B: počátek - Pokračování (2021) (série)

První série nebyla nic extra, ale stále se na to dalo koukat, bylo tam určité tajemno, a celkově to neurazilo, druhá série vyšla tři roky po první, takže autoři měli dostatek času nahromadit nápady. Jenomže to se nestalo, už od prvních minut je jasné, že už se nejedná o mysteriózní detektivku s vraždami, ale o nějaký slepenec o záchraně, která je absolutně stupidně udělaná, že jsem se si říkal, že nic horšího přijít nemůže a ono to přišlo, a řvalo mi to přímo do uší a nic jiného to nebylo, než otravný soundtrack, který hraje neustále, furt se opakuje, a hlavně se nehodí do většiny scén. Při honičce s autem hraje klidný soundtrack, který byl použitý u normální konverzačky, a takhle to je pořád, není tam žádný cit pro danou scénu. Pak přišla nudná režie, která nemá žádné tempo, a většinu času jsem zíval, kvůli nezáživnému ději a dialogům. Naštěstí mě postavy tolik neštvaly, i když nemají žádný vývoj, tak se daly v klidu přežít. Animace je naprostý průměr, jen CGI sekvence kde se řídí auta, jsou opravdu úsměvně udělané, stejně jako tahle druhá série. Zklamání, první série nebyla nic extra, proto jsem neměl žádné extra nároky, ale takový sešup kvality dolů jsem nečekal. Doufám, že další série bude kvalitnější, i když silně pochybuju.

Gekijouban Fate/Stay Night: Heaven's Feel III. Spring Song (2020)

Jako Přechozí části, se jedná o naprosté audiovizuální porno, ze kterého budete mít různé pocity, ale jedno je jisté, Ufotable jsou mistři ve svém oboru, a zatím svým posledním výletem do světa fate/stay night to jasně dokazují, je až k neuvěření jakou kvalitu má v tomto snímku jeden boj, který je různě mixován s CGI, ruční animací, a speciálními efekty až je úplně radost na něj pohledět do toho se přidá skladatelka série Yuki Kajiura a je vymalováno na menší orgasmus. Pro ostatní animátory to je učebnice, že i z CGI se dá vytvořit něco nádherného, co krásně splyne s okolním světem. Zkrátka budou mi vážně chybět, a budu doufat, že zase něco zpracují z tohohle světa, byla by to škoda. Co se samotného snímku týče, tak se tu dozvíme, několik nových detailů známých postav, což je jistě fajn, ale příběhově mi to přijde méně dotažené než předešlý film, ale dostačující. Ve výsledku se jedná o filmeček, který dvěma předchozím rozhodně ostudu nedělá, a to je důležité.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Liga spravedlnosti Zacka Snydera je ukázkovým příkladem, proč se filmy před promítáním musí sestříhat, jedním takovým důvodem je tempo.(ano, občas jsou výjimky, ale tenhle případ to není.) Film obsahuje nespočet scén, které jsou naprosto k ničemu a děj nijak neobohacují a jsou tam jen proto, aby se ukázala ona důležitost Zacka Snydera a jeho nadšení do zpomalených záběru, film jich má nespočet, občas se to k dané situaci hodí, ale většinou už mi to přišlo komické a nehodící se stejně tak odporné CGI kdy i videohry jsou hezčí a propracovanější v tomhle to je podobné jako Whedonova verze, jen toho bordelu tu je ještě více, naštěstí tu je akce mnohem lépe zvládnutá a i když to ošklivě vypadá tak přispěchá na pomoc Junkie XL se svým soundtrackem, který jednotlivým scénám dodává pořádný říz. Překvapil mě i humor film se tváří úplně temně, ale pak tam otravný Flash hodí nějaký vtípek (a to jsem si myslel, že za to mohl Whedon tím že si z toho chtěl udělat marvelovku) takže to zůstává při staru. Ve filmu jsou velice podobné scény z Whedonovo verze které jsou mnohem lépe zvládnuty, ovšem na tom nic těžkého nebylo. Ty 4 hodinky mi moc neutíkaly, a film si znovu už jen tak nejspíš nepustím, ale zlepšení tu rozhodně je. BTW: to přirovnávání s Pánem Prstenů mi přijde vskutku velice úsměvné.

Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet (2020)

Názorný příklad, že když se chce tak to jde, i bez použití CGI. Zapálenost všech zúčastněných mě zahřívalo u srdíčka a je neskutečné co všechno dokázaly. Jako magnum opus považuji, finální bitvu, protože to by snad nikdo nedokázal natočit tak jako Christopher Nolan, a vsadím se, že nejeden režisér by šáhl potom to raději natočit na zeleném plátně protože, by si to prostě a jednoduše zjednodušil s tím, že by výsledný film utrpěl na škodě a mohl by působit uměle a nepřirozeně, což se u Tenet nedá říct a je oku lahodící celou dobu, stejně jako tenhle dokument který nejen že je inspirativní, ale občas dokáže i dojmout jak všichni do toho jdou na plno, k plnému počtu mi schází, že by mohl být delší a nějaké ty maličkosti, děkuji vám mistři.

Wonder Woman 1984 (2020)

Docela škoda, že takový špatný film mám jako poslední film viděný v roce 2020 kde je víceméně skoro všechno špatně - čtyři špatné akce které jsou nezajímavě natočené s plnýma CGI, kde to občas působí jak od nějakých amatéru, dialogy nezajímavé o ničem ale hlavně, ten film nudí, a je dlouhý jako prase na což ale i rok 2020 byl špatný, takže krásná filmová reprezentace roku 2020 děkuji Patty.

Tenet (2020)

Tenet je ambiciózní dílo kde ani samotný Nolan se nesnaží, nic vysvětlovat, na emoce se nehraje a nechává jen všechno pro "cítit" a to se mu narámně daří. Normální akční scény mě po tomhle filmu už asi budou jen nudit, protože nic lepšího už asi jen tak neuvidím jelikož inverted akční scény i neakční jsou oku lahodící, neboť se toho nedá nabažit. Nesmím zapomenout na soundtrack, který mě nenechal vydechnout a přikoval mě k sedačce a úžasem jsem hleděl na výbornou kameru, perfektní casting a hrátky s časem které nemají obdoby. Tohle všechno má svojí daň a Nolan za těch 150 minut nic pořádně nevysvětlí, postavy nemají dostatek prostoru a nemusíte, to zcela pochopit čímž chápu ostatní, kterým to úplně nemusí sednout. 'Don't try to understand it. Feel it.'

Proč? 13x proto - Školní výlet (2020) (epizoda) odpad!

Pustit si porno parodii Blair Witch je lepší volba, než si pustit tenhle díl, nic zajímavého se neděje, jen si všichni hrají v lese a mají halušky a chovají se jak vymaštěnci viz scéna s lodičkou budiž příkladem tady už je psán scénář pomocí výkalů a záchodové mísy.

Code Geass: Fukkacu no Lelouch (2019)

Lelouch se nám Alternativně vrátil, né tak jak bych si představoval, zamrzí fakt že příběh je naprostý klišé bez nějakých překvapivých zvratů či nějaké scény která vyráží dech i se soundtrackem jako předešlé série, nic takového se tady nekoná, působí to spíše jako jen takový fan service že Lelouch je zpět. Nad, pořádným příběhem, propracovanou akcí, či něčím co by vyrazilo dech se asi zapomnělo nebo seškrtalo, viz jako 2017 trailer, který prezentoval úplně něco jiného a vypadalo to mnohem lépe než finální verze, netuším co se dělo během oné dlouhé cesty to přivést k životu, ale tohle byla jako fanouška dle mě dost špatná cesta, uspěchané, bez větší hloubky, který spíše připomíná fillerový film než pocta k předešlý práci možná to někomu stačí, mě ale rozhodně ne škoda.

Příběh služebnice - Hrdinka (2019) (epizoda) odpad!

Příště si dám klidně díl, kde June vypouští mocného Draka Edena do žumpy, s detailními záběry okolo a ještě s emotivním soundtrackem, bude to ve výsledku jedno protože se toho stane podobně jako v této epizodě. Takovým tempem to vidím na 10 sérii děs.

Ratchet a Clank: Strážci galaxie (2016)

Jako fanoušek série jsem trochu zklamaný ale mohlo to být mnohem horší, Animace je celkem pěkná ale mohla být o něco hezčí, potěší spousta akce a pár povedených vtípku, a také nesmím zapomenout na pár potěšujících odkazu pro fanoušky série, slabší 4*.