Lída Baarová (2016) odpad!

Čekal jsem kus historie, kterou známe všichni z filmů i knih. Lída se mi fakt nelíbila! Baarovou mám rád, je to prostě dívka v modrém. Filmová Lída byla hodně slabá náhražka.Scéna s ministrem propagandy byly legrační a Adolf Šafránek doslova k pláči. Jestli film měl někoho pobavit šlo to ztuha-děj, herci, divné prostřihy, které měly asi přidat na napětí.

Popelka (2015)

Po dlouhé době nová "stará dobrá" Popelka. Kdo jsme ji viděli kreslenou, zajásali jsme. Příběh do skoro poslední mrtě zůstal stejný. Žádné modernosti alá princ na motorce a místo skleněné boty pohorka. Barvy a kostým, myší koně a i trocha humoru třeba u zmatené vílí kmotřičky. A perfektně zlá macecha s kocourem. Hned by si člověk šel se slečnou v modrých šatech skočit !

Batman začíná (2005)

Mám rád komiksy a asi nejvíce BATMANA Nolan natočil film, kdy nám ukazuje začátky Bruce Wayna a zrod Gothamského rytíře, který ochraňuje město před zlem. V prvním díle stojí proti nepříteli, který ještě ve filmech nebyl Ra´s Al Ghul a Scarecrow. Nádherný temný příběh, plný akčních scén, k tomu skvělá hudba, efekty a hlavně skvěle udělaný Bat mobil. Christian Bale se narodil pro Batmana.

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

Skvělá série, hlavně díky Robovi a hlavně díky mé oblíbené Jerri Manthey, které jsem fandil od samého začátku hry i během Kdo přežije Austrálie.

Gladiátor (2000)

Gladiátor je opravdu velkolepá podívaná. Od bitev, ulic Říma i gladiátorských zápasů. Příběh generála, který kvůli křivákovi v jednom okamžiku přijde o všechno: -rodinu, armádu, přátele, život, jak se gladiátor drápe zase zpátky, aby se pomstil a krysu na trůnu potrestal. Herci skvělí, kostýmy a kulisy nádhera a ke všemu super hudba.Prostě skvělí historický velkofilm.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Zachraňte vojína Ryana Steven Spielberg natočil skvělý válečný film, který líčí osudy vojáků během invaze v Normandii. Skvělí herci, skvělí příběh o tom, jak je člověk bezvýznamný v pekle války o tom, jak je válka naprosto zbytečná. Přemýšlel jsem jakou cenu má jeden život a jestli stojí za tolik zničených životů. Motiv zbytečně americky a nereálný, ale válka ukázaná jako to pravé peklo.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Starý zákon podle Ridleyho. Efekty, monumentální Egypt, otrotčtí Židé. Hlavně ale Mojžíš, který vyčnívá. Není ani tak důležité přerod egyptského prince v židovského otroka. Pro mě je důležité to, že Mojžíš se zachoval lidsky i když se tím postavil proti ,,dětskému" Bohu. Z toho vyplynulo jediné víra není jen bezhlavá poslušnost. Pěkné, jiné a každý si vybere. Stárnoucí a měnící se Mojžíš, zbrklý soutěživý faraon a skvělé kulisy, hudba a kostýmy.

Muž z oceli (2013)

Muž z oceli dostál svému názvu. Clark není žádný nudný zelený ufon! Už jako kluk byl jiný a tenhle cejch ho připravil i o jeho nevlastního otce. Nový Superman nebyl ten klasický nemotorný novinář a hrdinný chlápek v červených plavkách. Změnil oblek, vyrýsoval ocelové svaly a dostal kamenný výraz pokerového hráče. Skvělá hudba, monstrózní výbuchy, super mimozemské vychytávky pobaví, Clarkova muskulatura je nepřehlédnutelná a v ocelově modrém oblečku líbivá. Jen škoda, že s Lois se nekoná hra na schovku. Končíme Clarkem- novinářem a já jsem fakt zvědav s kým a s čím se pustí chrabrý "ocelář" do křížku příště!Takže slušný oddech.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Bratrstvo neohrožených Popisuje osudy amerických paragánů, kteří bojovali za 2. světové války v Evropě. Deset autentických příběhů, deset příběhů, které uvádí hlavní postavy – skuteční váleční veteráni. Seriál začíná výcvikem budoucích paragánů. Vojáci-zobáci ve výcvikovém táboře, kterým válka nepřipadá tak hrozná. Výsadek v Evropě, nakopat náckům zadek a oslavit konec války. Místo toho hrůza, se kterou se setkají vojáci tváří v tvář v bahně zákopů, kde trpí zimou, nemocemi a strachem ze smrti. To je třeba bitva v Bastogne, Carentan . A pak další díly, kdy neumírají vojáci v bitvách, ale třeba obyčejní lidi v koncentračních táborech, zdravotníci, kteří se beze zbraně vydávají zachraňovat raněné. Díly ale nejsou jen řežbou plnou výbuchů, taky popisují obyčejné lidi, které války vyrvala z jejich obyčejných životů – studenty, profesory, doktory, taxikáře, hlídače… Židy, Italy, Američany. Někdy je třeba si připomenout, co všechno může napáchat chorý mozek a pocit nadřazenosti. Skvělý seriál, jakých je málo.