Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Pohádka
  • Dobrodružný

Recenze (6)

plakát

Kaskadér (2024) odpad!

Jak je tohle možné? Jak je vůbec možné natočit takovou slátaninu? Prý pocta kaskaderům ... To si někdo dělá srandu, ne? Hledám nějaká pozitiva: děj osciluje kolem nuly, údajná chemie mezi hlavními postavami prakticky neznatelná, zápletka naprosto roztříštěná a kaskadérské akce jsou jakoby bezduché a vytržené z filmu. Celkově je vlastně i škoda slov a ta hrůza, co jsem zažil v kině, mě donutila po letech zase napsat na ČSFD nějaký příspěvek. Jedno pozitivum ale najdu. Vyprsknul jsem smíchy, když hlavní hrdinka mlátila mimozemšťana :-). Je otázka, zda ten můj smích ... no raději dál už nic. Takových kravin bez myšlenky nebo s úplně zmatenou myšlenkou lze natočit opravdu na tuny. Na tohle je lépe zapomenout. Zřejmě nejhorší film, který jsem kdy v kině viděl.

plakát

Avengers: Endgame (2019) 

Tohle je ten typ filmu (v tomto případě celé série), u kterého přemýšlím, proč vlastně vznikly a vznikají. Zde ještě lze pochopit jejich jednotlivé postavy a jejich samostatné filmy. Například filmy o Hulkovi či Iron Manovi měly fajn myšlenku. Ale takto dohromady? Bezduché mlácení a ničení větších a větších armád, které ničí větší a větší část populace či vesmíru je neuvěřitelná slabota. Vlastně jakási pokleslá zábava. I zde lze vymyslet slušnou řadu dalších pokračování, které by byly jen obměnou již publikovaného.. V mých očích pouze Alan Silvestri zachraňuje o hodnocení „odpad“.

plakát

Dobyvatelé ztracené archy (1981) 

Harrison Ford prostě nikdy nezklame. Jeho schopnost hrát charakterní, inteligentní postavy, které mají dobrodružného ducha a fyzické přednosti, je prostě neuvěřitelná. Navíc film má napětí a spád, takže divák má pocit, jako by celý příběh prožíval za Indyho. Nebezpečí číhá na každém kroku, ale se svou bravurou a nadsázkou je hlavní hrdina zvládá. Perfektní..

plakát

Le Mans '66 (2019) 

Zřejmě se mi ještě v kině nestalo, abych se tak často díval na hodinky. Věděl jsem, jak je film dlouhý, a pořád čekal, kdy se ten film rozjede. Nerozjel se. Velmi vysokému hodnocení tohoto filmu nerozumím. Každou chvíli jsem měl pocit, že takových filmů je možné natočit na tuny. Jeden s výměnou převodovky, jeden s výměnou brzd, další s odlehčením podvozku, ještě jeden s většími grimasami při závodech či s ještě vyššími otáčkami motoru, které někdo napovídá na kraji trati. Chápu, že film popisuje život závodníka Milese, ale na mě nebyla přenesená snad jediná emoce, a to ani na závěr filmu. Vlastně ano, tak mě to naštvalo, že jsem se rozhodl na ČSFD udělat test, abych k tomu mohl něco napsat. Po skončení filmu jsem se ptal „Co to jako mělo být?“

plakát

Zelená míle (1999) 

Každé společenství lidí musí mít nějaký systém, podle kterého rozhoduje, kdo je a kdo není vinen. Každý takový systém však může selhat. Na podkladu selhání v případu Johna Coffeyho jsou rozehrány úžasné příběhy. Všudypřítomná smrt kontrastuje s drobnými i velkými lidskými momenty, které divák sleduje téměř bez dechu. Pravidelně mají odsouzenci lidštější projevy než protekční pitomec v uniformě. „Boží zázrak“ však přesně ví a cítí, komu je potřeba pomoci a koho je potřeba potrestat. Celkově lze tohle dílo hodnotit jako zážitek na celý život..

plakát

Bohemian Rhapsody (2018) 

Film je o nějaké skupině Queen a o nějakém Mercurym. Jo takhle, to mělo být o TÉ skupině Queen a o TOM Freddie Mercurym?! Tak to by muselo vypadat jinak. Myslím si, že především zásadně nebyl trefený charakter a osobnost Freddieho. On byl živel, byl jedním z největších hudebníků všech dob, měl hlasový rozsah 4 oktávy, uměl na klavír reprodukovat písničku po jednom poslechnutí v rádiu, jeho život byla velká jízda, propojoval a vlastně vytvářel hudební žánry a styly, jeho hýřivý život mu vlastně pomáhal v jeho tvorbě, atd. Nic z toho z filmu nebylo patrné. Subtilnější Malek navíc působil často submisivním a nejistým dojmem, což Freddie rozhodně nebyl. Film vnímám jako průměrný s tím, že minul svůj cíl.