• Válečný

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Povedený návrta Indyho v plné parádě. Zestárl o devatenáct let, doba se změnila a Indy se tentokrát vydává do amazonského pralesa po stopách bájné civilizace. Myslím že scénář tohoto pokračování je výborny, určitě se vyplatilo devatenáct let čekat, než natočit nějakoou břečku. Herecké výkony hlavních zúčastněných jsou skvělé - až na Cate Blanchett, která občas ujíždí trochu stranou. Závěr povedený, jen doufám že nebudou točit něco jako Indy Jr. apod. takže pro mě celkově 90%

Obojek (1991)

Nebudu hodnotit, protože jsem ten film viděl už hodně dávno - cca 95-96. Ale jedna zajímavost v souvislosti s kterou jsem si na tenhle film vzpomněl. Švédská kapela Birdflesh natočila v roce 2006 album Mongo musicale, na kterém je skladba Wedlock. O čem myslíte že ta skladba je?? :-)

Ponorka U-571 (2000)

Dobře odvedená filmařská práce, až na to že Enigmu získala posádka britského torpédoborce HMS Bulldog z ponorky U-110 kapitán-poručíka Fritz-Julius Lempa a to v roce 1941, a tento příběh s ponorkou U-571 se nikdy nestal. Takže co se týče obsahové stránky, narozdíl od Das Boot je to snůška hovadin.

Já, legenda (2007)

To co jsem od tohoto filmu čekal jsem i dostal. Příběh, ač si většina lidí na něj stěžuje, mi připadal dostačující a celkem dost srozumitelný (až na jednu věc a to scéna s pastí do které se Will Smith chytne - nevím jestli ta past byla výsledkem Willovi schizofrenie (přeci jen tři roky o samotě...) nebo inteligence mutantů). Will Smith zde předvádí opravdu brilantní výkon a rozpadlý New York jako kulisa je geniální, přeci jen pár chybiček se najde (pro mě výše zmíněná scéna s pastí, nebo informace o viru, které mohly být obsáhlejší) takže dávám ****