• Thriller

Kde se země chvěje (2019)

Blbosť. Dobrá tu bola asi len hudba a samozrejme Alicia, bez nej by som to ani nedopozerala.. druhá hviezdička iba za ňu.

Wanted (2016) (seriál)

Lola a Chelsea sú rozdielne ako deň a noc a napriek tomu sa stanú na úteku nerozlučnými. O zábavu a vtipné hlášky tu nie je núdza, ale dočkáme sa aj vážnejších tém a odhalení z minulosti obidvoch žien. Tri série zhliadnuté za pár dní, prvé dve super, tretia už trošku slabšia, ale inak veľmi príjemná oddychovka.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Detektívnych seriálov sú mraky, pri tomto ma nalákala hlavne Toni Collette v postave detektívky Grace, ktorá ani tu nesklamala moje očakávania. Druhá vyšetrovateľka Karen v podaní Merrit Wever mi bola neznáma, ale herecky vytvorili rovnocenný tandem a dobrý tím. Najväčšou slabinou bola prvá epizóda, ktorá ma vyslovene nebavila, čo možno bolo z časti aj tým, že obe dámy sa v seriály objavili až v druhej časti. Celý čas sledujeme paralelne dve dejové línie odohrávajúce sa na inom mieste s trojročným odstupom. Veľmi znepokojivým faktom, ktorý bol náležite daný do popredia, bol diametrálne rozdielny prístup a vypočúvanie obetí zločinu detektívmi v prípade Marie, ktorí boli obaja muži a detektívmi - ženami. Výborne vykreslené charaktery postáv Grace aj Karen, ich silné aj slabšie stránky, rozdielne povahy, prístup k práci aj voči sebe navzájom, čo ich spája a čo rozdeľuje, to ako sa vyrovnávajú každá po svojom s brutalitou zločinu a bezmocnosťou, keď sa im nedarí chytiť páchateľa. Nebyť slabšej prvej epizódy, bolo by to u mňa za 5 hviezdičiek, takto ostávam na stále veľmi slušných 4.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Mini série to teraz celkom valcujú. Pozvoľna začínajúca detektívka, ktorá graduje presne ako má. Nicole Kidman je sakra dobrá herečka, ale miestami bol pre mňa pohľad na jej plastikovú, bezvráskovú tvár fakt desivý. Zato Hugh Grant má vrások aj za ňu a ďalšia dramatická rola mu parádne sadla..prechod od romantických, večne roztržitých hrdinov mu ide. V úlohe žalobkyne ma potešila prítomnosť dánskej herečky Sofii Grabol z výborného seriálu Forbrydelsen.

Hledání Aljašky (2019) (seriál)

Príbeh o dospievaní, ktorý má čo ponúknuť aj dospelým. Skvelý kásting s neopozeranými tvárami a správne namiešaná dávka humoru aj drámy. Za posledné dve epizódy dávam aj piatu hviezdičku.

Manifest (2018) (seriál)

Lietadlo zmizne pre celý svet na 5 a pol roka, ale pre cestujúcich z lietadla je to let na pár hodín. Námet aj keď nie úplne originálny, prvých pár dielov bolo pútavých. Potom sa to začalo ale nejako vytrácať a miestami doslova tápať, kam sa to celé chce uberať. Postavy sympatické, ale dookola sa opakujúce 3 výrazy Bena alebo Jareda boli už otravné. Sympatickejšia mi tu prišla detská a ženská časť osadenstva. Neviem sa úplne rozhodnúť s hodnotením, ale keďže ma to napriek nejakým tým muchám neprestalo za tie dve série baviť, tak dávam o hviezdičku viac.

Mizerové navždy (2020)

Čakala som skôr nie veľmi vydarený pokus o vzkriesenie Bad Boys 1 a 2, ale teda celkom slušné to bolo.

Pod vodou (2020)

Nič nové, ale Kristen výborná. Ešte aj Vincent Cassel jej tu len sekundoval.

Anna (2019)

To je tak, keď scenárista a režisér začne vykrádať sám seba. Hlavná postava ale žiaľ postráda charizmu a vôbec nejaký herecký prejav herečky z Brutálnej Nikity. Kam sa nám to stratil ten strarý, dobrý Luc Besson... Ešte že tu čo to zachránila aspoň Helen Mirren, pánske obsadenie ušlo.

The F Word (2013)

Je mi ľúto, ale nezdieľam nadšenie tu prítomnej väčšiny. Ústredná dvojica ma nijako extra nebavila, herectvo dospelého Harryho Pottera ešte menej. Pri jedle počúvať o nestrávených zvyškoch v črevách Elvisa a všeobecne témy o ho..e (tu je to myslené doslovne) nie sú pre mňa zaujímavé, tobôž vtipné. Nebavila ma tu jediná postava, potešila ma snáď iba sem tam sa na obraze objavujúca Mackenzie Davis.