost všechno přebíjí. I po roce od premiéry v IMAXu a na pouhé televizní obrazovce se krásně vyjímá audiovizuální palba, která do člověka sype hektolitry emocí a ne jednou mu způsobí mrazení v zádech. Před Nolanem lze jen smeknout klobouk, ukočírovat takový kolos s mistrovskou jistotou je věc nevídaná. Absolutní film. 10/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dost možná nejzdárnější příklad absolutního vítězství formy nad obsahem. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy (a jestli vůbec někdy) žasl nad takto nadpozemskou řemeslnou stránkou pokud jde o střih, kameru a triky. V mých očích revoluční snímání akčních a kontaktních scén, u kterého jsem valil bulvy... ovšem samotné dění na plátně mi bylo vcelku ukradené. Je to o to víc zarážející, neboť Lubezkiho kamera servíruje extrémně vtahující obrazy. Postavy jsou ovšem nijaké, Revenant je ve výsledku krásně natočené nic. 7/10

Osm hrozných (2015)

Tarantino, jak ho úplně nemusím, obzvlášť do té doby, než se dostaneme k Minnie. Tuna žvástů o ničem, která se naštěstí ve druhé polovině překlopí do záživnější podoby. Fajnová záležitost, která by snesla solidní prostříhání. Hold si u Quentina ujížídím spíše na hollywoodštěji laděných snímcích. 7/10

Room (2015)

Téměř vynikající první polovina, ta druhá už byla přece jen roztáhlejší a emocionálně mě minula.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nejsem fanoušek Star Wars, viděl jsem sice všechny epizody, ale téměř nic si z nich krom rodinných vztahů nepamatuju. A možná právě proto jsem z Epizody VII nadšený. Nahláškovaná jízda, která hned ze startu nabere ďábelské tempo a do konce nepoleví ani o chlup. Esence skvělého blockbusteru pro celou rodinu a další stvrzení Abramsovy popcornové nadvlády. Kylo Ren je pro mě postavou roku. 9/10