Frozen (2010)

Málo kdy se mi stane,aby se mi film takto dostal pod kůži,jako tento,od kterého jsem podle děje nečekal naprosto nic světoborného + nudu a dostal naprosto parádní a chytlavou podívanou s atmosférou,která se od okamžiku uvěznění skutečně dala krájet-opravdu perfektní příklad toho,jak jde s minimem udělat maximum,když je člověk schopný!!!!!Podle mě herecké výkony naprosto fantastické a uvěřitelné,čehož důkazem bylo,že ze začátku mi byla celá trojice dost nesympatická,abych s nimi později vše prožíval,strachoval se o jejich osud,fandil jim a nakonec litoval..Co se týče těch často zmiňovaných nelogičností,je to třeba možné,ale jak bych se zachoval já nebo kdokoliv z nás??Vše o to horší,že zatímco podobné filmy třeba na moři jsou jaksi(alespoň pro mne)takové vzdálené,tak přece jen každý z nás v zimě asi poznal,co je to mráz,který až zalézá za nehty a tady to hrdinové snímku měli ještě stokrát horší,když na lanovce nebylo dost místa ani na to,aby se aspoň trochu zahřáli třeba pohybem,mohli jen bezmocně sedět,ale pořád nějak podvědomě doufali,že přijde záchrana a vysvobození,zatímco jim utíkal drahocenný čas..Dialogy byli místy nudné a o ničem,to je fakt,ale vzhledem k okolnostem,kdy potřebovali myslet na cokoliv jiného,jen ne na svoji situaci byli pochopitelné..V recenzích i párkrát zaznělo,že vlk nikdy neůtočí na člověka-no nevím,ale v zimě,kdy je kořisti nedostatek a každý dravec hledá tu nejlehčí,kdy predátor instinktivně vycítí,že potencionální kořist je naprosto bezbranná,a kdy cítí a vidí krev a kosti trčící z otevřených zlomenin bych si tímto tvrzením nebyl tak jistý..Ale opravdové plus tohoto filmu vidím v tom,že je naprosto uvěřitelný(mám takovej dojem,že v minulosti v novinách a TV proběhli i zprávy o podobných-spíše kuriózních nehodách,kdy lidé na podobných lanovkách umrzli)...Poctivý 4+-přece jen začátek je trošku zdlouhavější,ale i tak obrovská spokojenost!!!!!

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Seriál,kde se opravdu hodně kecá,samý psychologický žvásty a akce tam fakt moc není,ale-kurevsky mě to bavilo!!!Sám nevím proč,ale hlavní postavy(hlavně ústřední duo agentů+ poradkyně)jsem si doopravdy oblíbil,herecký výkony jsou špičkové,vše jsem jim věřil a děj seriálu-zkoumání sériových vrahů za ůčelem předcházení dalším vraždám je také myslím dost neotřelý...Fakt jsem se u toho bavil a už už vyhlížím další sérii-90%(víc tomu nedám pouze z úcty k jinému seriálovému počinu,který je podle mě nedostižný :-))

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Včera jsem se na to díval asi po 20 letech-jako mladýmu klučinovi se mi tento film strašně líbil(a to jinak fanouškem podobných věcí vůbec nejsem)a tak jsem byl strašně zvědav jaký dojem to na mě udělá po těch letech..Musím konstatovat,že ten film ani moc nezestárnul a já se u něj opět dobře pobavil,i když přece jen je už trošku naivní,ale i tak-herci pořád stejně sympatičtí(Jason byl můj ohromný vzor a chtěl jsem být jako on-no,nezadařilo se :-)),pořád se mi dost líbila dějová linka(kdy duch velkého mistra vychová z outsidera největší mlátičku,ale také to,že se film nezabývá striktně jen bojem nebo tréningem,ale i běžnými starostmi hrdinů),perfektní soundtrack(ten hlavní song je nezapomenutelnej a parádně se do toho hodí)a záporák JCVD??Tak ten dodnes nemá chybu,i když prostoru moc nedostal-ten kamenej,krutej ksicht,rozštěp mezi provazy ringu,závěrečná ztráta nervů-to je prostě dodnes paráda!!!!Jen jsem nepochopil do dnes,proč každej antihrdina musí být vždy Rus-že by to bylo studenou válkou???:-)Dost silný ****

Cage Dive (2017)

Vůbec ne špatnej film,jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát.Mě se hodně líbil,jen škoda toho velice zdlouhavého začátku,kdy se první půlhodinu prakticky nic neděje a jen se představují tři kůůl a dost namistrovaný postavy,kterým ale později trošku spadne hřebínek..Záběry ve vodě,kdy žraloci trošku redukují počet přeživších ze ztroskotané lodě(kterou potopí jedna obrovská vlna,což se zdá jako blbost,kdybych ale už před časem nevyčetl,že takové obří vlny skutečně existují a jak nečekaně se objeví,tak nečekaně a beze stopy zmizí)jsou velice dobře natočené a rovněž chování postav je velice uvěřitelné-já se u filmu dost dobře bavil a po ztroskotání lodě ani chvíli nenudil a taky dokážu ocenit,že ačkoliv je to prakticky zcela neznámý snímek,dokázal mě velmi mile překvapit-4****-a kdyby byl ten začátek kratší,mohlo to být i víc!!!

Přízraky (1996)

No nic moc,takovej průměr ovšem na svou dobu s vynikajícími efekty,ale jinak dost zmatené

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Vynikající pokračování!!Se všemi hrdiny jsem opravdu prožíval každý okamžik a ze srdce fandil i těm postavám,které mi v jedničce připadli vyloženě nesympatické,tak v druhé už se žádná taková figura nenacházela!!!Jen tak dál!!!!Momentálně jsem ještě plný dojmů,tak pořádně ani nevím,co napsat,každopádně seriál mě vůbec nezklamal

Jdi a dívej se (1985)

Na můj vkus opravdu moc velký psycho a někdy dost roztahaný děj,což si myslím,že je filmu na škodu-kratší stopáž by určitě neuškodila.Pochválit musím kameru a hlavně výkon hlavního hrdiny-ten ve finále opravdu vypadal jako starej,strhanej chlap...Konec byl vcelku brutální,nicméně zdálo se mi trošku nevěrohodné,že by vyhlazovací akce eintsatzgruppen vypadali zrovna takhle. P.S.-“v Bělorusku(!!)bylo 648 vesnic spáleno i s obyvateli-tak proti tomuto ztrácí tragédie Lidic údajně známá na celém světě trošku na věrohodnosti..P.P.S.-“nižší rasy musí být zničeny,protože jsou infikovány morem komunizmu”...Je paradox,že ten komunizmus do tehdejšího Carského Ruska přišel právě z Německa,dále Švýcarska a USA-Lenin s Trockým připravovali VŘSR s kapsami naditými miliony dolarů a říšských marek od Rotschildů a Rockefelerů....

Stalingrad (2013)

Vůbec nerozumím tomu hodnocení tady a některým těm debilním havlistickým komentářům-z některých tady by měl vožrala havel a jeho poskoci jako šláfenberk,kocáb,dínsbír a podobný piče fakt radost...Pro tyto lidi jedna rada-pokud na tolik nenávidí Rusko,tak nechápu,proč koukají na ruské filmy a potom sem píšou tyhle pseudointelektuálský,havlistický sračky-proč si radši nestrčí prst do prdele a nejdou čumět třeba na Ramba??? Jinak k filmu samotnýmu:připadal mi velice dobře natočen,dobře vykreslené postavy,výběr herců byl velice dobrý,všichni mi byli sympatičtí(asi největší sympaťák Pjotr Fjodorjov a další Thomas Kretschmann,kterého jsem okamžitě poznal,že už jsem jej někde viděl-á-z filmografie nejznámější role Engelhorn z King Konga,ale viděl jsem s ním asi už pět filmů,bloncka Janina Studilina byla prostě nádherná,ale i zbytek herců se do svých rolí parádně hodil),líbil se mi i ten detail,že Němci mluvili německy a Sověti zase rusky,bojové scény podle mého názoru velice dobře natočené a hodně se mi líbil i vyprávěný příběh,který mi připadl na pozadí války dost dojemný v suprově udělaném,naprosto rozesraném Stalingradu(ta fontána,nebo co to bylo mi byla také odněkud velice povědomá-že by Nepřítel před branami??? :-))..Jediné,co by se snad dalo vytknout scéna se strělbou za roh(v balistice se nevyznám,podle mě je takový zásah,i když s mizivou pravděpodobností možný,ale hádat se o tom nebudu),ale hlavně scéna,kdy Němci vyhodí do vzduchu nádrže z palivem a hořící krasnoarmejci pořád šli hrdinně do boje-tato scéna byla teda fakt přitažená za vlasy a režisér si ji mohl odpustit,stejně byla dělaná jen tak na efekt,ale jinak mě film vůbec nenudil a těch 135 minut mi uteklo jak voda...Já byl na výsost spokojen,to jsem od filmu podle zdejšího hodnocení a komuntů ani nečekal,že mě tak nadchne!!!

Bitva o Sevastopol (2015)

Film,u kterého jsem se ani chvíli nenudil,bavila mě jak část z války a bojů(skvěle natočených),tak i část z Ameriky-kdyby to nebylo podle pravdy,tak by bylo skutečně velice těžké uvěřit tomu,že tato dívčina už v tak mladém věku dosáhla takových ůspěchů(309 sniperských zásahů+ kdovíkolik zlikvidovaných i jinými zbraněmi,jak jsem se dočetl v jejích životopisech,na které jsem se po shlédnutí tohoto filmu musel podívat),ještě k tomu udělat takový dobrý dojem na E.Rooseveltovou,Julia Peresild ji ztvárnila opravdu dobře a uvěřitelně a navíc jí to hodně slušelo a také se mi líbilo(nejspíš na rozdíl od ostatních uživatelů),že se film nezabýval pouze válkou...Pro ty ruské nověji natočené válečné filmy začínám mít opravdu slabost-naprostá spokojenost!!!

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Tak po dlouhé době film,který mě svojí opravdu brilantní atmosférou dostal již hned od prvních záběrů a po celou dobu nepustil!!!Tento film se mi fakt hodně líbil!!Ať už za to mohl neotřelý scénář a děj,fakt hutná atmosféra nebo herecké výkony,mě to prostě připadlo naprosto parádní,stejně jako reřisérův předešlý počin Trollhunters.A opravdový respekt si zaslouží herečka,která ztvárnila Jane Doe,její výkon byl brilantní-ta tu mrtvolu hrála naprosto dokonale,ani jednou jsem si nevšiml,že by se pohla a to zasluhuje uznání!!!P.S- v americkém Salemu,pokud vím,církev oběsila asi 25 žen a dívek,je to jediný a nejhorší případ inkvizičního šílenství na území USA-jak by takový děj asi uspěl na území Evropy,kde římskokatolická církev,společně s tou protestantskou vyvraždila celé oblasti(novodobé zkoumání zaplacené církvemi hovoří o 0,00%,ale ty nestranější až o 1500 000 obětech a při tehdejším osídlení je to fakt šílený číslo)-dokonce tak,že samotná církev z některých území musela odtáhnout pryč,protože nezbyl nikdo,kdo by je živil....