Absolvent (1967)

Dustin Hoffman, Paul Simon, Art Garfunkel, paní Robinsonová, její dcera, skvělý scénář, pavilón opic. Tenhle film mám fakt rád.

Absurdistán (2006)

Dobrá komedie, která si dělá srandu z toho, jak se společnost stává čím dál tupější. Humor je to přímočarý a jednoduchý, ale to já mám u komedií rád. Výběr jen tak namátkou: TV pořad jen o kopání do koulí, křeslo i s otvorem pro konání potřeby.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Tenhle film jsem objevil úplnou náhodou - link byl u filmu o mlácení mladých komunistů na sjezdu G8 v Janově. A velice milé překvapení. Hodně lidí tu zmiňuje Tropa de Elite. A docela to sedí. Parta drsných, špatně placených chlapů, která se v rámci, ale i mimo rámec zákona vypořádává s kdejakou špínou... Jenže Brazilci ve filmu natvrdo říkají, že narvat vagabundovi na hlavu igelitovou tašku a pak ho zneužít koštětem je vcelku ok. Italové pořád ještě přikyvují jen tak nějak napůl a občas vztyčí prst, jakože něco už je fakt přes čáru, nicméně divákovi celkový závěr nepodsouvají a je jen na něm, co si vybere jako správné. Pro lidi, co mají rádi násilné filmy, je tohle "must see".

Acapulco (2021) (seriál)

Takový feel-good seriál. Není to nějak třeskutě vtipné, spíš se u toho člověk tak usmívá. Jediná otravná postava je ten kluk, ten mi svým přehráváním lezl strašně na nervy. Naštěstí ho tam není tolik.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Nikdy jsem neměl Carreyho styl se spoustou šklebení a pitvoření rád. Prostě mi to nepřijde vtipný. Na tohle jsem kouknul s tím, že se to třeba u mne změnilo, ale ukázalo se, že ne. Leze mi to na nervy úplně stejně jako dřív.

Acid House (1998)

Dost často vtipný, ale v důsledku hodně smutný pohled na to, jak žije na ostrovech ta chudší a pitomější část lidí. V první části je to ještě prdel, ta druhá mi přišla děsivá - i tím, že mizerný přístup k dětem je u britské underclass běžná věc, třetí je spíš ujetost bez větší myšlenky, i když uznávám, že Spud je pekelnej. I když umíte anglicky, určitě si opatřete titulky, protože budete stejně rozumět tak každé čtvrté slovo, inu Skotsko.

A co Bob? (1991)

Bill Murray je výborný psychopat, ale jako celek mně to nebavilo zdaleka tolik, jak jsem čekal. Ale viděl jsem to s českým dabingem a ten podle mých zkušeností zabije minimálně půlku fórů (slabší filmy obvykle zabije úplně). Zatím tři kousky a uvidíme, až to někdy uvidím v originále, třeba ještě změním názor.

Ad Astra (2019)

Ta jedna hvězdička je za triky a efekty. Prvních asi deset minut včetně pádu z věže jsem viděl omylem v kině, když jsme vlezli do špatného sálu, a byl to mazec, neuvěřitelně působivý. Všechno kolem vesmíru tu vypadá super. A to je vlastně asi to jediný, co se tu povedlo. Jinak je to strašná kravina, která si hraje na filozofický drama s přesahem. Hovno. Možná ještě tak opice byla dobrá a je škoda, že nepřevzala Pittovu roli, fandil bych ji určitě víc než jemu.

Addamsova rodina (2019)

Jeden z mnoha neškodných animáků, které vidíte a v podstatě už cestou z kina ani pořádně nevíte, o čem byly. Zápletka je banální, postavy jsou ploché, humor je přítomný, leč nevýrazný. Ode mne tři kousky místo dvou za určitou nostalgii, protože na AD jsem se tu a tam podíval v 90. letech. Jinak nic.

Adelheid (1969)

Körner, Vláčil, Čepek... perla české kinematografie. Komorní, ale přesto strhující film. Rozšířeno 6. 7. 08 - Rozhodně nejde o standardní konzumní film, takže to, jestli se Vám tenhle film bude nebo nebude líbit, je ovlivněno hned několika faktory. 1 - máte rádi tvorbu Vladimíra Körnera, která je téměř vždy temná, bezvýchodná. Zároveň také historicky výborně podložená a psaná bohatým jazykem. 2 - nevadí vám, když film nutně vše nevypráví jen dialogy postav, ale spíše obrazem a nedořečenými náznaky. Dost se tu spoléhá i na to, že divák určité historické reálie (odsun Němců, revoluční gardy, návrat zahraničních vojáků...) zná. 3 - máte rádi Petra Čepka, protože tady si ho užijete opravdu hodně. A poslední poznámka: je velmi s podivem, že komunisti tohle dílo v roce 69 pustili, protože doba poválečné obnovy a odsun Němců (nebo vyhnání, chcete-li) bylo pro ně téměř posvátné téma. Stejně tak bylo velkým tabu násilí českých polovojenských jednotek na civilistech a účast ČS vojáků v západním odboji.