Kancl (2014) (seriál)

Česká verze Kanclu je téměř prostým přepisem první série britské verze s přidáním jedné postavy, do níž čeští tvůrci vložili svoji představu čecháčka. Kladem je bezpochyby Václav Kopta, záporů je však víc. Přes občasné zabití některých fórků špatným timingem, značné přidrznutí a přílišnou neobyčejnost špatně zahrané postavy recepční Dawn, po přeříkávání titulků k původní verzi, které samosebou nejdou hercům z úst. Proč vlastně dělat českou kopii originálu? To neexistují scénáristé, kteří napíší původní seriál o šesti dvacetiminutových epizodách?

Kancl (2001) (seriál)

Kancl je televizní revoluce. Humor založený na vrcholné trapnosti špatného baviče lomeno ředitele firmy obchodující s papírem, dokumentární forma a velmi citlivě napsané postavy, které se jednoduše nudí v práci a nejde jim na rozum, jak může být jejich šéf takový kretén.

Mafiáni (1990)

Dnes již dávno klasika nejen mezi gangsterkami a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Goodfellas jsou neskutečnou a zcela bezchybnou jízdou, jejíž svět vás prostě pohltí.

Žít svůj život (1962)

Film je především obrazovou záležitostí - zaujme nejvíce výbornou kamerou (a střihem). Příběh Nany je silný, ale je natočen poměrně popisně a s velkým odstupem. Nejvíce filmově vyniká osmá část (popisující prostitutčino zaměstnání) s voice-overem a rychlým střihem.

Plán 9 (1959)

Čekal jsem od filmu samozřejmě komedii (nikoli horor či sci-fi), ale než dojde na nějakou vtipnou scénu, je to vlastně dost velká nuda.

Terapie láskou (2012)

Ne. Tohle ne. Humbuk! Glóbus? Cože? Oscar? Co prosím?

Od soumraku do úsvitu (1996)

Hloupé je, že pokud víte, kteří režiséři mají stopáž filmu rozdělenou, jeho největší překvapení vás nezaskočí. I přes to je však From Dusk Till Dawn velmi vtipnou podívanou.

V hlavní roli já (2008)

Tohle je těžká kocovina, jíž se pozorovatel může s chutí zasmát, a ačkoli je toho na devadesát minut ve filmu možná málo, bavil jsem se.

Lotrando a Zubejda (1996)

Lotrando a Zubejda je nejspíše nejhezčí porevoluční česká pohádka s dobrým hlavním naivou a hezkými písničkami.

Zkrocená hora (2005)

Zkrocená hora je obyčejné (mnohdy kýčovité) romantické drama o lásce, jíž osud úplně nepřeje. Film nejspíš až moc sází na samotné téma homosexuální lásky a nejde příliš do hloubky charakterů hlavních představitelů.