Pretty Woman (1990)

Pěkná, příjemná klasika. Přestože některé scény byly slabší, tak Richard Gere a Julia Roberts vše zachránili svým šarmem a důvtipem. A hlavně nezapomenutelná hudba.

Hvězdný prach (2007)

Fantastická pohádka. Už od začátku vtáhne do děje, který je velice působivý. Atmosféra krásná, pravá pohádková, dokonce i vtipné, ano, opravdu jsem se i hodně pobavil. Herci vynikající, chválím především Roberta De Nira. Five stars.

Zlatý kompas (2007)

I přes to, že jsem od filmu neměl žádná velká očekávání, tak musím říct, že můj celkový dojem je takový průměrný. Ano, pravda, pěkné animace, ale samotný příběh už dost pokulhává. Na to, jaký to má děj byl film až moc zbytečně roztahaný a neměl vůbec žádný spád. Jediné co mě opravdu zaujalo byla poslední závěrečná bitva, ale jinak opravdu žádná sláva.

Kybernátor (2008)

Není to až tak úplně hrozný film, ale je to takový slabší průměr. Na akční film hodně málo akce a strašně roztahaný. Za celou tu dobu se toho ve filmu moc neodehrálo. Musím ovšem ocenit, že když jsem film zahlédnul v televizi, tak mě dokázal zaujmout.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Výborný film. Musím ale říct, že začátek byl opravdu takový trošku roztahaný, ale jakmile se to rozjelo, tak to stálo za to. Oceňuji i super hlášky a humor tak, jako jsme mohli vidět i v pánovi prstenů. Ale co se mi líbilo, tak byl ten děj, že šlo vidět, jak to je všechno promyšlené. Ale nevím teda, jestli by se mi líbil film, kdybych četl knížku anebo kdybych neviděl žádný díl pána prstenů. To je asi snad jediná kritika z mé strany, ale jinak opravdu solidní film a Martin Freeman je vynikající.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nemám slov, vynikajíci film, který byl natočený podle parádní knížky. Kniha na mě opravdu zapůsobila, ale musím říct, že film na mě zapůsobil o mnohem víc. Skvělá hudba, scénář, Emma Watson, Logan Lerman, atd, zkrátka všechno bylo úžasné a famózní. Pro mě opravdu nezapomenutelný zážitek při sledování.

Gremlini (1984)

Mé dojmy z tohoto filmu jsou tak trochu rozpačité. Na jednu stranu dobrý námět, ale samotné zpracování nebylo zrovna to nejlepší. Film měl dobrý rozjezd, ale tak od půlky to začalo upadat. Ano, uznávám, samotní Gremlini byli dobří, občas jsem se i pobavil, ale asi jsem od filmu čekal trochu víc. Z mé strany bohužel jenom 70%.

Donnie Darko (2001)

Woow. Začátek filmu byl sice takový zdlouhavý a zmatený, ale jak postupně ubíhal děj, začínalo to být čím dál víc zajímavější. Jake Gyllenhaal nezklamal, scénář, hudba - všechno bravůrní. Ale samotný konec mě asi dostal nejvíc. Opravdu šokující.

Zelená míle (1999)

Dokonalost sama. To je až neuvěřitelné, že dokáže někdo natočit takový skvost. Tom Hanks nezklamal, stejně tak Darabont ani ostatní, kteří se podíleli na vytváření filmu.

Rosamunde Pilcher - Na křídlech lásky (2010) (epizoda) odpad!

Otřesný film. Nesympatičtí herci, předvídatelné chování, nudný děj - zkrátka všechno, co by film obsahovat opravdu neměl.