Milionář z chatrče (2008)

Danny Boyle natočil úžasný příběh vyprávějící o hlavním hrdinovi z nejchudší oblasti v Indii, kde i když to vypadá, že nemá co ztratit, tak může přijít ještě o hodně. Svoji svobodu, život a především svoji životní lásku. Krásné a zároveň i drsné „love story“, které se díky soutěži „Chcete být milionářem?“ úžasně vypráví a především se na to úžasně kouká. Takto otevřený snímek, kde je až neuvěřitelně a realisticky zobrazena hrůza všední Indie, jen tak k vidění není a proto silnému filmu dávám silné hodnocení – 95%.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Simona Pegga mám rád, Kristen Dunst mám rád, Jeffa Bridgise mám rád, Megan Fox zas tak moc nemusím, ale hraje naštěstí jen křoví, a když k tomu přidáme agentku Andersonovou, tak musím uznat, že od této komedie sem čekal víc. Britský nevychovanec má jet do Ameriky a pracovat pro uznávaný bulvární časopis. Příjemná komedie, průhledný scénář, a relativně příjemně strávených 110minut, který by se možná daly mírně ořezat. Takže průměrné 3 hvězdy, na víc mi tam něco chybělo, bo bylo navíc? Každopádně nesplnilo to mé plné očekávání - 60%.

Na doživotí (2007) (seriál)

Miluju Cahrlieho Crewse. Tento seriál je naprosto originální počin, sorry za tento komentář, ale doporučuju všem. Nemá chybu - 100%

Flashpoint (2008) (seriál)

Naprosto úžasný seriál. Flashpoint je o zásahové jednotce, ale není to jen seriál o střílení. Je tu akce, jsou tu emoce a především velmi silné postavy. Seriál je výborný, nikdy nevíte proč to kdo dělá a ne vždy s tou zbraní je ten špatný. Seriál vždy skvěle odsýpá a vždy se těším na nové díly. Určitě tak trochu jiný seriál, ale není horší než ostatní, ba spíše je lepší, protože je vlastně jiný. 90%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Naprostý skvost. Nevěřil jsem, že by film odehrávající se jen v jedné místnosti s 12 lidmi mě mohl nějak zaujmout, a že by mohl mít takové hodnocení. A tak jsem si ho opařil, zhlédnul a na konci jsem vůbec nevěděl, že by uplynula hodina a půl. Otevřená pusa a nevěřícné koukání na titulky. Opravdu skvost, kde všichni kvěle hrají a film neuvěřitelně rychle plyne. Kéž by tu bylo 6 hvězdiček, tu bych dal za Voskovce. 105%

Hrdinové (2006) (seriál)

Není co dodat vše řekl Lima, naprosto souhlasím.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Naprosto ulítla, ukecaná a černým humorem naplněná komedie. Naprosto výborný film, u kterého se ani minutku nenudíte. Upozornění: Kdo nemá rád černý humor a ukecaného Downey Jr., nechť si ubere dvě hvězdy :). 90%

Kinsey (2004)

Pro Američany stále velké Tabu, raději v poledne ukážou dětem rozbitou lebku než nějaký prsa. Škoda, Američani jsou hold takoví, a i když se Kinsey snaží, tak tento film mně zase tak moc nešokoval, i když asi měl. 60%

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Možná některým se může zdát tento díl bez akce a je nudný, ale já jsem proti. Pravda, třetí díl správně neměl ani vzniknout, ale reinkarnace je to podařená. Nimoy se režie ujal velmi zdatně a triky byly na úrovni. Sice Klingoni tam tak trochu byli do počtu, ale i tak své místo tam měli. Velmi vydařený díl, velmi dobrý scénář a velmi dobrá zábava. 80%.