Bowling for Columbine (2002)

Dokument, ktorý rozhodne dokáže pohladkať naše európske ego. Komu by nepadlo dobre zase razpočúvať o obéznych, hlúpich, vystrašených američanoch.O koľko sme lepší... Ale k veci. Už keď som kupovala DVD pýtala som sa sama seba, či budem schopná stráviť štýl Michale Mooora, ale téma ma zaujala, takže som to riskla. Rozhodne som si pri tom potrápila hlavičku, ale bola by som radšej, keby to nebolo odhadovaním, kde autor realitu trošku "vylepšuje". Čísla o počte zastrelených boli pôsobivé, ale nemohla som sa v mysli zbaviť námienky, že je v európe pravdepodobne vyšší počet ľudí ubodoných, umlátených alebo uškrtených. Kto chce, spôsob si nájde. Teatrálna scéna s K-martu zožrala celú jednu hviedičku. Úprimne, želala by som si, aby nebol Michael Moore, kto to natočil, no nestalo sa tak a práve preto skončila ďalšia hviezdička v nenávratne.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Nečakala by som, že niečoho podobného bude vôbec STV schopná. Asi ešte dlho to pre mňa zostane najpôsobivejším dokumentárnym seriálom z tejto oblasti. Bez okrás, so silnou atmosférou a výrazným, vtieravým komentárom. Navyše, človeka poriadne zamrazí, keď si uvedomí, že toto sa nestalo v neurčito vzdialených Spojených štátoch, či Veľkéj Británii ale u nás na Slovensku.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Vlastne ani neviem, čo presne je na tom až tak dobré. Väčšina vtipov je predvídatelnejšia než výsledok 2+2=X, na efektoch tu nikdy ani nemalo záležať a niektoré veci už idú za hranicu môjho vkusu. Ale predsa nebola časť, ktorá by mi nezdvihla náladu aspoň o pár stupienkov hore.