Violette (2013)

Žiaden pátos. Výborne vyrozprávaný príbeh jednej veľmi nadanej ženy, ktorej k sebavyjadreniu a k úspechu pomáhala iná veľmi nadaná žena. Je to surové, skutočné, silné.

Pestrobarvec petrklíčový (2014)

Tento film ma príjemne prekvapil, hlavne spôsobom nahliadnutia na pozadie sadomasochistického vzťahu. V prvých scénach vidíme povrch, hru, ktorá sa v priebehu deja niekoľkokrát opakuje, ale zároveň postupne na seba nabaľuje určité poodhalenia až kým nám neobnaží celú "kostru" tohto vzťahu. Sadistka je obeť, ktorú masochistka týra svojou exaktnou predstavou o svojom ponižovaní. Nebola vynechaná ani láska, lebo áno, aby ste mohli s niekým takto manipulovať, musí vás milovať. Skvelá scéna je aj nevera/zrada v podobe umývania čižiem cudzej žene. Veľmi sa mi páčila aj patina, ktorá sa niesla týmto filmom a aj iné hračky, ktorá si Peter Strickland na nás pripravil. A na záver musím pochváliť hlavnú predstaviteľku v role týranej sadistky Sidse Babett Knudsen. A všimli ste si, že v celom filme nehrá ani jeden muž? A vôbec to nevadí. Je tam toho vela, čo by ešte stálo za zmienku. Film, ktorý si určite chcem pozrieť ešte raz. Hlavne kvôli motýľom.

Tři holky jako květ (2014) (divadelní záznam)

V krátkej dobe už druhá divadelná hra v televízii, ktorá ma okúzlila. Prvá bola zo slovenského SND s názvom LENI a teraz toto predstavenie. Užila som si ho, zasmiala sa aj posmútila. A Eliška Balzerová na mňa zapôsobila podobne profesionálne ako na mňa vie zapôsobiť Milka Vašáryova. Skvelá herečka. A musím uznať, že divadlo v televízii vie fungovať, ale musí byť pútavé a musia v ňom hrať ženy. :-D

Až do města Aš (2012)

Silný zážitok z tohto skoro denníkového záznamu úpadku nevinnosti. Veľmi oceňujem netradičný prístup - kamera, herci-neherci. Až ma miestami zamrazilo z tej autentickosti. Áno, toto je hodnotný film a je neuveriteľné, že vyšiel zo slovenskej dielne. A možno budem preháňať, ale v tomto prípade rada, keď poviem, že: This is art!

Everly (2014)

Salmu Hayek je vždy pekné vidieť, ale v tomto filme by som to už druhýkrát nezvládla. Napriek nie úplnému pochopeniu, prečo je na tomto svete potreba natáčať filmy, ktoré vo mne vzbudzujú toľkú chuť nepozerať sa, som pochopila jedno, že toto asi bude odraz tej časti našich životov, ktorú ovládajú komiksy a počítačové hry. A dávam bod navyše za záverečnú Silent night a tú náladu očakávania a dúfania, že Salma alias Everly to dá.

Stella (1990)

Bette Midler bola výborná, Stephen Collins ako všade, tak aj tu slizký. Príbeh so zvláštnou pointou, podľa ktorej bohatstvo automaticky znamená úspech. Bette Midler bola však natoľko dojímajúca, že som zostala z nekompromisného rozhodnutia jej postavy dojatá.

Má pekelná kočka (2011) (seriál)

Must see pre všetkých, čo žijú s mačkami. Recepty na vyriešenie problémov s týmito šarmantnými tvormi sú jednoduché a opakujú sa v každom diele: hrajte sa s nimi, kryté záchody sú na hovno, keď chcete mačku upokojiť, žmurkajte na ňu a najlepší zbližovací prostriedok pre znepriatelené mačky je jedlo. Viac vám povie Jackson Galaxy.

Domácí záležitosti (2011)

Príjemný, v podstate jednoduchý príbeh, vyrozprávaný bláznivo, sarkasticko-humorne. Ako obyčajné jedlo so zaujímavým korením. Potešilo.

Králičí nora (2010)

Pre mňa absolútne bez under skin efektu. A pritom taká silná téma.