Kovbojové a vetřelci (2011) odpad!

Když film s Danielem Craigem, Harrisonem Fordem a Olivií Jakjábychjívojel Wilde nemůžu dokoukat ani napodruhé (pro hnidopichy přetrpěl jsem to až do čtvrt hodiny před koncem), tak je opravdu něco velice špatně. Obzvláště když to stálo nějakých 200 mega a vesmírné lodě mi skoro létaly z obrazovky. Naprosto slabomyslná, nicneříkající blbost, kterou musím vřele doporučit mému profesorovi kombinatoriky... Třeba si vystřelí mozek z hlavy.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Death note z Death note je ten nejbrilantnější nápad, s naprosto neměřitelným potenciálem (btw neměří se potenciometrem). Zápisník do kterého, když se napíše jméno, dotyčná osoba zemře - bomba. Navíc k tomu hodíme dva geniální mozky a necháme péct po dobu pětadvaceti dílů - přesně tak dlouho, než se to všechno připálí (anime vzdělaní lidé jistě vědí o čem mluvím). Nicméně i poté je to vcelku výživná žranice, slušně okořeněná genialitou, ale mírně plavající v překombinovanosti. V každém případě si Death note získá každého anime fandu a/nebo každého kdo se nepovažuje za úplného idiota.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Rada pro začínající scénáristy: nepokoušejte se napsat dialogy osoby jenž má mít IQ výrazně vyšší než máte Vy, protože pak bude jediným důkazem její údajné geniality pouze to, že bude přespříliš často opakovat frázi ve smyslu: „Víš považuju se za inteligentního člověka, ale tohle fakt nechápu." Tak nějak to totiž vypadá u Petera Bishopa, který má mít IQ jako 200 učitelů tělocviku. Když ale nad tímto nežitem přivřu oči, zbude supr seriál s fakt hustejma nevysvětlitelnejma událostmamama (nevysvětlitelnýma do doby než se vysvětlí - tady do konce každého dílu). A ačkoliv děj občas vypadá jako plácanice z dvaceti různobarevných plastelín, od dvaceti pacientů z Jedličkova ústavu, tak si mě seriál dokázal získat na tolik, že jsem viděl kompletně všech pět sérií. Taky je to zásluha Waltera Bishopa, což je ta nejoriginálnější seriálová postava, co jsem kdy viděl. PS: Pointa dílu s vědcem co se vrací v čase je bezchybná a je to pravděpodobně nejlepší díl celého seriálu.

Temný rytíř (2008)

Už od začátku dává Temný rytíř divákovi dost najevo, že nepůjde o jen tak obyčejný akčňák a okamžitě smazává z paměti představu Batmana, coby nadčlověka navlíknutého do černého kondomu. Jde o natolik nahuštěný snímek, že jiní režiséři by z toho udělali trilogii. To samozřejmě nemusí být nezbytně superlativ, ale jakmile se divák naladí na tu správnou notu (což může být klidně až při druhém shlédnutí), zatlačí ho tento film do křesla tak moc, že nebude ochoten vstát ani kvůli močovému měchýři plnému jako rodinný bazén. Je to hlavně díky tomu, že děj je vždy alespoň o deset kroků napřed, než ty nejšílenější představy. Navíc ta hudba... opravdu si nevzpomínám kdy naposledy mi přejel mráz tolikrát po zádech. A samozřejmě nemůžu opomenout Heatha, i kdyby mi předčítal jízdní řád autobusu 130, stejně bych u toho ani nedýchal. Skutečným géniem tedy je člověk, který toto vše dal dohromady a to není nikdo jiný, než bůh režisérů - Christopher Nolan. Kdybych měl vytknout alespoň jednu věc, tak by to byla přes přílišná samoúčelnost v Jokerově schopnosti předvídat každý Batmanův tah. Především mám na mysli Batmanovu technologii, o které by Joker neměl mít ani tušení, a přesto Batmana dovede vždy tam, kde ho Joker chce mít. U toho ovšem mile rád přivřu oči, protože to jen podporuje dynamiku už tak skvělého děje. „Jsem agent chaosu a víš jaký je chaos především? Je fér." Geniální!!