Spalující touha (1999)

Podle popisku bych si to asi nikdy nepustil, což by byla škoda. Tohle bylo fakt napínavé - od začátku do konce.

Chungking Express (1994)

Sentimentální jízda kterou budu muset opakovat. Nostalgie bez racionálního základu. Klenot.

Čínská čtvrť (1974)

Skvělá noir atmosféra a můj oblíbenec Jack Nicolson. Bohužel vizuálně a herecky je film daleko zajímavější, než scénářem.

Lost Highway (1997)

Nejlepší film Davida Lynche.

Klub sráčů (2000)

Pokud bych viděl klub sráčů teď, musím dát odpad pro jeho neskutečnou trapnost. V páté třídě mi to ale přišlo velmi vtipné. Klub sráčů je trapný tak moc, že to musel být úmysl.

Kouř (1990)

Zajímavý film s nádherně ponurou industriální atmosférou. Vorel je rozhodně nejosobitější český režisér a v žádném jeho filmu svou autenticitu a jinakost nezapře. Škoda těch muzikálních scén které nudily. Samozřejmě až na Arnoštka.

Gangster Ka (2015)

Myslím, že tady je zcela na místě srovnání s příběhem kmotra s Ondřejem Vetchým v hlavní roli. I přes to, že mám tohoto herce rád, působil na mě Gangster Ka rozhodně lépe. Méně kýčovité zpracování a zajímavěji podaný příběh z toho dělá celkem hezkou podívanou.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Miloš Forman mi kromě nepopsatelného a velmi silně emotivního zážitku dal navíc velmi příjemný pocit hrdosti na svůj, jinak mizerný národ. Dokonalý film s obrovskou hloubkou o skutečném přátelství a vcelku všedním zlu, které zničilo životy. Zážitek na celý život, který si rád zopakuji. Ale výjmečně. S dobrým po málu.

T2 Trainspotting (2017)

První Trainspotting byl skvělý film a věřím, že ti kdo si ho před X lety spojili s nějakou životní etapou, budou u T2 zažívat extázi. Já jsem si ho nikdy s ničím nespojil, ale i tak se mi pokračování líbilo. Tvůrci museli být velmi opatrní, točili přece pokračování k legendě. K legendě, která pokračování nepotřebovala. Naštěstí to dopadlo dobře a T2 nekazí ani nevylepšuje (což ani nikdo nečeká) dojem z prvního filmu. Jako celek to je fajn, ale kdyby T2 nevznikl, vlastně by se nic nestalo.