Pochyby (2008)

Herecký koncert Streepové a Hoffmana. Jedinečné doplňování a profesionalita těchto dvou herců tento komorní film vytahuje mezi špičky dramat tohoto roku. Především finále tohoto filmu je mrazící a ukáže nám, že ne vždy si můžeme být něším 100% jisti. Díky paní Streepová a díky pane Hoffmane za vaše skvělé výkony. 80%

Všechnopárty (2005) (pořad)

Šíp s Krausem jasně nejlepší moderátoři jakékoliv Talk Show

Napříč vesmírem (2007)

Pěkná kamera, hezký příběh a věčné drogy a láska, ano to patří k 60tým létům. Líbily se mi na tomto filmu tři věci, dobrá choreografie, mírně upravené Beatlesovské písničky a především překrásná barevná kamera. Co se mi už méně líbilo, tak byl občas chaotický střih a trošku nevýrazný scénář, tzn. mírně kulhající příběh a mírně přemrštěná délka. Dal bych jasné tři hvězdy, ale pro výborného Bona a skvělý psychoobrazy dávám půlku hvězdy navíc. 70%.

Labyrint lží (2008)

Skvělý výkon DiCapria a ukázka práce agenta v týlu nepřítele. Pěkné záběry, dobrá muzika a trošku nevýrazný Crowe. Úplně špatný film to není, Scott přece jen akci umí, ale na to aby mě spadla brada a film se mi plně líbil to nebylo. Určitě nadprůměrný film, který ovšem stačí vidět jen jednou - 70%

Wrestler (2008)

Mickey Rourke rulez! Cvočky marast! Sportovní drama Aromofskyho předvádí na jednu stranu akční jízdu, kdy až hodně realisticky předvádí Wrestlerové zápasy, a ač jsou domluvení a většinou jenom předvádí show, tak i při některých show dokáže téci spousta krve. Ovšem i přes násilné téma, a spousta krve je tu silný psychologický příběh starého Wrestlera, Randy "The Ram" Robinsona, který na starý kolena si uvědomí, že ač ve Wrestlingovém světě je žijící legenda, tak v soukromém životě nemá nic. A tak se snaží získat jak srdce striptérky Pam (Marisa Tomei), která hraje docela dost odvážně (čti nahá), a ve 40 letech se nemá za co stydět, a především se snaží urovnat vztah se svojí dcerou, kterou celých 20 let zanedbával. Silné emotivní drama, kde Rourke hraje tak, jako nikdy před tím a předvádí svůj životní výkon, a co navíc, skvěle mu sekundují Marisa Tomei a Evan Rachel Wood. Nicméně sportovní drama Wrestler se dá označnařit za One Man Show, Rourke v tomto filmu jasně exceluje. 85%

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Od Pixaru čekat něco jiného než dokonalou grafiku nelze. Nádherný obraz (viděl jsem mkv rip), který nemá konkurenci. Nicméně příběh jednoho údržbáře, který má něco vykonat, ale stále se mu to kvůli WALL-Imu nedaří, je pravda předvídatelný, ale díky Pixaru a jejich smyslu pro humor krásný a dojemný. Pákrát sem se zasmál, párkrát jsem byl nešťastný jaký má den blbec a to vše dámy a pánové během 8 minut projekce. Není to nejlepší krátký animák od Pixaru, ale i kdyby byl nejhorší, stále má u mě místo dokonalé zábavy. A tak i přes několik střihů přímo z filmu, které spíše rušili dávám 4 hvězdy a to hodně silné. 85%.

Agatha Christie's Poirot - Smrt staré posluhovačky (2008) (epizoda)

Kostýmy skvělé, dobová atmosféra přímo číšila z obrazovky, jako u každého Poirota. Bohužel, příběh už byl horší. Ne v tom smyslu, že by nebyl zajímavý, ale nějak sem se ztrácel v těch všech jménech a příběhu všobecně. Asi jak tu jiní zmiňují, celá knížka se do 93 minut prostě nacpat nedala. Nu nevadí, příští díl bude třeba lepší. 65%

Šumný Moravský kras (2008) (TV film)

Jakožto obyvatel Moravského Krasu mi srdce zaplesalo, a dokonce jsem měl tu čest se podívat do toho domu pro čtyřčlennou rodinu a tři psy. :) 100%

Tenkrát na Západě (1968)

Naprostá klasika. Skvělý záporák Henry Fonda, úžasně krásná Claudia Cardinale a skvělě klidný a za odplatou se honící Charles Bronson. Když se k tomu započte hudba od Marriconeho a bezchybná taktovka Sergia Leoneho, tak není o čem diskutovat. Povinná "četba", pro všechny fandy filmu. 100%

Nouzový východ (2008)

Drama, které se mi zapíše do hlavy jako varování, abych byl své ženě věrný a splnil ji veškeré přání, jinak bych si nepřál, abych dopadl, jak ti dva. Mrazivý příběh o manželích (April a Frank Wheelerovi), kteří si chtějí splnit sen, urovnat manželství, ale něco jim neustále nevychází či přebývá. Neuvěřitelné dlouhé hádky, které jsou až realisticky zahrané, mrazivé vyvrcholení a celkově výborný dojem z hlavních protagonistů Kate a Leonarda, kteří hrají skvěle (že by Oskar?). Stejně dobře hrají i herci ve vedlejších rolích. Především psychicky nemocný John Givins v podobě Michaela Shannona, měl sice jen dvě scény, ale utkvěl mi nejvíc v paměti. Skvělé drama, kterému něco málo, ale opravdu málo chybí k dokonalosti. Možná originalita - 80%.