Mr. Willowby's Christmas Tree (1995) (TV film)

Na čo všetko človek náhodne nenarazí na youtube.. Celkom milá a nie zbytočne dlhá vianočná rozprávka o hľadaní dokonalého vianočného stromčeku, v ktorej hrajú dvaja z mojich obľúbených hercov. Lesie Nielsen tradične výborný a to najmä v úvodnej komediálnej časti, Downey Jr. síce prehráva čo to ide, ale do tohto filmu to akosi sedí. K zhliadnutiu tu: http://youtu.be/htfmTSgdKfY.

Méďa (2012)

Nudné, miestami až trápne. Hlavný hrdina bol nesympatický idiot a hlavnú hrdinku, ktorá s ním z nejakého mne záhadného dôvodu chodila štyri roky, som celý film nechápala hádam ešte viac ako toho jej chlapa. A do toho všetkého ten otravný medveď. Väčšina vtipných scén/hlášok (a že ich teda veľa nebolo) pôsobí dosť umelo - akoby si Seth MacFarlane a spol. aj sami uvedomovali, že tam niekde proste musia niečo rádobyvtipné narvať aj keby to malo byť na silu. A ku koncu už boli drahí Seth a spol. zrejme až tak zúfalí, že to vzdali a scenár nechal dopísať prvého človeka z brandže, na ktorého natrafili... a tým bol zhodou okolností zrejme niekto, kto píše scenáre k romantickým komédiám s Jennifer Aniston alebo nebodaj Lopez - inak si totiž ten priam až nechutne sladký a americký záver že vraj "mužskej" komédie nedokážem vysvetliť.

Eurotrip (2004)

Totálna guilty pleasure! Komédia je to vlastne maximálne tak priemerná, ale scény ako Vandersexxx v Amsterdame, berlínsky miniHitler a najmä apokalyptická Bratislava ma vždy dostanú. Furt nechápem, ako sa tvorcom podarilo upísať Matta Damona či Lucy Lawless, ale ich úlohy sú proste výborné a ako fanynka Vinnieho Jonesa a Rade Šerbedžiju som si, čo sa týka tých slávnejších, mien skutočne prišla na svoje. Netreba zabudnúť ani na vynikajúci soundtrack (Scotty doesn't know :-)) a Davida Hasselhoffa, ktorého "Duuuu" sa človek len tak nezbaví.

Thor: Temný svět (2013)

Podobne ako pri Iron Manovi 3, aj teraz to síce chvíľkami od Marvelu vypadalo ako paródia na svoje vlastné filmy (viď napríklad záverečná bojová scéna), čo filmu prospelo a spravilo ho trošku živším a menej šablónovitejším ako prvého Thora. Hláškujúci Loki (paródia na Captaina Americu bola vynikajúca), ktorý už ku konci hádam ani sám nevedel, na ktorej strane stojí a čo vlastne chce, prekvapivo vtipný a inteligentný Thor (obligátna scéna so zbytočným otrčovaním hrude zo všetkých strán nechýbala), Jane Foster, ktorá síce rozdala facky, kde sa dalo, ale inak ani sama nevedela, na čo v tom filme vlastne poriadne je a divné duo Darcy a Selvig sa o zábavu postarali a keď k tomu pridáme Star Wars skrížený s Pánom Prsteňov, tak je z toho slušná večerná zábava za 3 hviezdy a poďakovanie tvorcom za to, že sa nepokúšali o v súčasnosti tak obľúbený hlboký dramatický presah. Obe bonusové scény ale boli sklamaním.

Batman a Robin (1997) odpad!

Niektoré filmy sú také zlé, až sú vlastne dobré a bohužiaľ toto nie je ten prípad. Keby že to je myslené ako paródia, bolo by to geniálne; bohužiaľ mám ale taký dojem, že to tvorcovia mysleli naozaj vážne.. Každopádne už tak trochu dokážem pochopiť, ako film môže byť taký zlý, že sa až dá označiť za kultový. Myslím, že nemá zmysel vymenovávať, čo bolo na tomto filme zlé a trápne, jednoduchšie by asi bolo spísať tých pár scén, kedy človek nemal chuť dať si poriadny facepalm a vytiahnuť záložnú emergency vodku z chladničky. Na záver jedno menšie "The Worst Of" pre pobavenie: youtu.be/Jj2KcFj1jbE.

Je naděje (1989)

Tak som si po dlhšej dobe chcela pozrieť nejaký (starší) film s Robertom Downeym Jr. a opäť raz som natrafila na niečo, čo sa dá vysvetliť len tými jeho v tej dobe tak obľúbenými drogami. Príbeh ani nebol až tak zlý, občas sa tam dokonca odohrala i nejaká tá vtipná scéna (keď už tvorcovia sľubovali komédiu) a i cez ten očakávaný klišé koniec by sa hádam dalo preniesť. Bohužiaľ sa to celé zbytočne až príliš dlho tiahlo a herecké výkony boli taktiež až prekvapivo zlé; najhorší bol suverénne Christopher McDonald, pri ktorom bol človek priam až rád, že zomrel už v úvode. Pôvodne som uvažovala nad dvoma hviezdičkami, nakoniec však strhávam jednu bonusovú za asi najpresladenejší a najotravnejší soundtrack ever.

Rivalové (2013)

Ako fanynka formuly 1 som sa na tento film veľmi tešila a rozhodne ma nesklamal. Fanatickí hnidopichovia z radov hardcore fanúšikov F1 sa už síce s chuťou pustili do historických nepresností a podobných záležitostí a znosili film pod čiernu zem, treba si ale však uvedomiť, že sa nejedná o dokument, čo znamená, že zopár nepresností a mierne prifarbenie celého príbehu pre film nebolo na škodu. Chladný a racionálny Lauda v podaní Daniela Brühla bol výborný (ten jeho rakúsky prízvuk! :-)), Chris Hemsworth zase ukázal, že vie zahrať i niečo (trošku) iné ako macha s veľkým kladivom (a dokonca sa ani nejedná o dvojzmysel) a ako bonus otrčoval hruď, kde sa dalo. Jediné, čo mi na filme fakt vadilo, boli pretekárske sekvencie, ktoré si človek teda takmer vôbec neužil. Nechápem, prečo väčšina záberov musela pozostávať z príliš rýchlych strihov medzi roztrasenými či rozmazanými zábermi na detaily auta, respektíve oči pilotov. V tomto ohľade ostáva vyše 40 rokov starý Le Mans stále z ďaleka neprekonateľnou legendou.

Fighter (2010)

Dobrý, ale viac-menej priemerný film zachytávajúci časť života (teraz už bývalého) boxera, respektíve boxerov, čo je téma, ktorá už bola filmovo spracovaná niekoľkokrát a veľa nového teda ponúknuť nemôže. Príbeh síce nie je zlý a ani nezaujímavý, ale nebyť excelujúcich oskarových Christiana Balea a Mellisy Leo (najmä na Baleovi počas celého filmu možno až príliš vidno, ako toho Oscara chce, čo však nijako neznižuje jeho herecký výkon), tak by si na film nikto okrem boxových nadšencov po pár týždňoch, respektíve mesiacoch ani nespomenul..

Zpátky do školy (1986)

Prekvapivo príjemná a sympatická komédia s jednoduchým dejom a bez zbytočných záverečných pokusov ísť do hĺbky a rozsievať morálne posolstvo. Za zmienku rozhodne stojí vynikajúci Rodney Dangerfield, na ktorom celý film stojí a jeho záverečný Triple Lindy a taktiež i mladý Robert Downey Jr., ktorý počas filmu vystrieda niekoľko menej či viac divných outfitov a účesov (divných i na osemdesiate roky). A nechýba ani Kurt Vonnegut!

Podfukáři (2013)

Jeden z filmov, na ktorý som sa tento rok fakt tešila a to najmä kvôli vynikajúcemu hereckému obsadeniu. Morgan Freeman, Mark Ruffalo a v už tradične malej dávke i Michael Caine rozhodne nesklamali, príjemne prekvapil Dave Franco. Rovnako nesklamali ani bombastické a vynikajúce triky a efekty. Ani jedno, ani druhé však bohužiaľ nedokáže zakryť fakt, že ak vo filme vôbec bola nejaká logika, tak to zrejme len vo forme ilúzie a podobne to bolo i s motiváciou a konaním postáv. Korunu všetkému nasadil „veľkolepý" záver, po ktorom sa človek hádam nezmohol na nič okrem neveriaceho WTF. Pre mňa (zatiaľ) sklamanie roku.