Vzkaz v láhvi (2016)

Severské detektivky jsou kategorie sama pro sebe. Norové, Švédi, ale i třeba Dánové nebo Belgičani točí dobré krimi. Tahle se k nim bez potíží zařazuje. Temná, chytrá, místy akční a místy dost černě vtipná.

Černá skříňka (2005)

Nesliboval jsem si od toho nic, chytil jsem to večer v polospánku na CS Film-Horror Film. Ale nelitoval jsem. Je to mrazivý, těžko odhadnutelný, v některých momentech to působí trochu jako Angel Heart. I ta francouzská atmosféra je fajn. Fakt jsem byl napjatej jak struna... Je asi fér dodat, že hodnotím jenom asi tři čtvrtiny filmu, protože jsem pak usnul.

Zkažená úča (2011)

Přímočará, vulgární komedie o svini - zlatokopce. Některé dialogy jsou naprosto super.

Mocný vládce Oz (2013)

Je to pohádka, i když od rejži, co udělal Evil Dead. A taky Evil Dead 2. A Evil Dead 3. Je to film určený dětem a tak ho posuzuju. Je to jednoduché, pestrobarevné, působivé a jako bonus trochu vtipné nebo weird, třeba ČB začátek a žádost o uzdravení děvčátka na vozíku. A kupodivu to místy docela trefuje vizuální atmosféru starého Oze ze 30. let.

Sbohem, králi (1989)

Určitě nadprůměrný kousek z hodně neobvyklého bojiště druhé světové. Nejlepší je, že tu nejsou nějaké úplné nesmysly a postavy se chovají vcelku uvěřitelně. I tou civilností možná tenhle film až tak nevybočuje, ale stojí za zkouknutí. Plus minimálně jedna hvězda za krásný Poledourisův soundtrack.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Člověku, který o případu O.H. už něco četl, film přinese jen málo nových věcí. Logicky, když vychází hlavně z jejího deníku a úředních záznamů. Tím pádem od začátku víte, kdo ona je, co udělá, proč, a že ji na konci pověsí a ona se před tím pokadí (zrovna tohle vynechali, ale je to prý Hrabalova licence). Na druhé straně se film hodně točí kolem sexu a třeba scénu z klubu si nejspíš tvůrci vymysleli. Jako celek je to spíš o formě. A tam je skvělá, fakt skvělá hlavní herečka, kamera a dobová atmosféra. A bohužel taky zbytečně dlouhé umělecké záběry a dost prázdných scén. Asi je záměr, že se některé motivy hodně opakují, třeba záliba v řízení nebo kouření.Celkově si myslím, že z reálných případů se třeba Sametoví vrazi povedli víc.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pseudodrsný, pseudonásilný, rádoby post-apo, nedomyšlený (jednou se energie vyrábí šlapáním v kolech, aby o pár záběrů dál normálně fungovaly běžné zdroje elektřiny)... A samozřejmě, v moderním akčňáku musí být ultrahrdinka, jako kdyby na to někdo byl zvědavej. Jednička super, dvojka výborná, trojka aspoň srandovní. Čtyřka jen trapná. Ani jsem tu blbost nedokoukal do konce.

Zoolander No. 2 (2016)

Hodnotím jenom prvních asi třicet minut, poněváč pak jsem usnul a už se neprobral. A to nemyslím v nadsázce, fakt jsem usnul. Ta první půlhoďka nebyla vyloženě zlá, jenže ve srovnání s prvním Zoolanderem je Erik Toolanader buď slabý nebo vykrádá sám sebe. Možná je ve zbylých 72 minutách lepší a já mu tím hodnocením křivdím. Hm. No a co.

Deadpool (2016)

Jo, takhle si představuju přímočarou zábavu. Od prvních minut až skoro do konce hromada víc i míň povedených fórků, narážek i odkazů. A do toho akční scény, které tvoří jádro příběhu a přitom by se bez nich vlastně dalo docela obejít. Líbí se mi, když se komiksový film nebere až tak úplně vážně a to tenhle naprosto splňuje. Klidně bych přitlačil na otevřenějším zobrazení násilí a sexu. Ve filmu není vidět naplno ani kozičku, což je na film, kde se v každé třetí větě mluví o sexu, překvapivé. A velká, ale fakt velká pochvala za soundtrack, protože pustit k vraždění a výbuchům tohlecto, to je prostě super.

Zelená zóna (2010)

Slabší tři. Zápletka s hledáním ZHN, které v Iráku nejspíš nikdy nebyly, je sama docela dobrá. I akční scény jsou natočené dobře, takže fandové střílení si přijdou na své. Horší je představa, že spor špiček tajných služeb rozlouskává poddůstojník od pěchoty ve svém volném čase. To prostě nedává smysl.