Těžká váha (2005)

Další výborné sporotovní drama od Howarda a navíc podle mě skvěle zachycená doba hospodářské krize. I když mě box nezajímá, Braddock se stal mým hrdinou ;) Znamenité herecké výkony, hlavně Paul Giamatti. Mé hodnocení je 90%.

Stážisti (2013)

Pohodová komedie, u které se zasmějete a můžete vypnout. Owen a Vince tvoří dobrou dvojici a ostatní nerdi film dobře doplňují. Nápad, že dva 40cátníci půjdou na stáž do Googlu s žádnými znalostmi informačních technologií je skvělý. Hodnocení tak 70%.

Rivalové (2013)

Lepší sportovní drama jsem neviděl. A to nemám o Formuli 1 ani páru. Skvělé záběry, akční scény okamžitě vtáhnou do děje a člověk pak jen sedí a neví, komu fandit víc, jestli playboyovi Huntovi nebo inteligentnímu a puntičkářskému Laudovi. Výkony herců byly na jedničku, hlavně Brühlův. Jen na konci je trochu kýčovitá scéna s letadlem, ale v pohodě se dá překousnout a závěr mě velmi překvapil (jakožto neznalce formulové historie). 92%

Gravitace (2013)

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší 3D film, co jsem kdy viděl, hlavně v IMAXU, kde je plátno ještě větší než v normálních 3D kinech. Příběh průměrný, ale zpracování úžasné. Skvělé záběry (hlavně srážky objektů ve vesmíru) a atmosféra, úplně jsem se vcítil do pocitů Sandy Bullock a hlášky George také nebyly marné. Pro mě jeden z adeptů na film roku, možná vůbec ;)