Riddick: Kronika temna (2004)

Velmi důstojné pokračování Černočerné tmy, chybí mi zde výskyt příšer (když nepočítám ty ve věznici). Vin Diesel se této role opět zhostil s grácií a mile mě překvapil i Karl Urban.

Černočerná tma (2000)

Krásně propracované sci-fi, kterému na kráse ubírá snad jen to, že dost vykořistťuje sérii vetřelec. A to jak atmosférou, tak příšerami, které se ve filmu objevují. Přesto pokud se vám Vetřelci líbili tento film určitě také zhlédněte.

Hvězdný prach (2007)

Nejlepší fantasy, které znám. Osobně ho má raději než Harryho Pottera nebo Pána prstenů. Je zde hodně pohádkových prvků. Skvěle propracovaný příběh a efekty. Vtipně jsou zde vymyšlené i názvy jako Zeď nebo Hromotvrz. Třešnikou na dortu už je jen moje nejoblíbenější zvíře, mandril rýholící, který je asi sekundu vidět v jedné z klecí v doupěti čarodějnic. Můžu se na to dívat pořád dokola a stejně mě to neomrzí.

District 9 (2009)

Nádherný film, který jsem viděl krátce po zhlédnutí Elysia, tudíž mi došlo, jak jsou si tyto dva filmy podobné a zároveň, jak moc se liší.

Den nezávislosti (1996)

Na svou dobu hodně pěkně udělané sci-fi. Trochu přehnaná americká pýcha ve scéně kdy piloti vzlétají do posledního boje s mimozemšťany, kteří jsou mimochodem velmi povedení.

Válka světů (2005)

Tohle si představím když do kolonky tagy tady na csfd zadám invaze a mimozemšťani.

Elysium (2013)

Akční sci-fi s Mattem Damonem v hlavní roli je příjemným překvapením letošního roku. Objevuje se zde hodně prvků podobných jako v Districtu 9, ale filmu to na kvalitě neubírá. Shartlo Copey je v roli agenta Krugera je velmi věrohodný. Díky dojemnému konci není film pouze o mlácení a soubojích, ale získává i vyšší pointu. Pátá hvězdička je za posledních pět minut. (titulky nepočítám)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nejlepší filmová řežba posledních let. Obří roboti se perou s ještě většími ještěry, úchvatné zvukové a vizuální efekty, skvělé herecké obsazení, zajímavé propojení pilotů vzpomínkami, úžasný soundtrack, víc od akčního sci-fi nepotřebuju. Snad bych jen vytknul scénu s mečem (kdo viděl, ví o čem mluvím), která je naprosto nesmyslná. Nedávno jsem však dospěl k názoru, že bez speciálních zvukových efektů, které poskytne jen kino s pořádnou zvukovou výbavou, je film celkem nuda. Přesto však nadále zůstává jediným filmem, který jsem viděl v kině třikrát.

Počátek (2010)

Jeden z nejlepších filmů mého života. Úžasný námět od Christophera Nolana + Nejlepší soundtrack všch dob od Hanse Zimmera + 6 výborných herců (Dileepa Rao nepočítám) = Počátek ............Všichni jmenovaní si vysloužili moji pozornost a já pádím do kina na každý film, kde se objeví, ať režisér, nebo skladatel, či těhle 6 hereckých hvězd.