Určitě, možná (2008)

Djkoma má pravdu, tohle v Čechách (ale i na Moravě) těžko zažijete.

Babovřesky (2013)

Se Sluncem, senem bych to moc nesrovnával, to je podle mě něco trochu jiného. V tomto případě jde mnohem více o obraz katolické církve. A všem těm, kdo se nad ním i nad jeho dílem pohoršují a úplně nejvíc nad jeho diváky, prostě vytřít zrak a natočit nám jakési zrcadlo. Vysmát se našemu vlastnímu pokrytectví, měštáckému moralismu, náboženské důležitosti v klerikálním hávu. A dává nám takovou lekci, jakou by si málokdo jiný vůbec mohl dovolit. Tady totiž jde o to si přiznat, co to vlastně říká o nás. A že toho je. Až mě to samotného překvapilo. Nemusel jsem se totiž vůbec hrozit nad tím, jak je ten film špatný, kolik je v něm product placementu, to mi vadilo skoro nejméně, jakož i těch křečovitých sprosťáren, ale mohl jsem se nechat unést minimem děje, jaký je v tom obsažený, nebavit se, nýbrž vzít ten obraz venkova vážně a přitakat všem těm, kteří jakoby za nás řeknou to, nač my sami v podstatě nemáme. A to jsem si z toho filmu odnesl jako katarzi, která snad ani nepotřebuje další komentář. A mít to za "oddychovku, kterou si pustíte, když přijdete unavený z práce", se mi též moc nezdá, protože má-li to být "tak trošku ze života", je třeba ten film vzít vážněji a přijmout, že těch venkovských reálií je tam víc než dost. Což není nic proti vesnici, naopak, jakkoli ji možná trochu poškozuje. To asi jo.

Popelčin komplex (2013) (TV film)

Tohle musím okomentovat, ten film má rozhodně na víc než hledání jakési vlastní identity. A protože se mi nejvíc líbila ta romská novinářka, tak bych jí tímto chtěl vyjádřit nejvyšší respekt, jak to všechno zvládla, i když to jistě nebylo jednoduché.