Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Ano, knižní předlohu jsem četla a Tolkiena velmi uznávám, četla jsem i pár dalších jeho děl a musím říct, že vytvořil fascinující svět, původně zamýšlený jako pohádka. Kniha měla původně vyjít jako jedna, ale okolnosti donutily Tolkiena vytvořit "trilogii", proto to celé hodnotím jako celek... Ale už k samotným filmům. Našlapat celý děj knihy do tří celovečerňáků je prostě nereálný, ale Jackson vytvořil svět, který už si při čtení knížky nedovedu představit jinak (trošku mi ukradl vlastní fantazii) a vůbec mi to nevadí, prostě vybroušený diamant. Dokázal z knihy vybrat to podstané a vtáhnout do děje i nezasvěcené (skvělá reklama na knihu). Společenstvo prstenu je z mého pohledu asi nejzdařilejší. Začátek nás zavede do Kraje (pro mě docela nudný místo), nicméně jak se objeví na scéně Prsten, vše se najednou obrátí vzůru nohama a začíná závod s Přízraky aneb kdo uteče, vyhraje.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Filmařina v té nejryzejší podobě. Vždy když se na ten film dívám, cítím spolu s Andym tu touhu po svobodě, naučil mě trpělivosti a pomohl dospět. Klaním se před tímhle dílem...Respect!!

Avatar (2009)

Přiznám se, že já a Avatar jsme si moc nekáply do noty. Nelíbil se mi příběh filmu (Člověk jako ničitel přírody, ale pořád se najde někdo, kdo bojuje za "dobrou věc". No, nic moc pro mě.) a herecké výkony nemohu posoudit, nicméně ze světa na Pandoře, provázanosti všeho "živého" a celkového nápadu s Avatary se mi tajil dech. Viděno ve 3D a moc hezky se na to koukalo.

Mary a Max (2009)

Nádherný příběh o významu přátelství, přitom tak prostý a často máte pocit jako by se to týkalo vás. Vtipný přesto smutný. Plastelínové postavičky propracované do nejmenších detailů, plus to vše podtrhuje velmi zajímavá hudba z dílny Penguin Cafe Orchestra.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Jednoznačně moje srdeční záležitost a troufám si trvrdit, že jeden z nejlepších seriálů všech dob. Každý díl je skvělý, nabitý trefnými narážkami a hláškami, které nikdy neomrzí ani po pátém shlédnutí a i přes všechny ty vtípky se nezapomíná, že se děj odehrává ve válce. Pro mě 100%

Titanic (1997)

Když tenhle film šel poprvé do kin, já jsem šla do první třídy a o nějakým Titanicu jsem něměla ani potuchy. Pak jsem ho poprvé viděla v televizi a pořád jsem z toho neměla moc rozumu naštěstí ho pořád opakovali a já se do něj zamilovala jako puberťačka. Moje první zakoupené DVDčko byl právě tenhle film a musím říct, že právě tenhle film ze mě udělal filmového nadšence a stala se z něj moje srdeční záležitost. Myslím, že Cameron tenhle film vypiplal k dokonalosti a o nádherné hudbě Jamese Hornera ani nemluvím, to se musí prostě slyšet. Smekám a děkuju, že i po těch letech jsem si mohla Titanic vychutnat i v kině!!

The Sharp End (2007)

Skvělý dokument, který zobrazuje několik lezeckých disciplín a v každé se snaží najít to nejlepší co jen může nabídnout. Výkony horolezců, které nikdy asi nepochopím (sólo lezení) nasnímané vynikající kamerou. Klobouk dolů pánové a dámy! Zůstávám koukat s otevřenou pusou.