• Krátkometrážní

Suburra (2015)

Výborný italský mafiánský snímek! ..Pro mě jedno z největších letošních filmových překvapeních. Nejdříve musím podotknout zpracování..byl krásně postupný a všechno pasovalo..ani mi to nepřipadalo nějak zdlouhavé, takže čekání na apokalypsu se vyplatilo. I herecky to bylo zahrané velmi kvalitně. Nejvíc na mě však zapůsobila hudba. Známé skladby od kapely M83 byly dobře zakomponovány a krásně to dokreslovalo určité scénky. Opravdu velmi působivé. Bylo tam všechno. - Prachy, drogy, vraždy, zkorumpovaní politici..Kurnik šopa to byl film. ..(100%) => 5★ [shlédnuto v rámci výzvy uživatelky Inusa]

Před půlnocí (2013)

Tak nám hlavní protagonisté zestárli. Tenhle film z celé trilogie se mi líbil nejvíce. Na to jejich tlachání o životě, na ty jejich vzpomínky, co spolu zažili..na to jsem si už zvykl. Ovšem nejvíce se mi zde líbila ta jejich hádka. Ta byla tak přesvědčivá a tak reálná..myslím, že většina lidí to zažila. Musím uznat, že to zahráli velmi dobře, ty jejich dlouhé dialogy bez nějakých střihů byli velmi přesvědčivé a nevadili mi. Byl to opravdu dobrý výkon od herců. A také samozřejmě výborně natočené.. (90%) => 5★

Před úsvitem (1995)

Nejukecanější romantika na světě.. (v tom dobrém slova smyslu samozřejmě :-) (85%) => 4★

Sowon (2013)

Film jsem shlédl v rámci výzvy. A mohu říci, že mě to hodně vzalo. Jelikož mám rád děti, tak tento snímek na mě působil velmi emotivně. Já být otcem této velmi milé, hezké a chytré holčičky, tak bych se z toho sesypal a zhroutil. Velice citlivé téma. Jejich herecké výkony byli kvalitní. Nejvíc ale smekám před tou holčičkou..Re Lee..Opravdu působivý snímek, na ten jen tak nezapomenu..se slzou v oku tleskám tomuto filmu! (100%) => 5★

Spalující touha (1999)

/ / Alice:"I do love you and you know there is something very important we need to do as soon as possible." Bill:"What's that?" Alice:"Fuck." / / Filmový klenot Stanleyho Kubricka, který mě vtáhl do děje, a donutil mě ještě dlouho po skončení přemýšlet. Je to velmi detailně a precizně odvedená práce, ve filmu závisí na každém dialogu, každém výrazu herců, jde vidět že si Kubrick i s tímto dílem dal opravdu práci (..není divu když se natáčel 400 dní). Všechno na sebe dokonale navazuje, je zde minimum střihu, takže divák prožívá s Billem Hardfordem každý okamžik. Hlavní dva představitelé hráli naprosto špičkově, i když Nicole Kidman moc nemusím. Tom Cruise jako vždy báječný! Za zmínku také stojí hlavně vrývavá hudba, takže opakovaný stejný tón klavíru opravdu přidá na atmosféře! Scéna na zámku s erotickým rituálem má jedinečnou atmosféru a doprovázející hudbu (zvláštní, že to byla hudba nahraná pozpátku). Psychologický snímek jak má být! (95%) => 5★

Pod zemí (2014)

Když pominu půlhodinový rozjezd, tak jsem právě zažil 60 minutovou jízdu strachu. Nemám ani nejmenší tušení, jestli všechno, co tam povídali byla pravda, ale já jsem jim to věřil a vzhledem k tomu, že alchymie byla, je a bude věcí záhadnou, jsem na vážkách zda věřit nebo nevěřit. Příběh byl originální. Herci/neherci mi nevadili, nemůžu si stěžovat. Velmi vydařený klaustrofobický FF. Bylo to originální, napínavé a dechberoucí. A tak to mám rád. :) Ještě chvíli to budu zpracovávat... Velký palec nahoru! (95%) => 5★

Iracionální muž (2015)

..ROZHODL JSEM SE JEDNAT A MŮJ SVĚT SE PAK RADIKÁLNĚ ZMĚNIL..První snímek W. Allena, který jsem viděl. Film se mi líbil..ať už atmosférou nebo hudbou. Hlavní hrdina se mi k postavě hodil taky. Phoenix herecky byl obzvlášť skvělý a přesvědčivý! (jen to jeho břicho se trochu zvětšilo). Překvapil mě velice konec..čekal jsem, že to dopadne jinak:-) Ale rozhodně mě to nijak neurazilo, moc příjemný film. (85%) => 4★

Po zániku Země (2013)

Popravdě mi už vadí to neustálé přehodnocování režiséra M. Night Shyamalana. Natočil dobré, i méně dobré filmy, jako každý režisér, který má trochu neotřelý pohled na věc. Film Po zániku Země se mi líbil, je v něm znát režisérova láska k přírodě a tradičním hodnotám, jako jsou rodina, soudržnost, úcta a přátelství. Triky byly dobré, moc se mi líbila kamera a prostředí Země. Jemné, střídmé a uvěřitelné. A že hráli Smithovi spolu? V tom jsem neviděl žádný problém. Ale chápu to: 100 LIDI = 100 CHUTI. (75%) => 4★