Line of Duty - Season 4 (2017) (série)

Začiatok tak hlúpy a neuveriteľný až ma naštval. Potom sa to nejako zrovnalo, tvorcovia popustili kohútiky napätia a konšpirácií naplno, no úvodnú pachuť to úplne neprehlušilo.

Dej mi své jméno (2017)

Kvalitne zahrané, hudba s myšlienkou, skvelé prostredie, príbeh... Začiatok trochu rozvláčnejší a o ničom, ale tak sedí to so zápletkou. Zanechalo stopu.

Line of Duty - Season 3 (2016) (série)

Kvalita zase raz výrazne poskočila hore, napätie graduje od začiatku do konca, Arnott a hlavne Flemingová sú postavy na ktorých vám záleží a s ktorými cítite (hlavne pri Flemingovej je to výkon, v prvej sérií ma celkom vytáčala), proste šupa. Dokonalá eskalácia až po perfektné finále.

Line of Duty - Season 2 (2014) (série)

Značné zlepšenie oproti prvej sérií. V tomto prípade boli prvé diely poslabšie, nelogické a bez pointy (ako záver prvej série), no každou ďalšou epizódou sa to zlepšovalo až do perfektného finále. Absolútnou čerešničkou na torte bol neprerušovaný, 20 minút dlhý výsluch, so skvelými hereckými výkonmi. Civilnosť seriálu ktorá ma zaujala na začiatku prvej série šla do úzadia a nezdá sa že sa k nej vrátime, našťastie celá konšpiračno-detektívna línia začala fungovať.

Mighty Boosh Live, The (2006)

? niečo mi musí unikať, lebo fakt neviem čo tu bolo také dobré. Raz za čas joke, medzi tým nič. A teda bolo vidno že brutálne odkazujú na seriál, až tak že často nepridajú nič nové len pripomínajú čo sa dialo v seriáli, Fakt že som seriál predtým nevidel, vysvetľuje čo mi uniká, no i tak by som čakal že niečo takéto bude schopné fungovať samostatne. V tomto prípade nefunguje.

Line of Duty - Season 1 (2012) (série)

Prvá polka veľmi dobrá až vynikajúca, je to také civilné, v istom zmysle obyčajné a hlavne super uveriteľné, dá sa vcítiť do postáv. Okolo polky to ale plynule prejde do frašky kde postavy robia úplne nelogické blbosti, zvraty nedávajú zmysel, je to silené až to bolí. Ech rád by som dal 4 hviezdy ale len tak odignorovať polku série sa moc nedá.

Sázka na nejistotu (2015)

Poučné a zaujímavé, ale nič viac. Informatívna skica príčin hospodárskej krízy z roku 2008 z pohľadu viacerých hlavných postáv, na ktorých vám ale ani v najmenšom nezáleží. Len pozeráte a nič moc neprežívate. To že je to v podstate len veľmi filmovo natočený dokument by samo o sebe nevadilo, ale tá vyše dvojhodinová stopáž bolí.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Po prvotine Shana Blacka a vzhľadom k popularite tohto filmu som mal očakávania, ktoré sa žiaľ nenaplnili. Problém nebol s hercami či réžiou, ale so scenárom. Totiž, keď sa nad ním čo i len trochu zamyslíte príde vám neskutočne lacný, prvoplánový a hlúpy. Príkladom sú napr. hlavná zápletka (a spôsob ako na ňu prídu (hint: spodná bielizeň)), začiatok filmu (herecký konkurz), záver ako vystrihnutý z lacného akčného Bčka... Pôsobí to celé ako príbeh z lacnej detektívky na ktorý sa pokúsili navešať random prvoplánové vtípky. Napríklad, viackrát sa tam vyskytne nejaké známe filmové klišé, pričom sa následne stane presný opak toho čo očakávate. Aj by to bola sranda keby dané situácie neboli úplne samoúčelné. Hlavná postava je viac skladanec náhodných vlastností ktoré tvorcom prišli zaujímavé, ako reálny človek. (napr. ochranca žien znechutený hollywoodom, ťažko uveriteľná vlastnosť keď nijako nesúvisí s akoukoľvek inou časťou jeho charakteru). Ako som takto v duchu frfľal zrazu mi došlo o čo tu ide. Film je vlastne akoby pokračovaním toho paperbackového fejk Bonda čo ho spomínajú celý čas. Veď to postavy vo filme explicitne vraveli. Aj kvalita je ekvivalentná. Tu by som mohol skončiť, no je tu ešte jedna vec ktorá ma nasrdila. Tvorcovia filmu prostredníctvom úvodného rozprávača alebo scény s mŕtvymi na konci v nemocnici hovoria veľmi jasne toto: „Vieme že sme vyrobili shit, ale sme ťažko nad vecou a keď to priznáme nemôže to byť shit“. V skutočnosti môže a je.

Války Pentagonu (1998) (TV film)

Priemerná oddychovka plná klišé kde presne viete ako to skončí (záver je možné predpovedať v podstate aj aké budú jednotlivé zábery a ktorá postava čo povie). Jediná špeciálna vec je, že je to podľa skutočných udalostí a že s udalosťami podobného typu sa bohužiaľ stretávame celkom často aj u nás. Urazí ak vás uráža totálna priemernosť, osloviť veľmi nemá čím.