Atlas mraků (2012)

Atlas mraků-O tomto filmu jsem dlouho nevěděl co si mám vlastně myslet, po asi třetím zhlédnutím jsem přiel na to, že je to jednoduše výborný film, ale co příběh? Film je inspirován na motivy knihy Davida Mitchella. Filmukazuje šest na sobě zdánlivě nezávislých příběhů. Máme tu černého pasažéra na lodi a kdyžříkám černého, tak to myslím doslovně, homosexuálního pomocníka hodebního skladatele, retro kriminálku, trable staršího nakladatele ze současnosti, zaplavené město v roce 2144 s názvem Soul, kde se z jedné ze skumavky vyrobené číšnice stává bůh a postapokaliptický scénář, o kterém se nedozvýme, až do doby než se ukáže supermoderní lod' a na druhé straně stojí primitivní společnost požíraná kanibali, která věří v číšnici. Film je doprovázen příjemnou hudbou, efekty nejsou špatné a herecké výkony jsou velice kvalitní.Ale stále mám pocit, že tomu něco chybí. 80%

Mocný vládce Oz (2013)

Mcný vládce Oz-Zpočátku nostalgie natočená ve formátu 4:3 oblečená do černobílého kabátu . již zpočátku jste hledali barvy, ale nebojte se těch si užijete až až .Barevnější film by jste jen tak nenašli, snad jen, až přílišná podoba s filmem Alenka v říši divů A autoři se tím nijak netájí, protože podobných rysů je tu dost. U nás to velký hit nejspíš nebude, to spíše za mořem kde je tato pohádka více známá a ohraná. Nový kabát jí docela sluší. Přestože film trvá něco přes 2 hodiny nudit se roozhodně nebudete, film se nikde nezadrhává, pořád se něco děje, scénaristé na vás kupí spoustu informací a herecké výkony jsou uspokojívě. Snad bych jen čekal něco víc od hlavního hrdiny, ale nikdo není dokonalý.55%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobbit -neočekávaná cesta -Tento film má smůlu v tom, že ho všichni přirovnávají k Pánovi prstenu, což je špatně. Pokud se na film podíváme jako na jedince co nemá žádne předky jde o výborný film s kvalitním hereckým obsazením, krásnou přírodou s dechberoucími sceneriemi a výpravou. Není potřeba Hobbita s nečím srovnávat, pokud jste jeho fanoušci, tak myslím že vás nic neurazí, spíše naopak. Hned na začátku filmu se nám ukáže staré známe prostředí doplněné známým orchestrem a herci. Pokud ve filmu hledáte chyby, kterými by jste film mohly špatně okomentovat, popřeji vám mnoho štěstí. Každý film má nějáké ty mouchy, Hobbit samozřejmě není vyjímkou, ale chyby jsou jem malinké.. Hobbit je srovnáván s knižní předlohou a fanošci si stěžují na přílišnou podobu a mají pravdu, knihu jsem četl a některé dialogy jsou jak vytržené z knihy. Nemáme proč nadávat, protože Pán prstenu byl kritizován za to, že si Jackson dělal co chtěl. Opět kvalitní dílo, které neurazí. ---95%