Kramerová versus Kramer (1979)

V podstatě dost smutnej film, který reflektuje rozchod z pohledu otce, který dělá, co může, ženy, která má pocit, že má právo na víc a kluka, kterého odkopne, aby na to "víc" mohla dosáhnout. Na filmy tohohle typu koukám nerad. Nicméně z hlediska stavby příběhu, hereckých výkonů a vůbec tomu není co vytknout.

Správní chlapi (2016)

Překvapivě sranda. Dobřetu funguje chemie mezi oběma detektivy a navíc i dcerou jednoho z nich. Trochu mi to připomnělo Posledního skauta, kterej má normální zápletku, a ne tuhle podivnou překombinovanost. Ale jinak fajn.

Požáry (2010)

Rozjíždí se to zvolna, ale zhruba od půlky se rozběhne Blízký východ tak, jak ho všichni známe a jak ho máme rádi. Jeanne - a posléze i Simon - se ponořují do matčiny minulosti víc a víc. A že to nebude pěkné zjištění, to si buďte jisti.

Místo činu - Vražda v přístavu (1981) (epizoda)

Až doteď jsem nevěděl, že jsou tu i seriály po jednotlivých dílech. Já rozkoukal Tatort Duisburg po smrti G. Georga. Tohle je první díl a co se týče atmosféry a civilního života hlavního hrdiny, je to super. Včetně soudtracku. Případ samotný není až taková hitparáda, i když prostředí Turků v německém průmyslu už by si dneska v Říši takhle nikdo ztvárnit nedovolil.

Kámoš napořád (2014)

Pár vtipů ohledně sexu funguje ("a ty seš teplej jakože šoustat do zadku, nebo jenom přiteplalej, něco jako Justin Bieber?"). Celkově ale nuda.

Tohle je náš svět (2016)

Není to tak dlouho, co jsem viděl tenhleten film o fousatým pošukovi, co se svou submisivní ženou a tlupou dětí žije alternativně v lese na Šumavě (i když teda alternativně a nezávisle žije jenom vocaď pocaď, protože chodit si pro sociální dávky mu až tak nevadilo). Některé rysy tu ve filmu jsou taky, některé ne - třeba to, že Viggo vlastně svoje okolí terorizuje, je tu spíš lehce naznačené. Zato asociálnost dětí v kontaktu s reálným světem tu taky je docela pěkně vidět a v pár místech se stává i zdrojem humoru, kdy nejstarší syn žádá slečnu o ruku namísto toho, aby ji standardně požádal jen o pohlavní styk. Je docela sympatické, že tvůrci lesnímu muži až zas tak moc nefandí a třeba děda, který by mu děti nejradši nechal odebrat, je tady podaný jako docela slušný a rozumný chlap, co měl holt smůlu na potrhlou dceru a ještě potrhlejšího zetě. PS: Noam Chomsky je pitomec.

Příběh z Bronxu (1993)

Kluk, který vyrůstá se dvěma vzory. I když se mafián Sonny a táta- autobusák zdají jako protiklady, oba mu vlastně vštěpují dost podobné věci... Je to jednoduchý, ale fungující příběh. Je vidět, že autor předlohy tohle prostředí dobře znal. De Niro jako režisér funguje víc než dobře.

Malý velký muž (1970)

Fungující mix od nadsázky skoro až ke grotesce přes dobrodružství až po vysloveně smutné a kruté scény. Indiáni, bílí osadníci, pastoři a jejich pokrytecké ženy, sedmá kavalerie a jejich bitvy s indiány ve stylu německé bitvy u Lidic. Dokonalý Dustin Hoffman. Za poznámku stojí, že tenhle film z roku 1970 zlomil starý filmový pohled na dobývání Západu, kde hodní kovbojové bojovali se zlými a krutými indiány. Odteď už to bude jen naopak, hodní, čistí a nezkažení indiáni budou bojovat se špinavými, zákeřnými bělochy.

Nelítostný souboj (1995)

Málokdy se stane, že jsou v krimifilmu vykreslené životy obou stran. Kriminálníků i policajta, co po nich jde. Má to dlouhou stopáž, ale i tak mě to celou dobu bavilo. "Když se chceš živit takhle, musíš být schopen všechno během třiceti vteřin opustit. To je pravidlo."

Zalknutí (2008)

Není to nějak složitý film. Má dost jednoduchých, docela fungujících vtipů. A takhle per partes to bylo docela povedené. Hlavně pravidelný pohled na ženy s představou "jaká asi je"... "Hmm, spíš takhle".