Ruby Rocket, Private Detective (2007)

Po delší době slabší kraťas s pro mě neoblíbeným typem animace. aniBOOM to umí rozhodně líp.

Replay (2009)

Krátký příběh odehrávající se v postapokalyptickém světě vypovídá o nutkávé chlapecké touze změnit stereotyp a něco dokázat, leč s relativně smutným koncem. Pěkná animace, ale hlubší myšlenku jsem nenašel.

The Chubbchubbs! (2002)

Těchto 6 minut opravdu nemá chybu. Skvělý nápad a animace. Zcela zasloužený Oskar a Eric Armstrong má další bod.

Chad Vader (2006) (seriál)

Pro fanoušky SW možná perfektní, ale jinak si myslím že jde o průměrný webseriál. Rozhodně naleznete lepší kousky.

Vincent (1982)

Typický Tim Burton, i když se jedná o kraťas ze začátku jeho režisérské kariéry. Jde vidět, že již od začátku ví, co chce, a možná právě proto je ve své profesi tak dobrý.

Harvie Krumpet (2003)

Základem celého kraťasu a zaroveň i nejlepší částí jsou přísloví na začátku, na konci a zabavný seznam faktů. Nicméně pomineme-li tyto věcí, tak se pořád bude jednat o zajímavý filmový počin, jež Vás za 20 minut určitě nezačne nudit. A třeba si vezmete i ponaučení ;)

Vratné lahve (2007)

Opravdový klenot české kinematografie, který jsem dokázal pořádně ocenit až po několikerém zhlednutí. Ale vyplatilo se to. Snové scény jsou sice opravdu nejslabším článkem celého filmu, ale jinak je to až na pár maličkostí bravurně zvládnuté dílo.

Odložené případy (2003) (seriál)

Pro tento seriál mám opravdovou slabost, nicméně pokud bych měl být objektivní (tedy alespoň se o to snažit), tak si myslím, že rozhodně zaujme i nezainteresovaného pozorovatele (například moji přítelkyni ;)). Kvalitní herecké výkony se sympatickými tvářemi, zajímavý scénář k jednotlivým dílům, dobře zvládnutá režie atd. atd. Ale to, co na tomto seriálu především miluju, je skvěle zpracované prolínání minulosti se součastností a hlavně bravurní soundtrack - myslím, že ani neznám lepší. Pro mě tedy tip top.

Vůně ženy (1992)

Chvilkama slabší, většinou ale hodně silné. Na 5 to není ale pěkné 4 hvězdičky za velmi pěkný filmový zažitek si to určitě zaslouží.