Jak prosté (2012) (seriál)

Na začiatok musím pocedať že britský Sherlock mi nikdy nesadol videla som jednu časť a nijak zvlášť ma to neláka zrovnávať. Elemenary nie je asi nijak prevratná kriminálka ale má svojsku atmosféru a občas sa nebojí hraničiť so scifi (časť o dronoch či naifikovanej demecii). Som rada že som vytrvala napriek tomu že ma prvá časť hrozila unudením k smrti.

Mrtví jako já (2009)

Dokonalosť asi nie, ale vôbec mi to neprišlo ako znatelný pád kvality ako asi pri všetkých filmom k seriálom, ktoré som doteraz videla. Bola som milo prekvapená, keď som na to narazila na ČT a pocit zostal až do konca filmu.

Lunik IX (2010) (TV film)

Prišlo mi to pomerne zaujímavé, ale stále mám pocit že by to chcelo trošku viac. Tak trochu to zanecháva pocit nevyužitého potencálu.

Avatar (2009)

zrušiť hlavnú dejovú lpíniu, nenávratne vyškrtnite hrdinu a možno to pojde, aj za 5 hviezd inak nie

Svatyně (2008) (seriál)

tento typ seriálov na skrátenie dlhej chvíle mi vcelku vyhovuje, ale hlavný hrdina mi bol pre tentokrát jednoducho neznesitelne nesympatický. Objektivita sem, objektivita tam, nevydržala som to ani do konca prvej epizódy.

2012 (2009)

Kto bol natoľko rozumný aby vedel na čo ide, nebol sklamaný. Žiadny ôsmy div kinematografie ale pomerne poctivá práca, čo sa daného žánru týka.

Firefly (2002) (seriál)

No dobre možno 4,5 ale závislosť tu vzniká postupne a po odpozeraní všetkých dielov, už nemôžem ísť celkom úprimne ani na 4. Zo začiatku mi to prišlo ako celkom bežné zápletky v príjemnom prostredí. Nie je to pravda. Po čase síce snaha za každú cenu odlíšiť sa od zabehnutých šablón stane rovnako predvídateľná ako keby sa ich tvorcovia držali, a dej sa dá s až desivou presnosťou predvídať, závan sviežosti ostáva. Navyše občasné preskakovanie dialógov do čínštiny je detail natoľko očarujúci že si zaslúži hvietzdu sám o sebe. Hoc desivé je už len predstavovať si, ako by si s tým poradil prípadný dabing.

Futurama (1999) (seriál)

lepšie ako simpsonoci horšie? nemyslím že je to objektívne posúditelné, je to viac o tom, čo vám je viac po chuti, mne prišli simpsonovci príliš rodinný, na druhej strane si dokázali udržať kvalitu vysoko o pár dobrých sérii dlhšie, ak chcete vidieť futurámu v najlepšom posledné dve série pokojne vynechajte. Hlavným kladom bol pre mňa obraz budúcnosti, ktorý nie je ani čierny ani biely a napriek absolútnej absurdite mi príde vyváženejší než väčšina sebelepších sci fi. Jednoducho všedný život v roku 3000