• Pohádka

Juno (2007)

Moc milý film s velmi příjemným soundtrackem, díky kterému jsem objevila nová zákoutí amerických hudebních končin. Hlavní postava Juno je sympatická na první pohled a její příběh je dokonale uvěřitelný. A při jeho sledování mě mockrát napadlo, jestli by tenhle systém, který umožňuje "zbouchnutým" nešťastným holčinám dohodnout se o budoucím osudu nenarozeného človíčka s neplodným párem k relativně všeobecné spokojenosti... Jestli by to mohlo fungovat i u nás... Kdo ví... P.S. písnička z úvodních titulků je velmi chytlavá a nějaký mladík se v ní vyznává své milé slovy: "kdybych byl květinou na louce, chtěl bych abys ty byla mou včelou" ... ach jak romantická představa ;-)

Bosé nohy v parku (1967)

"Jak můžeš jít spát?" - "Zavřu oči a budu počítat kniči" ... moc milé a velice vtipné ... s úžasnými hereckými výkony. Chápu, proč je tento film považován za klasiku... Doporučuju.

Pán času (2005) (seriál)

17.8.2013 - Vždy jsem si myslela, že nejkladnější a nejlidštější filmovou postavou je doktor Hawkey Pierce z MASH 4077, ale tenhle Doktor z Gallifrey se dvěma srdci mu zdárně přišlápnul paty... Každé "I am sorry. I am so sorry." bylo tak opravdové a tak soucitné, že se to často nevidí a neslyší (originál absolutně nezbytný!). Scénáristům i pánům Ecclestonovi a Tennantovi můj velký obdiv. První čtyři série = velká jízda napříč prostorem, časem a emocemi... Brilliant! David Tennant podal vskutku fantastický výkon, že si raději dám pořádnou pauzu před dalšími sériemi, abych dalšímu Doktorovi mohla dát vůbec nějakou šanci. VALE DECEM! 4.9.2013 - Po deseti dnech od předchozího komentáře jsem zkusmo nahlédla do páté série (abych zkontrolovala kvalitu materiálu) a Matt Smith mě jako "Jedenáctka" začal ohromně bavit přesně ve chvíli, kdy si naprosto samozřejmě namáčel rybí prsty do pudinku (spoiler). Neuvěřitelné, jak může být jedna postava naprosto soudržná a přitom rozmanitě rozdílná - jednoduše okouzlující... Série 5-7 jsem zhltla během necelých dvou týdnů a stal se ze mě nadšený Whovian. ;-) P.P.S. Máte-li možnost výběru mezi originálem s titulkami a českým dabingem, tak opravdu doporučuju originál - právě v ČT běží dabovaná verze a nemá to ten šmrnc... Oblíbená pasáž: "Ani jednou nezvedl hlas. To bylo to nejhorší. Vztek Pána Času. A pak jsme zjistili proč. Proč tenhle Doktor, který bojoval s bohy a démony, před námi utíkal a skrýval se. To byl shovívavý."

Red 2 (2013)

"Utečka gaza." Měl-li tento snímek bavit, pak se mu to povedlo... "Co se stane v Kremlu, to zůstane v Kremlu..." :-)

Micro Men (2009) (TV film)

Viděla jsem tento film ve stejný den jako kinoupoutávku na životopis S. Jobse. Velmi příjemný snímek kombinující IT vtípky (programátoři nad přebývajícím drátem), velmi lidské vztahy (aneb když žák přeroste mistrovi nad hlavu) a ryze faktografickou zprávu o počátcích počítačového věku. Vřele doporučuju, nejen kvůli jako vždy vynikajícímu výkonu Martina Freemana :-)

Osamělý jezdec (2013)

Poněkud blbost, ale překvapivě milá... :-) Myslím, že před filmem běžely upoutávky na minimálně dva potenciálně mnohem horší filmy... Ovšem jak praví klasik: někdo rád holky, jiný vdolky... V jedné z všeobecných recenzí jsem potřehla poznámku, že Osamělý jezdec je film pro lidi, kteří nikdy neviděli žádný pořádný western, protože ti si nevšimnou, kolik klasických snímků bylo drze vykradeno a tudíž nebudou vyžadovat vrácení vstupného či snad lynč autorského kolektivu... Tak nevím... Mě naopak velmi potěšilo, že jsem některá scénáristická "mrknutí na znalce" postřehla. Asi jsem měla štěstí na westernovou superklasickou průpravu - viz kapesní hodinky http://www.youtube.com/watch?v=RafigWO9_vc ;-) Takže ano, tento film poněkud krade, ale postřehnete-li, co bylo ukradeno, pak zjistíte, že se to celkem drze přiznává. A to je výhodný obchod... Mimochodem, jsem jediná, komu části tohoto: http://www.youtube.com/watch?v=A8G0UvinM1M - poněkud připomínají Novosvětskou? ;-) Jo, a v titulkách mi velice chyběl hlavní koňský představitel... ten se vskutku překonával: "Hi-Yo, Silver! Away!"

Star Trek: Do temnoty (2013)

MŇAM! Už v prvních třech minutách se naprosto splnila veškerá má natěšená očekávání a ani na vteřinu zbývající stopáže jsem neváhala nad myšlenkou, že TOHLE se opravdu povedlo... Atmosféra staronové Enterprise, která skvěle fungovala už v prvním díle, mě znou zcela pohltila a s ještě větší silou - jen tak dál, těším se na nášup... (Pokud možno co nejdřív, aby se mohl opět objevit L.Nimoy - kéž "live long and prosper"). Nasadit B. Cuberbatche byl skvělý tah - záporák jedna radost a přitom dokáže projevit i soucit se svými lidmi - tento PAN HEREC opravdu umí. výběr z hlášek, které vskutku potěšily: "Nikdy nevěř Vulkánci." "Mě do toho natahejte... Ale má pravdu." "Jeden den jsem pryč, jeden jediný den..." p.s. vedle mě v kině seděli dva cca třináctiletí kluci. chovali se celkem slušně a vypadali velmi nadšeně. Nevím, jestli si někdy pustí originální seriál "Star Trek - The Original Series", ale jsem ráda, že roste nová generace Trekies :-) p.p.s. titulkovaná verze (hlas B. Cumberbathche je škoda neslyšet, byť jsem asi přišla o Jiřího Plachého jako starého Spoka) ve 2D formátu (vlastně mi to ani nevadilo... dobrý příběh se obejde bez efektů)

Ospalá díra (1999)

Dva mrtví v jednom hrobě a bezhlavý jezdec. Kdo prásknul čarodějnici? A co vybádá Johnny Depp? Když se příjemně bát, tak proč ne v Ospalé díře?

Směr jih (1994) (seriál)

"Pssst, slyším hnízdo žížal..." Už jenom kvůli téhle hlášce u mě Směr jih má hodně bodů k dobru. Když k nim připočítám kanadského jízdního superslušňáka, italskoamerického "super"poldu a hluchého vlka... Výborná kombinace na antidepresivní odpoledne :-)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Ta troška nezáživné vaty (skutečně minimální množství s ohledem na stopáž) je obklopena spostou výživných a velmi vtipných scének, přesně v tradici seriálu The Simpsons. Za sebe teda přiznávám, že mezi všemi seriálovými díly mám několik vysloveně neoblíbených (hlavně díky americké zpívací úchylce) a několik, které znám zpaměti... :-) Film jsem dnes viděla teprve podruhé a ten časový odstup od premiéry způsobil, že jsem se bavila opravdu královsky... Výborná scénka: osazenstvo kostela a hospody si v panice mění místa...