Pařba ve Vegas

Hangover, The

• SK název

Vo štvorici po opici

Komedie / Road movie

USA / Německo, 2009, 96 min (Director's cut: 108 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 871)

Premýšľam, či ma táto dobrá, ale ani zďaleka nie vynikajúca komédia s nevýraznými hercami a neoriginálnym námetom neoslovila natoľko ako ostatných aj preto, lebo podobné 'pařby v Prahe' sú u mňa na nočnom poriadku. :)(24.6.2009)

• KevSpa

Nesmála jsem se, trpěla jsem, bylo mi trapně. A všechny ty hloupé amorální (rádobyvtipné) řeči na adresu manželství, coby nejhorší noční můry nebohých mužů, mě vysloveně iritovaly.(28.11.2009)

Chytré, pravdivé a nakonec i svérázně romantické chlapské vyznání. Film roku, bitches!(17.7.2009)

Naprosto bezproblémový road trip nejen pro odrostlejší teenagery. Spíš hodně příjemný než třeskutě vtipný a spíš opravdu zajímavý než nesmyslně samoúčelně odvázaný (většina scén je v rámci škatulky (!) "civilně normální", nejezdí tu zhulení tygři atp.). Kultovka z toho asi nebude, ale opakované dávce se nikdy bránit nebudu. P.S. Druhá návštěva kina všechno potvrzuje - Pařba je držák a možná z ní nakonec BUDE kultovka :). 3*->4*.(9.6.2009)

Nic pro ženy (ty tohle prostě nikdy nepochopí:) a rozhodně nic pro abstinenty (kterým to bude připadat nerealistické). Kdo se ale kdy vzbudil v polorozbořeném místě s bandou přátel, aniž by si kdokoli pamatoval to, co všechno k té spoušti vedlo, ten to musí ocenit do nejmenších detailů. Výborné „okno“, jehož nejlepší výhodou je to, že následky nese někdo jiný.(9.6.2009)

Takhle nějak to u nás vypadalo na Silvestra. Akorát si pořád ne a ne vzpomenout, kdo tady byl, marně hledám manželku (teď mě napadá, že by byla v práci?) a zatím nedorazil Mike Tyson. :-P(3.1.2013)

Bolavá hlava, žaludek na vodě, zvracení, bouchání do dětí, děti s paralyzátory, vygumované vzpomínky, nadávky, nahatí asiati, fotky! Musím jít ještě jednou, abych všechny vtipy vstřebal, protože napoprvé tuhle palbu prostě nejde pobrat. Nic sprostějšího a vtipnějšího letos v kině nenajdete. Todd Phillips zválcoval Kevina Smithe se vší parádou.(29.6.2009)

V otázce „pít, či nepít“ mám na dalších pár měsíců jasno. Zůstávám abstinentem. Ono vážně není nic milého, když se probudíte s opicí, vedle slepice a s tygrem v koupelně, nemluvě o proměně interiéru luxusního hotelového pokoje ve skladiště nepříjemných skutečností. Touto sérii parádně rozvržených záběrů film po dlouhém jízdě po ranveji začíná konečně stoupat do komediálních výšin. Bohužel jich nikdy nedosáhne. Eliminace hrdiny, od kterého na základě jistých dispozic čekáte, že bude tím hlavním, vede k přesunutí pozornosti na zbývající dvojici trotlů doplněných jedním magorem. Všichni tři dostávají náležitě do těla a jakýkoliv soucit s nimi je prakticky vyloučen. Chceme se těm blbečkům přece smát, ne jich litovat. Tvůrci si tohoto faktu zjevně byli vědomi a patetizování dokázali ve většině případů předejít parodováním (romantický song, kdy opačné pohlaví zastupuje jenom ona slípka). Tradiční prohlubování homosociálních vztahů a náznak vztahu homosexuálního (Alanova záliba ve Philovi) jsou přesto přítomny a působí nepatřičně. Stejně tak „povinná“ proměna jedné z postav. Nikoliv té hlavní, jež vlastně ani neexistuje. Zamlouval se mi systematický výsměch všem „zakázaným“ tématům: 11. září, jiná barva pleti, policejní ochrana, holocaust, manželství, malé dítě, orální sex, anální sex, simulovaný anální sex se zvířetem (čtete dál, nebo jste už prchli do nejbližšího kina?). Sbohem, politická korektnosti v amerických komediích. Popkulturních odkazů si užijete dosyta – Alan se slunečními brýlemi například připomíná poslední dostupnou verzi Joaquina Phoenixe a „rainmanovská“ scéna z kasina sice již byla parafrázována v Hrdinech, ale zde funguje také. To byly ty lepší vtipy, mnoho dalších je hodně předvídatelných, přestřelených či úplně pitomých. (Zženštilého čínského padoucha omlouvá jenom to, že s nečekanou a nejspíše nezamýšlenou trefností zastupuje (pod)průměrného popcornového diváka, kterému skutečně přijde směšný hlavně ten „tlustoprd padající na hubu“.) Nejednou mohlo být z vytvořené situace vytřískán pár vtípků navíc (Alan v rezidenci Mika Tysona). Co postrádám nejvíc, je scéna/hláška, při které publikum v sále mře smíchy. Ale jestli ne celý film, některé projekce by ve správném prostředí (na filmovém festivalu), ve správnou dobu (okolo půlnoci) a se správně (nejlépe v lihu) naloženým publikem do dějin vejít mohly. Je to sranda, nepopírám, ale spíše ptákovina na páteční večer pojatá ve stylu Zahulíme, uvidíme, nežli vyšperkovaná záležitost k opakovanému sledování jako Zbouchnutá. Lepší tři hvězdičky mě, člověka netušícího, co znamená „být sťatý pod obraz“, nechť berou ti, kdo se s alkoholem kamarádí a kterým "poselství" filmu pravděpodobně nepřijde těžko akceptovatelné, jako jasné čtyři. 70% Zajímavé komentáře: kOCOUR, Bebacek, Tayen, ScarPoul, Triple H, DavidS., Wargoo(18.6.2009)

Bavil jsem se. Přestože jsem se bavil bandou idiotů, kteří si hrají na ještě větší idioty a úchyly, ve všem vidí sex, chlast, drogy a jedou do Vegas si užít, ať to znamená cokoliv. Škoda, že pan dentista je dosti nereálně vykreslen a pár drobností (slepice?) nedořečena. Jen se bojím, že na podruhé už to bude výrazně sterilnější než napoprvé a budu se divit, proč jsem se tak smál (ne, scéně s rukou a děckem jsem se nesmál). Takže rychle zavřít oči, dát 4* a už se nevracet... PS: nejsem člověk, pro kterého by Pařba ve Vegas byl natočený mokrý sen:)) možná i proto se na těchto lidech se nejvíce bavím...(4.4.2010)

Zase takovej zazrak to neni, v ramci produkce komedii za posledni roky urcite nadprumer, ale ceske klasice se zdaleka nevyrovna.............(5.8.2009)

Scénář: Jon Lucas, Scott Moore .. Svíca jak má být - nezapomenutelná.(18.6.2009)

O pařbě ve Vegas se ze začátku vůbec nemluvilo, a najednou to začalo v Americe trhat rekordy až to překročilo výdělek 100 milionů dolarů. Tak se to nacpalo i k nám do kin a vydrželo to tady jenom týden. Dost možná taky proto, že o tom prakticky nikdo nevěděl a najednou se vynořilo něco o čem nikdo neslyšel, včetně mě. Jenže během promítání v českých kinech tenhle film tady měl přes 90 procent a mně přišlo divný, že právě komedie má tolik, že jsem se na to musel podívat a ono na tom něco fakt je. Ačkoliv herci zas tak profláklý nejsou, komedie je to parádní. Asi jako v každé klasické komedii, tak i zde se objevuje jeden vůl, na kterýho se snáší veškerá pozornost a který ze všech stran nejvíc hláškuje a že mu ty hlášky padají z huby jak na běžícím páse, tak i tak padá a roste film s ním. Po prvním shlédnutí jsem se den na to podíval na film znova a kupodivu se mi to nepřestalo líbit. Tohle je opravdu komedie, na kterou se nezapomene. Možná vypadá levně, ale má toho v sobě fakt hrozně moc...a to jsem ani nemluvil o muzice, která je do komedie zanesena naprosto dokonale.(16.8.2009)

Komédia, ktorá nemusí komediálne tlačiť na pílu (snáď s výnimkou scény s paralyzátormi na policajnej stanici), aby bola celý čas nesmierne zábavná. Škoda málo využitej Heather Graham (ale aj tak zažiarila). No a najvtipnejšie sú samozrejme záverečné fotky.(30.6.2009)

Ze všech stran jsem byl bomabrdován ať si pustím tu úžasně převtipnou Pařbu ve Vegas a i teď ze zdejšího hodnocení mám pocit jako kdyby byla Pařba matka všech vtipných filmů, ale já to tak nevidím. Jistě pár vtipných momentů ve filmu bylo a hlášek taky, ale že by se konal nějakej veletrh humoru, to teda fakt ne. A pokud jde o vymázlo v bedně po pařbě, tak vůbec nejlepší je, když se obsah vaši minulé noci postupně dovídate až na fízlarně, vřele doporučuju. "Pane chcete něco ke zmíněným skutečnostem dodat? " "Nemáte nurofen? "Karle dej mu sodovku, nebo spadne" "myslíš jako přes držku, Vojto? " "Ne, myslím jako sodovku, ještě nám musí vysvětlit proč spal v šatně známého pražského transvestity Jaroslava Novotného alias Jarušky Nový alias pražské Madonny." Tomu se říká střízlivění šokem.(10.1.2011)

Absolutne psychadelicka a maximalne vtipna 100-minutova jazda, kedy sa nezastavite a na konci filmu vas bude boliet branica, tak ako uz davno nie. Jeden vtip za druhym, asi v 4 momentoch trosku nevkusny a trapny humor, ale to si takuto komediu bez toho ani nemozete predstavit. Musim povedat, ze toto je pre mna rozhodne komedia roka, ak nie aj viac... Yeah! PS: Som zena, ktora takmer nepije a film sa mi pacil :) Tu ide skor o to, kto ma aky zmysel pre humor, takze vsetci sup do kina, stoji to za to.(11.6.2009)

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl takhle vtipný film. Bomba! Edit: Při druhé projekci mnohem slabší. K mému překvapení (a navzdory vzpomínkám z prvního zhlédnutí) to zas až taková bomba není.(20.8.2009)

Být to ještě o chlup více za hranou, o chlup více nekorektní (byť, jak sleduji zdejší hodnocení, by to některé útolocity nejspíš složilo), táhlo by to jako týden nošené fusky. Takhle to občas zavání nějakým tím laciným parfémkem "normální" crazy komedie. Phillips výborně vybalancoval žánrovou podívanou s pár opravdu ulítlými momenty, které z téhle ranní kočky dělají docela zapamatovatelnou záležitost (hlavně pěvecká čísla vládnou). Blahem jsem z toho nepadal, ale k nějakým peristaltickým záchvěvům a znechucenému dávení jsem měl daleko. Film pro všechny, ve kterých je kus chlapa.(16.1.2010)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $277,322,503Tržby Celosvetovo $467,483,912Tržby za predaj DVD v USA $166,000,149 //počet predaných kusov 9,183,499║ Mne jednoznačne nesedí štýl režiséra Todd Phillipsa, lepšie povedané nevidím nič na jeho réžii, po celý čas som sa ani len nepousmial, dalo sa na to pozerať ale na komédiu to bolo až príliš nevľúdne, akési bez skutočnej iskry, nechápem ako sa toto mohlo stať v USA megahitom, fakt záhada vkusu. Sucharina. /40%/(17.6.2009)

V zástupu dospěláckých ale přitom dětinsky pozitivních a zatraceně odvázaných podívaných je tenhle kousek opravdu králem! Našlo se zde i spoustu věcí, které mi vadily a byly tak samoúčelné až jsem se popadala za hlavu, ale stejně to jako celek prostě fungovalo a já se bavila nejvíc jak jen to šlo. Čtyři kamarádi, čtyři charaktery, jedna obří zábava. Scény s tygrem super, stejně tak fotky v závěrečných titulkách... doufám, že moje rozlučka bude minimálně stejně tak d/Divoká... :)(6.9.2009)

Naprosto věrohodný dokument o těžkém "dni poté", který všichni tak moc dobře známe. Úvodní dvacetiminutovka by se sice dala sfouknout již během titulků, ale za to co se děje během titulků závěrečných jsem ochoten autorům odpustit mnohé. Dokonce i to, že při všem tom vysvětlování se nějak zapomnělo na slepici. Nebo jde o otevřená vrátka pro případné pokračování?(17.6.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 24 48 71 94