Sintel: Příběh draka (2010)

Vždycky jsem byl fanoušek anime, Blenderu a neziskových snímků. A myslím si, že tento je zatraceně dobrý.

Predátoři (2010)

No pokud bych to měl brát jako hodně oddechovou podívanou a neměl bych nad filmem absolutně přemýšlet, tedy chvíli zapomenout na to, že existuje nějaká logika či matematické a fyzikální zákony, tak by se to dalo skousnout. Ale jinak pro mě velké zklamání a nedůstojný pokračovatel legendy.

Ať vejde ten pravý (2008)

Už ani popisek mě nenadchl, a stejné to bylo i s filmem. Oceňuji Alfredsonův smysl pro detail a několik režisérských chuťovek či originálních prvků, ale i přes to všechno to pro mě byla neuvěřitelná nuda. Navíc jsem vzhledem k hodnocení čekal opravdu kvalitní podívanou.

Kajínek (2010)

Opět se dostavil efekt, kdy jsem po přečtení zdejších komentářů čekal menší propadák a vyklubal se z toho celkem pohodový film. Povedená fantasmagorie s nepodařeným začátkem "Kajínek ala Herkules utržený ze řetězu" a nepodařeným koncem ala "Hlavní záporák je v podstatě v celé hře jen malý bobek na dně talíře", ale jinak celý film (až na pár dalších slabých momentů) dokázal udržet divákovu pozornost a v některých pasážích opravdu zaujmout.

Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Na jedničku odvedená práce. Kdo by to býval byl řekl, že se dá s plastelínou udělat takové divy? Nick Park odvedl zatraceně dobrou práci, ostatně jako vždy. Zábavný a promyšlený příběh, při kterém jsem se párkrát opravdu dobře zasmál, skvělá animace, inteligentní dialogy. Milovníci W&G si rozhodně příjdou na své a ti, co by tuhle britskou dvojčku snad neznali, určitě nebudou zklamaní. Mimochodem, ovce je paradním doplněním již dost ulítlého dua. Naprosto zasloužený oskar.

Tom a Jerry - Potíže s myší (1944) (epizoda)

Další známý a hodně dobrý díl, kde Tom dostává pořádně na frak. A ještě se u toho parádně zasmějete. Pro mě jeden z nejlepších dílů a zároveň nejmorbidnějších.

Tom a Jerry - Kočičí koncert (1947) (epizoda)

Velmi zdařilý díl, skvělá animace, skvělá hudební kulisa, která je v podstatě tvořena hlavním dějem, a především souhra mezi vzájemným bojem a doplňováním se, aneb jeden bez druhého ani ránu. A pro jednou alespoň docela vyrovnaný souboj. Nicméně myslím si, že jsou i lepší díly. Ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=yvapzt8FKLk

Caligula (1979)

Nevím jestli to má nějakou historickou, filmovou, dokumentární nebo já nevím jakou hodnotu, ale dívat se na to moc nedalo. Alespoň ne na tu hardcore verzi.

Rozpoutané peklo (1997)

Film bez špetky originality s pro mě nesympatickými herci. Nejen, že samotný námět už tu byl stokrát, ale je navíc zpracován tak předvidatelným způsobem, že by se dal sledovat u vaření s občasným odběhnutím. Navíc několik opravdu špatných momentů typu naprostá fantasmagorie filmu rozhodně nepřidá.