Já, Claudius (1976) (seriál)

Já, Claudius-to je prostě historická klasika, která popisuje vládu prvních římských císařů. Augustus, Tiberius, Caligula, Claudisu a Nero. Když sledujete seriál, určitě začnete přemýšlet, který z nich byl větší šílenec. Zkažený Řím, blázni na trůnu, intriky, a vraždy sourozenců, rodičů, manželů. Výprava odpovídá stáří, ale myslím,  že i kdyby teď seriál vylepšili počítačovou grafikou a efekty, tuhle verzi by netrumfli.

Romeo a Julie (1968)

Po Hamletovi jsem se podíval na dalšího Shakespearovskou klasiku- Romeo a Julie. Čekal jsem slaďárnu, ale byl jsem mile překvapený. Nechyběla akce, i když renesanční. Gangy bojovaly v ulicích Verony, ale nechyběly ani vtipné scény. Film měl úžasnou výpravu, krásné kostýmy i postavy přesně odpovídaly předloze-dvě zamilované děti, které kvůli hlouposti dospělých zemřou.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Schindlerův seznam je určitě jeden z nejlepších válečných filmů, ale viděl jsem jednou a asi mám splněno. No a je tady další takový film-Chlapec v pruhovaném pyžamu. Začátek je celkem idylický-taková pěkná procházka přírodou. Ale jen do chvíle, kdy se objeví ostnaté dráty a za nimi koncentrák. Hlavní hrdinou je obyčejný kluk, který si najde stejně starého kamaráda, ale na druhé straně toho ostnatého plotu. No a tohle přátelství připraví konec filmu, u kterého spadne brada všem. Není na škodu jednou za život vidět film, který už z hlavy nedostanete a pochopíte co se ve skutečnosti dělo za zvěrstva.

Hamlet (1990)

Hamlet je klasická tragédie od W. Shakespeara. Na film Hamlet ve kterém hraje hlavního hrdinu Hamleta Mel Gibson jsem se díval abych si trošku ulehčil učení k maturitě z ČJ. Byl jsem překvapený. Moc jsem si Mela jako kralevice dánského nedovedl představit, ale byl neskutečný. Takový renesanční akční hrdina, ve verších-šermoval, filozofoval, chystal past. A H.B. Carter byla jako Ofélie super.

Není čas zemřít (2021)

Není čas zemřít, ale je čas na poslední Bondovku s Danielem Craigem. Konečně jsme se dočkali Bonda i starých známých- M, Q, Felixe.... Nechyběl ani Aston Martin db5, šeptající úchylný záporák a sexi Bondová holka v podání nádherné Aničky de Armas. Konec filmy byl fakt překvapením. Že se Bond i po smrti vrátí, to jsme si přečetli. Teď, ale všichni fanoušci budou čekat, kdo zdědí smoking a povolení zabíjet. Snad i dál zůstanou Bondovky filmem pro kina, protože fakt patří na velké plátna.

Smrt na Nilu (2022)

Jsem fanda kriminálek a těch od A. Christie s Herculem Poirotem obzvláště. Po nové Vraždě v Orient Expresu jsem se na další přetočenou Christie fakt těšil. Když jsem se po covidových odkladech Smrti na Nilu konečně dočkal, byl jsem zklamaný. Hvězdy jsem dal asi kvůli kostýmu, barevnému Egyptu a památkám, počítačové kocábce. Co bylo fakt hrozné- vlezlá hudba, chybělo Poirotovské logické vyšetřování. Byl to jen přiblblý mejdan zbohatlíku na řece. Zlatá klasika se Suchetem je nejlepší!

Spider-Man: Bez domova (2021)

A další nová marvelovka-Spider-Man: Bez domova  pro mě byla po Eternalech zase super pokoukání. Efekty, děj odsýpá, sem tam odkaz na předchozí příběhy a starý dobrý Dr. Srange. A největší pecka??? To když se film změní ve sraz Spider-Manů a jejich záporáků. Chvíli jsem se bál, že to bude jen překombinovaný chaos, ale byla to taková vtipná marvelovská sešlost. Akční večírek :-D  A čeho lituju?  (Spoiler* Že ze Spiďi udělali už zase sirotu.)

Eternals (2021)

Eternals po Black Widow další marvelovka, kterou stačí vidět jednou. Film zachraňovaly efekty víc než slavné hvězdy Madden, Hayek, Jolie.... Třeba Babylon byl jak vystřihnutý z historického velkofilmu. Žádná sláva to nebyla-trošku ze Supermana, trošku z X-menů.

Batman (2022)

Když oznámili, že Pattinson bude novým Batmanam, nebyl jsem zrovna nadšený. Neuměl jsem si ho toho pobledlého upíra představit v Gothamu. Ale velká chyba! Děj víc jako kriminálka nebo gangsterka, Batman tentokrát nemusí utíkat před každou policejní uniformou. Spíše tentokrát dělá konzultanta. Ale nevadí mi to. Něco ze Zodiaca, trochu i z filmu Sedm. Colin Farrell k nepoznání, ale vlastně ani postava Tučňáka se nedržela předlohy, byl to prostě jen lump. Překvapil Hádankář s obličejem oxfordského studentíka. Kápo extrémistů. Gotham zase tmavý a špinavý. Batman tentokrát civilnější, žádný přehnaně nabušený svalovec, dokonce i kostým bez velkých vychytávek. A herci ta maska s ušima fakt sekla uměl dělat psí oči. Co mě, ale hodně zklamalo, to byl batmobil. Taková bugina s dobrým zvukem. Film dost dobrý odsýpalo to a konec ukazuje, že by se ve dvoje mohl ukázat JOKER.

Na nože (2019)

Na nože měla být krimikomedie. Je to ale krimi, u které se někdy zasmějete. Trošku anglický nádech, zápletka alá Agatha Christie-Pošahaná rodina, soukromí detektiv, kterého ztvárnil Daniel Craig takoví současný Poirot. Film má skvělé herecké obsazení Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Don Jonson, Jamie Lee Curtin.... A mimochodem J.L. Curtis to tam fakt sekl ! Mně se to líbilo a proto 5 hvězd. A už vyhlížím pokračování.