• Thriller

Apokalypsa (1979)

To je bez komentáře. 5* je málo.

Dvojí život Veroniky (1991)

Moc dlouho mi trvalo než jsem se k tomu filmu dostal a musím říct, že jsem si to téma představoval jinak - a proto mírné zklamání. Chybí mi v tom trochu víc přímočarosti jako v Bílé - ale to by pak byl jiný film. V jistém smyslu mi tento opus evokuje nejvíce poslední Lynchovy filmy.

Vrtěti psem (1997)

4* za skvělý nápad odhalující povahu Ameriky i když skutečné souvislosti jsou nahražené sexuální aférou. Vrtěti psem-vymyslet neexistující válku. 11/9-zinscenovat ji na Manhattanu. It´s evolution, baby.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Pro mě je to Zelenkův nejslabší film. Jakoby mu docházely nápady a kombinační schopnosti. Divadlo jsem neviděl a věřím, že to tam funguje lépe. Možná šlo jen o to dostat z toho nápadu nějáké peníze navíc - nojo, jsme jen lidi...

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Později dvakrát přežvýkaný nápad poprvé a nejlépe. Tenkrát ještě punk.

Valmont (1989)

Oproti konkurenci je to bohužel horší. Příběh jakoby byl psán staromilsky a ani režie to neposouvá dál. Nebezpečné vztahy jsou spíš Neškodné. Že umřel Valmont?-nelogická sebevražda.

Vaterland - Lovecký deník (2004)

Určitě bych tu nechtěl někoho přesvědčovat, že je to majstrštyk a pokud se mu to nelíbí, tak filmu nerozumí a nedokáže ocenit originální kus. Naopak - většině lidí musí notně tento film připadat jako naprostý blábol, avšak pro určitou malou skupinku je nenahraditelný. Mě ten film prostě zůstal v hlavě - vzpomínáte na tu písničku?Ve Vaterlandu by asi nikdo raději žít nechtěl, ale podívat se tam, nakouknout, to cením.

Moulin Rouge (2001)

Muzikály obecně nesnáším, ale tohle je zábava! Skvělý nápad i provedení. Díky tempu a střihu je úplně jedno, že ten příběh je stokrát obehraný.

Nebezpečné známosti (2003) (seriál)

Mě se to přenesení do XX.století a roztažení do 3-dílné TV verze líbilo. Obojí považuji za ošemetné a tady to celkem funguje - pokud tedy k tomu příběhu přistupuji tak, že ho znám. Ale možná mi zatemňuje mozek Catherine D.