• Krátkometrážní

Maxihra (1997) (pořad)

Výborná relácie nie len pre detského diváka... Bohužiaľ v tej dnešnej dobe neopodstatnená,kedže každý si už dnes môže dovoliť alebo má Playstation aj 3.Vtedy to bola vzácnosť,niečo nové a originálne.Za ten sentiment a nostalgiu dávam 4*.

Smiechoty (1997) (pořad) odpad!

Kladiem si otázku ako sme sa dokázali nasmiať a zabaviť na takomto type relácie na čele so zdechnutým psom Vilom Rozborilom a na nervy lezúcou Malachovskou.Moderátorskká dvojica,ktorá zapustila korene a vytrvala do dnešných čias.Teraz s odstupom času mi príde relácia max.trápna a ujetá.Ale ved čo by sme chceli pravda na tú dobu s pred x rokov.

Lovci hlav (2011)

Hoci je hlavný hrdina Roger Brown vlastne negatívna postava, ja som mu "fandila". V mnohých situáciach sa naozaj ukázal ako arogantný sebec idúci svojou cestou aj cez mŕtvoly, len aby zbohatol a pripísal si na účet ďalšiu mastnú sumu, mňa si však nejakým spôsobom získal.Je spočiatku vykreslený ako človek, ktorého by asi nik nechcel stretnúť. Je to lovec hláv, ktorý dokonale ovláda reč tela. Každého dokáže odhadnúť hneď na prvom stretnutí, z jeho pohľadu by ste však čítali márne. Správa sa prehnane sebavedomo, dokonca by sa dalo povedať, že až povýšenecky a arogantne, čím si zrejme kompenzuje svoj napoleonský komplex. Má všetko, čo si môže priať: krásnu manželku, prepychový dom...Avšak aj majster tesár sa občas utne...Stačí len jeden nesprávny odhad a z lovca sa razom stáva lovený. Roger Brown vystupuje spočiatku ako malý-veľký hajzlík, ktorý, inšpirovaný možno svojím priezviskom, sa v jednej situacii ocitne doslova po krk v...problémoch. Aj keď ich má vyše hlavy, dokáže sa z tejto nezávideniahodnej situácie vyhrabať. Uvedomením si, že aj pád na hubu je krokom vpred, vstáva odpisovaný kariérny skrachovanec a vzťahový stroskotanec z popola. Vynaliezavosťou MacGyvera a dedukciou Sherlocka Holmesa si získal nielen moje sympatie, ale aj stratenú kontrolu nad svojím vlastným životom.V poradí dalšia skvelo namiešaná kriminálka , v ktorej nič a nik nie je tým, kým sa na prvý pohľad javí a zvrat za zvratom sa valí. Darmo, koniec je až vtedy, keď je koniec, resp. na konci bude všetko v poriadku...takže keď niečo nie je v poriadku, ešte to nie je koniec...:)

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

V zásade nemám nič proti,až na jeden detail a síce-na moje pomery bolo toto poňaté veľmi negatívne a toto je presne to čo v mojom filmovom svete nevyhľadávam a nemusím dostávať celým priehrštím.Z každej scény sa na diváka valí príliš veľa smútku,príliš veľa depresií,veľa ľudského nešťastia atd.Toto nebola odddychovka,to bol krutý zásah do duše už aj tak znechuteného diváka,ktorý sa zmieta v špinavom svete plnom pretvárky.Ale nechcem znechucovať a ani odrádzať.Toto je len môj čiste subjektívny pohľad na vec.Je to predsa len dráma a teda,je to dráma ako bič.Vdaka za ten samotný záver.Happy End si to pýtalo ako soľ.Z.Efron dostal úlohu ,,ušitú" priamo na jeho kožu.Rola hl.postavy Charlieho,ktorý sa utápa v žiali z tragickej smrti mladšieho brata,mu svedčala a bola mu napísaná akoby na mieru.Pekné,hlbavé a dojemné.

Pařba ve Vegas (2009)

Tradične netradičná bláznivá komédia,nám priblíži do akej miery sa môže zvrhnúť tzv.pánska jazda,a že to bude sakra poriadna jazda.Dalo by sa povedať,že za takýmto scenárom musí rozhodne stáť muž.A prečo netradičná z môjho pohľadu?Nuž len preto,že tvorcom sa podarilo vykresliť vskutku bláznivé nápady,scénky a ,,šlapalo" to ako malo,k môjmu prekvapeniu aj bez tradičných nežnejších polovičiek,bez ktorých si podobné komédie už ani neviem predstaviť.No ani na sekundu som nepostrádala tento deficit nežnejšej polovičky.Chválim.A oplatí si počkať na úplný záver!

Celnice (2013) (pořad)

Presne toto je ten typ programu,ktorý patrí na Dvojku.Slovenskí a českí dokumentaristi nás prekvapili dobrými filmami a tešili sme sa o to viac,že slovenské dokumenty hrali prím.Moderátorom sa zväčša darilo vytvoriť pútavú diskusiu a hoci si Adela Banášová vypočula aj kritické poznámky,no aspoň jej typický odľahčený štýl moderovania mal tendenciu získať pre reláciu aj mladých divákov.

Poslední píseň (2010)

Nie každý má rád Miley Cyrus ja takisto,preto sa mi do toho najskôr veľmi nechcelo,ale oplatilo sa.Krásne spracovaný príbeh lásky v rôznych podobách, nielen medzi mužom a ženou, ale aj medzi otcom a dcérou.Príbeh je plný emócií, nesmierne podmaňujúci i kruto úprimný,vtipný a zároveň aj smutný. Veľmi sa mi páčilo aj prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva.Romanticky hreje, ale aj žalostne narieka. Odhaľuje, ako najsilnejší ľudský cit dokáže ublížiť a znova liečiť.Moment, kedy Ronnie hrala svojmu otcovi poslednú pieseň, bol pre mňa najkrajším a najdojímavejším z celého filmu.Pre rebelujúcich teenegerov ako stvorená!

Podvodníci (2000) (pořad) odpad!

Kladiem si otázku k čomu je osožná takáto relácia.Amerika a ich jednotlivé televízie už nevedia ako majú na seba strhnúť a upriamiť všetku pozornosť.Odhaliť neveru partnera je skutočne vrcholne trápnym divadielkom,ako pre podozrivého tak i pre sledujúceho.A to všetko pod drobnohľadom kamery.Mám dosť viac my netreba.A neuznávam takúto formu kvázy ,,zábavy".Ozaj netreba vytahovať všetky špinavosti na svetlo sveta a treba mať aj tú svoju pomyselnú 13.komnatu.

Pod povrchem (2012) (seriál)

Je pravdou,že tvorcom na čele s Andy Krausom sa podarilo vytvoriť nápaditú zápletku a obsadiť skúsených,no neopozeraných hercov.No na mňa to nespravilo dobrý dojem.Pritom má všetko čo dobrý seriál má mať,ibaže niečoho až príliš.Príliš veľa smutných a depresívnych liniek:nešťastí,tragédií,temnoty,atd...Divák,poväčšine ubitý vlastným životom,takú dávku pesimizmu ešte aj z obrazovky zrejme znesie len v malých dávkach.Natíska sa mi otázka.Kto by už chcel,aby mu bolo večer pri sledovaní televízie ťažko?

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Ludsky či Dokonalý síce nie je žiadny doktor House,no nemožno mu uprieť svojskú charizmu.Okrem herca Tomáša Maštalíra boli hlavným ťahákom seriálu prepracované lekárske príbehy a dobre napísané dialogy,ktorým nechýbal humor.Na naše pomery tak vznikol seriál,ktorý príjemne prekvapil kvalitným filmovým spracovaním.