Zettai bóei Leviathan (2013) (seriál)

Celkem příjemné dobrodružné fantasy, kde se utvoří skupinka čtyř holčin, které cestují různě po krajině, snaží se zachránit jednotlivá místa a bojují s návštěvníky z vesmíru v podobě různého hmyzu, který se chce zničit jejich svět. Může to být pro některé celkem slušná oddechovka, ale místy to vysloveně nudí, kdy se tam nic moc neděje. Obecně mi to ale přijde jako vystřižené z nějaké hry, kde se plní různé typické úkoly a postavy se postupně rozvíjí. Jedním z opravdu otravných prvků je neustálé přeměnování, které si mohli autoři odpustit po prvním ukázání zjednodušeným probliknutím na hotovou podobu. Postavy jsou celkem příjemné, i když mají své mouchy a příběh celkem slušně plyne, kdy to má určité zakončení s možností dalšího pokračování, které může vydat na několik dalších desítek či stovek dílů. Po animační stránce je to trochu podprůměrné a po hudební stránce nevýrazné.

Zettai Junpaku: Mahou Shoujo (2012)

Bonusové 6 minutové anime k hentai doujinshi. Vzhledem k délce se toho člověk moc nedozví, kdy můžu pouze hodnotit na základě tohohle potenciál, fanservis a celkem zajímavé prostředí. Po hledání vícero informací je to příběh o kouzelných dívkách bojujících proti chapadlovitým nepřátelům a uprostřed toho je hlavní hrdina Asai, který si užívá se zmíněnými dívkami.

Zettai šógeki ~Platonic Heart~ (2008) odpad!

Starší počin zaměřený hlavně na fanservis, kdy se záběr každou chvilku zaměřuje na ženské křivky. Dále ona absurdnost v podobě soubojů, kdy platí rčení "Dostaneš ránu, až ti odletí ponožky". Jak už bylo zmíněno, při jednotlivých soubojí stačí jeden úder, aby se oblečení záhadným způsobem začalo trhat, až nezbyde nic, než úplně základní spodní prádlo. Příběh od tohohle nehledejte, i když musím uznat, že zvrat na konci mě trošičku překvapil, kdy se začala poodhalovat opona, ale obecně to bylo tak trochu předvídatelné tím, co sem tam už řikalo v průběhu. Od soubojů také nic nečekejte, protože je to spíše jako prostředek k vysvléknutí než napínavý prvek. Animace a hudba se nedá hodnotit vzhledem k tomu, že je to počin z 2008, kdy bych to možná na tu dobu hodnotil průměrně.

Conception (2018) (seriál) odpad!

Anime podle hry, kde je krásně vidět, jak se dají vyhodit peníze za úplné nic. Toto je tak nehorázný paskvil, že se divím, že jsem byl až takový masochista, že jsem tohle dokoukal do konce. Zaprvé se to snaží kopírovat styl hry, což je zásadní chyba, protože hra nikdy nevyjde stejně jako anime a musí se uzpůsobit. Zadruhé mi to přijde jako kdyby se autoři sešli na nějaké poradě, kde se snaží hodit různé nápady dohromady a nakonec někdo zahlásí proč to tam nehodit všechno. A tak pejsek s kočičkou udělali dort. Míchá to tam různé myšlenky a styly, které vůbec nesedí dohromady, a ještě k tomu hází několik různých narážek na další jiné počiny nebo skutečnosti. Sem tam si člověk něco najde, co by možná byl dobrý nápad, ale vše je to úplně katastrofálně zpracované. Příběh je primitivní, kdy hlavní zápletka je spíše někde v pozadí a autoři se spíše zaměřili na co nejvíce úchylných narážek mývalice, která je tam nejvíce rušivým prvkem a je trapná než vtipná. Hlavu ani patu to taky nemá, protože jakákoliv snaha o vysvětlení je setkána s odkazem někde na internetu. To málo z fanservisu, co by tomu mohlo dát alespoň menší bezvýznamné plus je zabito cenzurou, kdy ani BD verze nepomůže nebo to zabije ona otravná "postava". Po animační stránce je to průměrné a po hudební možná o něco lepší.

Cross Road (2014)

I když je to jen dvouminutovka, tak je to úplně vystížné a překrásně zpracováno (po animační a hudební stránce). Krátce se to dá shrnout jako osudové setkání. Jen škoda, že z toho není celý film, kdy by se člověk mohl dozvědět trochu více.

Gekkan šódžo Nozaki-kun (2014) (seriál)

Nemůžu to nazvat jinak než anime naruby. Jednotlivé klišé prvky jsou tu zpracovány v trochu jiném podání, než je zvykem. Máme tu ženské postavy, které se chovají jako pánské a naopak, což je krásně pak ještě promítnuto v manze hlavní postavy. Klasická nedorozumění nejsou způsobena ani tak klasicky natvrdlostí postav, ale vysloveně špatnou komunikací. Po příběhové stránce to zezačátku má celkem slušný rozjed, kdy se drží velice povedená vtipnost, která později trošku jde do ústraní a objeví se později jen sem tam, kdy je nahrazena spíše úsměvnými momenty. Obecně je to taková vtipná oddechovka zpracovaná netradičním způsobem. Člověk se celkem do toho prostředí vžije, kdy tu není žádná vysloveně otravná postava, ale chybí tomu vážnost, kdy je opět otevřený příběh, kdy následuje jen další vtipný scénář, než by se to zaměřovalo na ucelený příběh s určitým zakončením, kdy jsem si nemohl pomoct to trochu srovnávat např. s Bakumanem. Po animační stránce je to celkem povedené a po hudební stránce mi to nějak uniklo.

Date a Bullet: Nightmare or Queen (2020)

Druhá část ze dvou navazující na "Dead or Bullet". Drží se to úrovní na svém s tím, že tentokrát se něco málo poodhalí z minulosti Kurumi. Bohužel tu ale neočekávejte velké odhalení než spíše jedno menší překvapení. Závěrečný boj bych řekl je trochu odbytý a obecně by si tenhle příběh zasloužil trochu rozvést (více dílů), kdy by to mělo šanci rozvinout dramatickou stránku a ukázat více soubojů.

Date a Bullet: Dead or Bullet (2020)

První část ze dvou, která navazuje na události z OVA druhé série a zaměřuje se na onen "klon" Kurumi, kterého se hlavní Kurumi zbavila. Ta se dostane do určité astrální roviny, kde probíhá boj mezi pseudo-duchy o šanci na splnění jakéhokoliv přání. Animačně a hudebně je to o trochu jednodušší než ostatní počiny a po příběhové stránce je to sice zajímavé se svým zaměřením, ale obecně tu člověk nemůže čekat něco výjímečného.

D4DJ (2020) (seriál)

Největší překvapení a nejlepší počin podzimní sezóny 2020. Hudební anime zaměřeno na elektronickou hudbu. Zezačátku se tu člověk seznámí s jednotlivými prvky jako DJ, VJ, tanec apod., pak nastává postupné utváření nové skupiny a je zde krásně vidět jejich vývoj krůček po krůčku. Míchá se tu několik různých stylů, kde je vidět rozmanitost této oblasti. Samozřejmě asijská scéna má svoje specifika, kdy je hodně vidět vliv typicky japonských prvků, ale přesto to člověku sedne i přes určité osobní preference. Není tu ani jedna otravná postava, kdy naopak každá z nich přináší něco zajímavého. Především bych asi zmínil úplně tu "nejhlavnější" - Rinku - která opravdu dokáže pobavit a rozjasnit den. Vtip je další prvkem, který je tu dobře zpracovaný a ladí se zbytkem. Také se tu objevuje trochu drama, ale to spíše působí jako příjemně doplňující prvek, než jako hlavní zaměření. Co by člověk mohl trochu namítnout k tomuhle je zpracování animace, které je dělané ve 3D stylu. Naštěstí to není žádná kýčovitá a laciná 3D animace, ale jedna z těch nejlepších, kdy jí zde autoři záměrně a vhodně použili, protože elektronická hudba má rychlé tempo a tím pádem i tanec - pohyb, což by dělalo 2D animaci problém. Jedině bych snad vytknul sériově vygenerované publikum studentek, ale komu by se taky chtělo dělat s tolika postavami, když publikum je celkem početné. V závěru už jen hudba, která se velice povedla a našel jsme si tu nejeden super track do svého playlistu.

Noblesse (2020) (seriál)

Je vidět, že tohle je zaměřeno spíše na dámské publikum a odlehčené sledování (ne však pro děti, protože se tu vyskytují násilnosti). Je tu mnoho překrásných pánských postav, zasazením je to podobný jako příběh o upírech (upíří tu však nejsou) a příběh je jen lehkou zápletkou s trochou dramata. Akce tu je celkem dost, ale člověk si asi nejvíce užije tu první část s mutanty než druhou s "urozenými". To že je to rozdělené na dvě části s pouhými 13 díly je celkem škoda, protože každá z těch částí by se zasloužila trochu prodloužení, aby získala řádné obrátky. Kdyby se autoři více zaměřili na hlubší drama, bylo by to mnohem lepší. Po animační stránce je to celkem slušné a po hudební je to zajímavé s určitou výhradou. Celé ED mi příjde naprosto nemístné jak po designové, tak i po hudební stránce.