Preferisco il paradiso (2010) (TV film)

Pekný a dojímavý film o tom ako sa máme správať jeden k druhému. ,,Na to aby sme sa rešpektovali nieje potrebná prísna regula.Ja som si vybral svoju cestu. Dobročinnosť.´´

Vesmírná Odysea - Putování po planetách (2004) (TV film)

Nemám rada dokumenty ,ktoré nie sú pravdivé a človek musí hľadať na wikipedií či sa dá pristáť na venuši. A nedá sa pristáť na venuši lebo je tam 400 celzia ,prší kyselina a jednoducho tam nie možné pristáť.

Mulholland Drive (2001)

Najprv som chcela dať filmu 4* ale po prelome na druhu polovicu filmu som prestala absolutne chápať čo sa tam deje. Bolo to ako ked sa niekto pokúša z celkom dobrého príbehu z ničoho nič spravit totálnu kravinu a to sa aj stalo. Potom si človek pripadá akoby ničomu nechápal. Tak určite zasa viem že Adam Kesher nakoniec obsadil do hlavnej úlohy onú Camillu Rhodesovú lebo sa mu vyhrážali.Aj chápem celkový štýl toho filmu ale práve ten štýl sa mi nepáčil. Prečo by mali ľudia po zhliadnutí tohto filmu nadávať!?

Nebe existuje (2014)

Čítala som knihu tá je o dosť pútavejšia ide o to,že pán Burpo bezhranične dôveruje svojmu dieťaťu o existencií Boha a jeho nevšednému výletu do neba a späť. Lenže toto filmové spracovanie inač zaujmavému príbehu neuniklo gýčovému prevedeniu. USA sa jednoducho nezaprie. Ale na pohodový večer keď ma človek dobrú náladu mu nepokazí ani to že sa na konci všetci smejú, tancujú (čakala som že budú aj tlieskať) a keď sa jedná o jadro veci tak sú úplne na inej planéte a bavia sa o ničom. Ale knižne spracovanie lepšie.

Ally McBealová (1997) (seriál)

Kuriózne kauzy ale aj príbeh a osobný život trošku emocionálne chorou predstaviteľkou ale kto nie je. Úsmevne prihody a neštastné lásky a nedorozumenia to je život Ally McBealovej.

Přátelé (1994) (seriál)

Hovorí sa že skutočných priateľov môžeme mať len 5 ktorým môžeme veriť a inač preto lebo by sme to ani po emociálnej stránke nezvládli. A čo sa týka seriálových priateľov najviac sa mi páčila Monika taká poriadkomilovná, spravodlivá a pritom priama. Vždy keď sa objavia na televíznych obrazovkách tak sa mi objaví úsmev na perách.

Návštěvníci (1993)

Dnes sa človek už tak nezabaví na komédiach typu návštevnici keď si chlapík umýva tvár v záchodovej mise alebo vyleje všetko do vane čo nájde v kúpelni a následne sa okúpal. Jean Reno ako nezabudnuteľný gróf Gotfrue je to film s môjho detstva na ktorom sa zabávala a keď si ho pozriem aj teraz vždy sa pobavím.

Pianista (2002)

Keď som prvý krát videla tento film bolo mi ľúto ľudí iného vierovyznania či už politického zmýšľania či vyjadrovania. Poznáme krutosti z obdobia druhej svetovej vojny a nie len tejto vojny ale celkového teroru vo svete. Tento film ma dojal nie len preto že sama som klaviristka a skutočnosť pre klavíristu, že nemôže hrať aby nevzbudil pozornosť je strašná. Páčilo sa ako režisér poukázal na vzrhlosť ľudí na agresivitu, a hlavne na to že ľudia to brali utláčenie a odoberanie ľudských práv ako normálnosť.

Stmívání (2008)

Dej filmu sa odohráva na hranici citu a fantázie. Človek sa zaľúbi do upíra a ten tiež nie je ľahostajný i keď si myslia že upíri nemajú srdce a ak aj majú tak je z kameňa. Tak sa začne postupne súboj o lásku medzi svetmi fantázie. Čítala som aj knižné vydania nie je v tom až taký rozdiel ale osobne môžem povedať, že Súmrak sága a celok týchto filmov vo mne prebudia napätie ako aj očakávanie spojenú so vzrušením.