• Válečný

Spartakus (2010) (seriál)

Nějak nerozumím zdejší popularitě - zkouknul jsem zhruba polovinu dílů a komentoval bych to tak, že kvalitní je na tom jedině přehled kopulačních technik. Zkrátka tový styl "dobrý den, kozy ven", který po prvním díle začne dost nudit.

District 9 (2009)

Troufám si říci, že tento film bude vážným adeptem na něktérého z Oskarů. Opravdu velmi povedený snímek který do sci-fi tématiky ještě dokázal zakomponovat ukrutně pravdivou alegorii na apartheid. Paráda, takže dávám 5*

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino ve své nejklasičtější podobě, tak jak jej známe z Reservoir dogs a Pulp fiction. Úžasná hudba a dvě a půl hodiny zábavy - opravdu ani jednu chvíli jsem se nenudil. Co bych ale vyzdvihl je Tarantinův cit pro takové maličkosti jako je jazyk, kterým se ve filmu mluví. Němci spolu nativně mluví německy, francouzi francouzsky a pancharti anglicky. Zkrátka není to tak, že všichni do jednoho mluví angličtinou a šmitec. Obsazení německých, rakouských i francouzských herců, způsobuje, že mluví i se správným přízvukem. A dialekt Brada Pitta je jen třešničkou na dortu.

Tajná dohoda (2008)

Pomalej utahanej film, kde vám přijde že netrvá 90 ale aspoň 180 min. Naprosto bez spádu. Dvě hvězdy za Vala Kilmera, kterej ale celej film nezachrání.

Podraz (1973)

Geniální film se skvělými herci, scénářem, režií a celkově odvednou prací. Je jen několik takto kvalitních filmů. Škoda že maximum je jen pět hvězdiček...

Dotěrný chlap (1973)

Vcelku slušná komedie, standartně bych jí dal 3*, ale za Lino Venturu má o jednu navíc

Dotek Medúzy (1978)

Skvělý thriller s neskutečně ívl atmosférou. Navíc filmařsky skvélá práce

Kung Fu Panda (2008)

Pohodová oddychovka, která má šanci když ne předehnat Shreka, tak mu aspoň solidně dýchat na záda. Bylo to vtipné, hezky se na to koukalo, nemusel jsem u toho přemýšlet. Zkrátka to na 100% splnilo účel, kvůli kterému jsem na ten film šel.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Po střihorukém edwardovi to byl druhý burton, co jsem viděl. Navíc to bylo neskutečně hutný. No nechám to ještě rozležet v hlavě, kouknu po druhý a třeba hodnocení změním...