• Thriller

Můj týden s Marilyn (2011)

Jednoznačne najväčšie pozitívum filmu a dôvod prečo sa ho oplatí vidieť vidím vo fenomenálnom výkone Michelle Williams. Ona Marilyn nehrala,ona ňou proste bola.. Všetko ostatné bolo priemerné.

Na dno vášně (1997)

Tešil som sa na tento film, pretože mám rád španielsku kinematografiu a režisér Almodovar dokáže svojim filmom dodať osobitý, zaujímavý ráz. Ostal som ale trošku sklamaný, dej ma príliš nezaujal, počas sledovania som necítil z filmu žiadne emócie, v niektorých pasážach som sa nudil. Myšlienka bola síce zaujímavá, spracovanie ma nedostalo a preto Na dno vášne neradím medzi moje top španielske kúsky.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Nemám príliš v láske romantické komédie. Väčšina z nich mi nepripadá romanticky,ale ako gýč, a už vôbec sa pri nic nezasmejem. Tento film je však výnimkou. Originálny námet, veľmi zaujímavé spracovanie a dojímavé vyvrcholenie.. a perfektné výkony všetkých hlavných postáv. Najviac by som vyzdvihol to že ma film bavil od začiatku po koniec a hluché pasáže kedy by som sa pozrel koľko času ešte zostáva,sa tam nevyskitli:)

Frasier (1993) (seriál)

Nie som veľký fanúšik sitkomu, ale tento seriál ma dostal. Úplne. Inteligentným, situačným humorom, dokonalým vykreslením charakteru postáv, nápaditosťou, originalitou.. Na niektorích hláškach by som sa jednoducho zasmial ajkeby som ich videl 1000krát, k čomu až tak ďaleko mimochodom asi ani nie som:-) Seriál mal 11 sérií, počas ktorích sa hlavní hrdinovia vyvíjali, zreli, neostali prešľapovať na mieste, ako je tomu u mnohích podobných seriálov.. Frasier napriek tomu nič nestratil zo svojho dôvtipu, ľudskosti a atmosféry. Opatrovateľka psychiatrovho otca Daphne Moon v reálnom živote vybrala za krcných otcov svojich detí ostatné hlavné postavy zo seriálu, čo svedčí o nadštandartných vzťahoch medzi protagonistami, ktoré dodávajú seriálu v konečnom dôsledku ešte väčšiu uveriteľnosť.

Mlčení jehňátek (1991)

Film ktorí radím do kategórie kultových. Získal 5 Oscarov, a všetky úplne zaslúžene. Mám rád trillery (ajkeď by som sa film nebál nazvať ani hororom), ktoré sú založené na psychológií, pričom až do konca filmu netušíte ako by sa dej mohol rozuzliť. Nepochopím, ako taký inteligentný a distingvovaný pán ako Sir Anthony Hopkins dokázal tak vierohodne zahrať masového vraha. Tak ako sa hovorí že kto nevidel Eifellovku akoby ani nebol v Paríži, môžem povedať že kto nevidel Mlčanie jahniat akoby ani nevedel čo je to psychologický horor.

La cara oculta (2011)

Naozaj dobrý španielsky triller. Práve označenie triller sa tomuto filmu hodí ako vyšité... na horor to nebolo dosť strašidelné, ale nápad,napätie, a samozrejme nečakaný koniec nesmeli chýbať. Trailer k filmu som si pozrel až po samotnom filme, a to isté odporúčam aj vám keďže k zápletke z filmu sa dostanete až v jeho polovici a z traileru by ste čo to mohli tušiť. Moje hodnotenie k dramatickým filmom sa nezakladá na počte obetí, vrahov, strielačiek či preliatej krvi... triller ma baví vtedy keď má dobrý nápad, spracovanie ktoré diváka drží v napätí až do konca, a keď si už myslí že vie ako sa to skončí, všetko sa v posledných minútach filmu obráti o 180stupňov. Práve tak by som charakterizoval La Cara Oculta.

Spalovač mrtvol (1968)

Veľa českých filmov ktoré by ašpirovali na označenie horor veru natočených nebolo. Tento film by som síce tiež hororom nenazval, avšak dramatická zápletka mu nechýbala. Páči sa mi, ako do nej režisér primiešal to čo je českému filmu vlastné.. dôvtip. Spracovať tento zaujímavý námet krvavým spôsobom by nebolo príliš šťastné, preto oceňujem režiséerov dôraz na komornú atmosféru filmu. Vyzdvihnúť by som chcel tiež uveriteľný herecký prejav Rudolfa Hrušinského, aj vďaka tomuto filmu ho radím medzi českú hereckú elitu.

Hodiny (2002)

Skvelý film... originálny námet.. prepracovaný scenár.. hudba dotvárajúca atmosféru.. brilantné herecké výkony. Málokedy zapadnú všetky tieto faktory do seba tak dokonale ako v tomto prípade. Zahrať si jednu z 3 hlavních postáv filmu je snáď snom každej herečky. Streep, Kidman a predovšetkým Moore sa tíchto úloh zhostili naozaj výborne, už len kvôli nim odporúčam tento film vidieť. Hoci nemám vo zvyku pozrieť si filmy ktoré ma zaujali viackrát, Hodiny som si pozrel už asi 3krát, pričom v každom zhliadnutí som v ňom nachádzal ďaľšie a ďaľšie myšlienky. Práve pre myšlienkové bohatstvo, herecký koncert hlavných postáv a celkové spracovanie ho radím medzi moje TOP 3.