• Romantický

Policie Chicago (2014) (seriál)

Hodnotené po 1st season: Temné, akčné, reálne. V dnešnej dobe všetkých tých krimináliek s dôrazom na vedu (Kosti, CSI) alebo komedialne zameraných s charizmatickým hlavným hrdinom (Castle) je tu niečo čo mi príde ako realnejší obraz práce vyšetrovateľov. Veliteľ Intelligence Unit Hank Voight čoby skorumpovaný policajt vedie svoju jednotku podľa svojich pravidiel. V jednotke je najdeme celú škalu zaujimavých postav cez sexydrsnaka Halsteada, správňaka Antonia, nováčika Ruzeka, ktorého vytiahli z rovno z akademie, "Hankovu prvú päsť" Olinskeho, najmenej je presvečivá Lindsey (Sophia Bush), kvoli nej som si pozrela vlastne prvú epizodu, lebo tuto herečku zbožnujem z čias One Tree Hill, spočiatku sa mi na policajtku vobec nehodila...ale v priebehu serie je to už lepšie a už ju nevidim ako Brooke Davis. Seržantku Platt, ktorá má pod palcom celú stanicu si obľúbite hneď odzačiatku. Scenáristi to už trochu preháňajú s účasťou postáv z Chicago Fire. Aj keď crossover bol skvelý hlavne v tom, že v stredu som pozrela Fire a vo štvrtok PD a nemusela som čakat týždeň čo sa stane. Pre mňa najzáujimavejšia serialová novinka roku 2014.

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

Takýto humor ja jednoznačne môžem. Herecké predstavenie pánov hercov Jamesa Spadera (Alan Shore) hrá právnika, ktorý by dokázal obhajiť kohokoľvek a Williama Shatnera (Denny Crane), ktorý sa snaží vyrovnať so starnutím a so "šílenou kravou". Aj keď seriály z právnického prostredia nie sú mojou doménonou, tento skvelý seriál ma nenechal chladnou. Chémia medzi Dennym a Alanom funguje na výbornú. Moja najobľúbenejšia časť každej epizódy je, keď Denny a Alan filozofujú pri poháriku a cigare. Za zmienku ešte stojí skvelá Candice Bergen, ktorá krotí Dennyho excesy. Denny Crane! - to je hláška, pred zhliadnutím tohto serálu by som neverila, že meno môže byť tak úderná hláška. A nech žijú ružový plameňáci. Jedným slovom GENIÁLNE!