Terapie - Série 1 (2011) (série)

Pro někoho bomba, pro jiné nuda. Z počátku jsem se opravdu nudil a Rodenovi jeho roli moc nevěřil, časem se ale malá dávka návykovosti přece jen dostavila. Celkově jsem ale čekal trochu víc. Na můj vkus bylo v seriálu málo gradace. Postavy ve mně nevzbudily příliš sympatií. Marek byl koženej jak sbírka zákonů. Sandra mi přišla jako slepice. Igor se choval jako namyšlený frajírek a suverenitou maskoval svou nejistotu. Linda trpěla pocity méněcennosti a byla nevyrovnaná. Janu trefně terapeut charakterizoval v jednom z posledních dílů, že si v životě libuje v krajních situacích a Michal se vyprofiloval jako citlivý cholerik. Dlouho jsem si zvykal na komorní prostředí a z mého pohledu depresivní atmosféru (místnost, židle, pohovka). Právě kvůli tomu stísněnému prostředí bych asi nemohl pracovat jako terapeut. Pravděpodobně bych z toho měl deprese a musel se léčit u terapeuta :).

Warrior (2011)

Ano, bylo to hodně klišovité a objektivně by učitel fyziky po delší pauze od zápasení neměl proti trénovaným a na první pohled nabušenějším rabijátům šanci, ale o to nejde. Slabost pro vyložené outsidery má skoro každý. Viděli jsme to v Rockym, v Over the Top a zde to funguje v modernějším hávu také. Emoce film dokázal vzbudit .. to bez debat. Po vypuknutí turnaje to má dost slušné tempo a ani by člověk neřekl, že film trvá hodně přes 2 hodiny. Jo,a ten Hardyho trapéz nemá chybu.

Na Hromnice o den více (1993)

Tato komedie se povedla. Opakování jednoho dne pořád dokola by mohlo nudit, ale hlavní hrdina se svým přístupem se stará, aby se tak nestalo. Je vidět jeho proměna od zoufalství v podobě sebevražd na x způsobů až po smíření, kdy začne brát situaci jako výhodu. Třeba balení žen nemá v jeho podání chybu. Styl pokus-omyl a následné poučení a zkoušení to jinak by se hodilo i v reálném životě.

Základní instinkt (1992)

Ta jiskřivá a strhující atmosféra povyšuje tento film na kultovní záležitost. Výběr hlavních hereckých postav se povedl na výbornou. Sharon Stone ve filmu působí na jedné straně zranitelně a křehce, na druhé straně z ní cítím sebejistotu, vypočítavost a bezcitnost. Film můžu vidět popáté a stejně mě vždy přiková k obrazovce a nenudím se ani minutu.

V Bruggách (2008)

Gangsterkou ani thrillerem bych to nenazval ani náhodou. Vadily mi sáhodlouhé dialogy i velmi pomalu rozvíjející se příběh. Uvítal bych více akce a svižnější děj, ale na druhou stranu by to pravděpodobně nabouralo tu zvláštní melancholickou atmosféru, která podle hodnocení většině sedla ... na rozdíl ode mě.