Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Mám pocit, že poslednou dobou v mojcih hodnoteniach hodne zaznieva slovo klišé. Bohužiaľ sa nedá povedať nič iné ani o novom Emmerichovom počine. Pretože to je tak! strašne! klišovitý! film, že to ani nie je možné. Ale ako pekne sa na to pozerá a keď si úplne vypnete mozog, tak je to aj zábava. Strašne hlúpa, ale stále zábava.

Attila Marcel (2013)

Dosť tripový a smutný film. Ale skvele natočený a rozhodne sa odlišuje od bežného priemer, ktorý sleduejm bežne. Herec síce mierne vykradol DiCapriov pohľad "každýmomentsarozplačem". Kamera pekná, lokality skvele spravené a situačný humor sedel a nepôsobil násilne. Oplatilo sa vidieť.

Derren Brown - Mesiáš (2005) (pořad)

Veci od Derrena mám strašne rád, ale toto bolo absolútne nemastné neslané. Skvelé na jeho programoch bolo vždy to, že vysvetlil niekotoré triky, ktoré robil. Tu len ukázal ako oblbol ľudí a nič z toho. Zdalo sa mi to príliš samoúčelné a málo poučné.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Nemôžem si pomôcť ale toto bolo dosť klišé. Predvídateľné deje, zrady. Ploché rozhovory. Stále dobrý film. Stále X-men. Ale už nejakí vyvarení.

Vzkaz v láhvi (2016)

Temne temno temné. Severania sa s tým fakt neštvú a príbeh je, napriek logickým lapsusom temný ako roztopený asfalt v ktorom sa utápate stále hlbšie. Film som si užil, pobavil ma nekorektný humor na adresu Assada (nepovedal by som, že si to lajznú v Dánsku). Jediné, čo film zrážalo bola pestrá paleta výrazov Carla Mørcka - presne jeden výraz na všetky príležitosti a logické lapsusy (žiaden GPS tracker?) ale dobré. Hodne som si to užil.

Želvy Ninja (2014)

Nemal som k tomuto popcorn, ale chipsy. A to sa ukázalo ako veľká chyba, pretože toto je čistá "pokornovka". Boli tam niektoré neskutočne veľké logické diery a lapsusy, ale budiž. Pozrieť sa na to dalo. Kamión na snehu ma pobavil takže za 3*.

Captain America: Občanská válka (2016)

"Avengers 3!" "Najlepší film z Marvel univerza!" a bla bla bla bla bla. Ja som sa TAK STRAŠNE NUDIL. Dve a pol hodiny kecov a hlbokých myšlienok s pomerne jasným koncom. Bitky, kde si pritom hrdinovia hovoria, ako sa majú radi. Wtf. A dve ako tak zaujímavé bitky na dvoch a pol hodinách! Nie, ďakujem.

Pád Bílého domu (2013)

Veľmu slušný akčňák, kde ja zásadné sa nad dejom nezamýšlať, lebo by to mozog nedal a spáchal seppuku. Ale v rámci Áčkových akčňákov s Céćkovým príbehom to bolo dobré. Jo a taktiež je ten film extrémne temný (ako tmavý).

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Nenadchne, neurazí. Videl som to teraz druhý krát, v rámci príprav na posledný diel. A ak si dobre pamätám, nenadchlo ma to keď to vyšlo a nenadchýňa ma to ani teraz. Takže taký priemer.

San Andreas (2015)

Najlacnejšou položkou tohtoo filmu bol určite scenár, najdrahšou olej na svaly Rocka. Tento film neprekvapí vôbec ničím. Prekvapivé je, aký je neprekvapivý. K pár pivám ako relax super, deštrukčné scény dobré, ale vykreslenie postáv, logika konania... Nemá zmysel hľadať. Zajtra už ani nebudem vedieť, že som ho videl.