• Thriller

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Tieto C.S.I. ma nikdy nejako moc nebrali a ani som to nesledovala pravidelne, ale keď už, tak teda C.S.I. New York kvôli hercom, ktorí sú mi tu najsympatickejší.

Sexmise (1983)

Sexmisiu som nejakým nedopatrením mojich rodičov videla, keď som nebola ešte ani v puberte a už vtedy som sa na tom bavila, hoci som niektoré veci samozrejme ani nechápala. Včera sa mi podarilo vidieť to po strašne dlhej dobe a nestratilo to nič zo svojho kúzla. Neskutočná haluz, ktorej jednoducho nemôžem dať menej ako 5 hviezdičiek.

Temný případ (2014) (seriál)

Pilot výborný, M. McConaughey hrá veľmi zaujímavú úlohu (konečne niečo iné, ako lámač ženských sŕdc) a s Woodym budú zrejme tvoriť dobrú dvojku. Hodnotenie si nechávam až na ďalšie časti, ale po pilote to vidím určite na viac hviezdičiek. 2. séria ma tiež veľmi bavila, čo sa týkalo scénára, réžie aj hercov. Malo to správnu dávku napätia aj ponurosti, príznačnej aj pre jednotku. Hlavné postavy až na trošku dreveného Taylora Kitscha všetky super, dokonca sa mi tu pozdávala aj Rachel McAdams, ku ktorej inak veľké sympatie nechovám, tu ma celkom prekvapila. Za 2. sériu dávam tiež 5 *****

Píseň mého srdce (2010)

Dojímavý príbeh, ktorý bol odľahčený vtipnými scénami v tých správnych momentoch. Neviem sa rozhodnúť kto z dvojice Renée Zellweger a Forest Whitaker hral lepšie, asi to bude remíza. To nízke hodnotenie na csfd ma prekvapilo, dúfam, že to neodradí práve tých, ktorí by mohli tento film oceniť.

Rodičovský manuál (2012)

Aj keď plná klišé, stále lepší priemer v amerických rodinných komédiách, kde bolo herecké obsadenie ozaj vydarené. Bette Midler a Billy Crystal boli dvojka, ktorej by som hneď uverila, že sú skutoční manželia a malí "spratci" nemali chybu. Príjemná komédia, pri ktorej som sa narozdiel od mnohých iných ani na chvíľu nenudila.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Nepochopiteľné hviezdne obsadenie v neskutočnej somarine. Že som to dopozerala do konca pripisujem len tomu, že sa práve kurírujem z prechladnutia a vtedy človeku tak nejak inak plynie čas, ktorý je ochotný doslova premárniť aj pozeraním niečoho takéhoto.

I Love You Phillip Morris (2009)

Jima Carreyho ako herca nemôžem, fakt ho nemôžem, na tie jeho grimasy sa mi až zle pozerá. A v kombinácii Carrey gay + Ewan McGregor gay = gay pár..pomóóóc, moje očiiii! Ale musím povedať, že Ewan McGregor sa mi tu narozdiel od Jima Carreyho napodiv v tejto úlohe páčil (viac, keď bol na obraze sám), asi aj vďaka tomu som to dopozerala. Škoda len, že sa tvorcovia nerozhodli, či to vlastne chce byť dráma s komediálnymi prvkami alebo komédia s nejakým tým napätím, takto to nebolo ani jedno, ani druhé. Asi najviac sa mi tu páčila hudba, tá bola dokonalá.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Čakala som komédiu, ale bola to skôr melanchólia..veľmi pekná a dojemná. Dej síce plynie pomalšie a zo začiatku ma ani nejako zvlášť nezaujal, ale to sa zmenilo v momente, ako sa Frank vydal na cestu naprieč celými štátmi za svojimi deťmi. Tento film je určite viac, ako sa len tvári a De Niro bol absolútne dokonalý.

Ženy sobě (2011)

Občas som sa zasmiala, ale trápne scény aj tú trochu dobrého humoru proste prevalcovali. Ale tak....videla a počula som po x rokoch Wilson Phillips, ktoré ma potešili asi rovnako ako nevestu s kamoškou družičkou.

Bezstarostný Kelly (1993)

Toto som dva razy vypla, keď som z toho videla prvé 2-3 minúty a ten tretí raz som to vypnúť nestihla a nakoniec som si to celé pozrela. Somarina, ale strašne som sa nasmiala a len za to dávam 3 hviezdičky.